Wymiana aktuatora-dławi się silnik przy ~2000obr.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartiboro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:06
Lokalizacja: Płock

Wymiana aktuatora-dławi się silnik przy ~2000obr.

Post autor: bartiboro » wt lut 02, 2010 17:55

Witam,

po wielu kombinacjach (czyszczenie turbo, odpiananie n75, itp) z przeładowywaniem turbo, postanowiłem wymienić gruchę - ta co jest podobno jest nieszczelna.
Czy poza ustawieniem sztangi na tę samą długość powinienem zwrócić uwagę na inne aspekty wymiany?

Czy przycinająca się grucha może mieć wpływ, że po wciśnięciu gazu turbo wręcz zaczyna wyć a auto słabo przyśpiesza - jakby za dużo powietrza - a czasami jest ok?

Update:
Odpiąłem wtyczkę od klapy i wężyk od EGR i dławienie chyba zażegnane. Jutro sprawdzę dokładniej czy to klapa czy egr - trzeba będzie wyczyścić.
Ostatnio zmieniony wt lut 09, 2010 00:15 przez bartiboro, łącznie zmieniany 5 razy.



Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » śr lut 03, 2010 08:30

wystarczy regulacja nowej sztangi sówmiarką możesz to zrobić ja tak zrobiłem jeśli chodzi o gruszkę to kup orginał często bywają chińsie podróbki


Mirek

bartiboro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:06
Lokalizacja: Płock

Post autor: bartiboro » śr lut 03, 2010 10:58

Mirek39m pisze:wystarczy regulacja nowej sztangi sówmiarką możesz to zrobić ja tak zrobiłem jeśli chodzi o gruszkę to kup orginał często bywają chińsie podróbki
Oki, dzięki.
Grucha jest Garretta za 250zł z allegro - chyba oryginalna :)



Awatar użytkownika
M_A_N_I_E_K
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 27, 2008 19:39
Lokalizacja: Dobre
Kontakt:

Post autor: M_A_N_I_E_K » śr lut 03, 2010 12:50

Może wyjmij gruchę obejrzyj dokładnie zalej benzyna lub odrdzewiaczem i zobacz jak wygląda zobacz również jak się wciska czy gładko czy się zacina jeśli coś będzie nie tak to dopiero zamień



bartiboro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:06
Lokalizacja: Płock

Post autor: bartiboro » śr lut 03, 2010 23:30

Grucha wymieniona. Stara miała skrachciałą membranę i przepuszczała powietrze. Przez to po 6 m-cach od czyszczenia turbo kierownice znowu się przycięły - zostały rozruszane dziś przy wymianie gruchy. Teraz muszę trochę pomasować kierowniczki :) Mam nadzieję, że już będzie ok i przeładowania odejdą w niepamięć.

Pozdrawiam.
Barti



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr lut 03, 2010 23:32

to jeszcze zrób log 011 ;)



bartiboro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:06
Lokalizacja: Płock

Post autor: bartiboro » pt lut 05, 2010 01:52

Dzisiaj poganiałem auto trochę i jak na razie notlauf nie wystąpił :)
Jest małe "ale" - mianowicie nie wiem, co powoduje takie zachowanie: na zimnym (choć nie zawsze) silniku czasami turbo tak jakby nie mogło zaciągnąć powietrza i przy dodawaniu gazu silnik przerywa (szarpie) wydając dziwny dźwięk jakby zasysało, po czym nagle coś się odblokuje i ziuuu - jest dobrze. Czy to kierownice turbo cosik haczą czy to cosik innego?



Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » sob lut 06, 2010 08:28

Być może jak grucha kiepsko pracowała to zebrała się sadza na kierowniczkach i w katalizatorze przegazuj go kilka razy , jak nic niepomoże trzeba będzi zrobić logi dynamiczne .
Ostatnio zmieniony sob lut 06, 2010 19:56 przez Mirek39m, łącznie zmieniany 1 raz.


Mirek

bartiboro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:06
Lokalizacja: Płock

Post autor: bartiboro » ndz lut 07, 2010 19:40

Mirek39m pisze:Być może jak grucha kiepsko pracowała to zebrała się sadza na kierowniczkach i w katalizatorze przegazuj go kilka razy , jak nic niepomoże trzeba będzi zrobić logi dynamiczne .
Tak było - teraz już nie przeładowuje, z tym że po odpaleniu na 1,2, czasem 3 przy normalnym przyspieszaniu ok 2000 obr. zaczyna się dziać cosik dziwnego - zaczyna szarpać tak jakby się dławił (przytykał) rytmicznie i to się pogłębia - dzisiaj jak dodałem więcej gazu to coraz bardziej się dławił aż obroty spadły prawie do 0 zaczął dziwnie klekotać i za chwilę zgasł, odczekałem trochę i odpalił normalnie. Nie mam pojęcia co to, czy turbo się przycina, czy klapa gasząca - nie wiem - generalnie towarzyszą temu odgłosy jakby powietrze było zasysane i nie mogło się przedostać - ciężko to opisać. Jak się pojeździ parę minut to mija - wydaje mi się, że to na zimnym albo po zgaszeniu i odpaleniu slinika występuje najczęściej.
Gdzie szukać przyczyny? Kat wywalony dawno już, filtry wymienione wszystkie.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn lut 08, 2010 03:34

bartiboro pisze:czy klapa gasząca - nie wiem - generalnie towarzyszą temu odgłosy jakby powietrze było zasysane i nie mogło się przedostać - ciężko to opisać. Jak się pojeździ parę minut to mija - wydaje mi się, że to na zimnym albo po zgaszeniu i odpaleniu slinika występuje najczęściej.
Gdzie szukać przyczyny?
raczej w sterowaniu klapą gaszącą skoro objaw ukazuje się najczęściej po zgaszeniu i odpaleniu silnika, proponuję odłączyć całkowicie wtyczkę z elektrozaworu N239, który steruje zamykaniem klapy gaszącej ale wcześniej należy sprawdzić i ew. oczyścić wnętrze zaworu EGR gdyż to nagar może przycinać tę klapę w pozycji wpółzamkniętej.


Obrazek

bartiboro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:06
Lokalizacja: Płock

Post autor: bartiboro » pn lut 08, 2010 10:23

Ok, sprawdzę tą klapę.

Dziś zauważyłem, że na ciepłym silniku też potrafi się dławić zwłaszcza na drugim biegu jak się delikatnie rozpędza ~2000 obr. na 3 też czasem przytyka go ale rzadziej. Może się kierowniczki haczą w turbo?

[ Dodano: 10 Lut 2010 12:12 ]
Dławienie i szarpanie silnika przy delikatnym przyśpieszaniu na 1,2 i czasem 3 biegu w granicach 2-3 tys. ustało po odpięciu wężyka podciśnienia od zaworu EGR

Czy ktoś ma pomysła co z tym dalej działać? Czy to EGR się przycinał i wyczyszczenie pomoże? Czy mogę tak jeździć - wężyk podciśnienia zaślepiłem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 60 gości