Głosna praca wtryskiwaczy a dawka paliwa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Głosna praca wtryskiwaczy a dawka paliwa

Post autor: PinkFloyd » pn lut 15, 2010 22:30

Ostatnio przyjechał do mnie klient z motorem AHF- objawy głośnia praca- metaliczne stukanie. Po wyeliminowaniu popychaczy i złego stanu silnika sprawdziłem ze kąt wtrysku był wyprzedzony ok 72 poprawiłem na 49 i minimalnie ciszej chodziła ale dalej klepało. Obstawiałem wtryski mimo ze korekcje były ok. Postanowiłem zalać takim środkiem jak niżej

Obrazek

Nie wlałem go do baku tylko wybrałem jeden z możliwosci przedstawiony na instrukcji jeden przewód do filtra i powrót spowrotem do puszki. Na tym silnik chodził ok 20min. Po założeniu weżyków i po zalaniu paliwa schell diesel GTL i po przegonieniu auta wtryski ucichły o dziwo :blush: o 50% ale dalej była różnica w stosunku do mojego. I teraz mnie jedno ździwiło dawka była 4,6 postanowiełm ją zmienić na 3,0 i wtrysku ucichły po powrocie na 4,6 dalej j lekko było je słychać więc zostawiłęm na 3,0. Ciekawi mnie co ma dawka do głośności pracy wtryskiwaczy? Może ktoś z tym kiedyś walczył i doszedł do jakiś wniosków? Czy teraz zostaje tylko wyciągnięcie wtrysków i danie je do pompiarza? bo na dej dawce teraz jest ok, auto nie dymi i chodzi cichutko.
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 22:31 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » ndz lut 21, 2010 01:40

Kolego a powiedz czy to klepanie było słyszalne głównie po rozgrzaniu silnika? mam tak u siebie na zimno silnik chodzi ładnie po rozgrzaniu na wolnych obr słychac klepanie podobne jak by popychacze, ale myśle ze to wtryski.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz lut 21, 2010 12:13

szatanek pisze:Kolego a powiedz czy to klepanie było słyszalne głównie po rozgrzaniu silnika? mam tak u siebie na zimno silnik chodzi ładnie po rozgrzaniu na wolnych obr słychac klepanie podobne jak by popychacze, ale myśle ze to wtryski.
Tylko na rozgrzanym, jak świece dogrzewały komory nie klepało czyli były to wtryski



Awatar użytkownika
jacekPlacekkk
zbieram na tjuning
zbieram na tjuning
Posty: 435
Rejestracja: pn sie 25, 2008 19:45
Lokalizacja: Siedlce/okolice
Kontakt:

Post autor: jacekPlacekkk » ndz lut 21, 2010 13:17



:-)

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: tomek08 » czw mar 04, 2010 12:27

Witam, moje pytanie gdzie mogę kupić ten środek do czyszczenia układu wtryskowego (w sklepie stacji benzynowej). Bo na allegro znalazłem cała ich ofertę ale dokładnie tego produktu nie widzę i orientacyjnie jaka cena? Pozdrawiam.


Tomek

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw mar 04, 2010 13:21

Kolego masz tu:
http://www.allegro.pl/item937932287_lod ... ryski.html



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: tomek08 » czw mar 04, 2010 14:32

Dzięki szatanek, wpisywałem nawet ten nr. i nie znajdowało. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam.


Tomek

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » ndz mar 07, 2010 13:04

Nie ma sprawy i napisz jak zaaplikujesz u siebie ten srodek, jestem ciekawy czy motor ucichnie.



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: tomek08 » ndz mar 07, 2010 15:54

Witam, u mnie to jest dziwna sprawa z tym, ostatnio odpaliłem i o dziwo od razu cicho chodził, nawet zawory nie klepały te kilka sekund jak przeważnie się to zdarza, do ich wyregulowania(wyciszenia). To jest bardzo dziwne. Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » ndz mar 07, 2010 17:06

koledzy powiem ze mialem podobnie, zawiozlem wtryski do pompiarza, po regulacji - wymianie podkladek przeszlo mu, gosc powiedzial mi cos ciekawego - taka regulacje przynajmniej kontrole powinno sie robic przynajmniej 1 w roku lub co 1,5 w zaleznosci od przebiegu, mowil ze to wina naszego paliwa bo w np w szkoplandii taki zabieg wystarczylo by zrobic co 3-4 lata ewentualnie co 60-80tys km na koniec dodal ze sama wymiana podkladek czasem nic nie daje bo sprezynki ktore sa w srodku i odpowiadaja za otwarcie wtrysku z biegiem czasu i eksploatacji traca swoja sprawnosc nie mowiac o koncowkach, osobiscie licze sie ze zdaniem tego goscia bo w mojej okolicy jest kilku pompiarzy ale najlepsza renome ma on i tylko do niego sa kolejki z umowionym wczesniej terminem



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: tomek08 » pn mar 08, 2010 20:10

Witam,
antojuja pisze:mialem podobnie, zawiozlem wtryski do pompiarza, po regulacji - wymianie podkladek przeszlo mu, gosc powiedzial mi cos ciekawego
, teraz wszystko jasne. Dzięki. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 20:14 przez tomek08, łącznie zmieniany 1 raz.


Tomek

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » sob mar 27, 2010 16:44

koledzy a powiedzcie czy u was to klepanie tez wystepowało podczas hamowania silnikiem kiedy nie dotykamy gazu i dawka wynosi zero? Jeśli za to klepanie odpowiadają wtryski to teoretycznie powinno to cichnąć gdy silnik zchodzi z obrotów lub gdy sie toczymy wytracając prędkość podczaS HAMOWANIA SILNIKIEM .



Awatar użytkownika
Casio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 03, 2009 13:10
Lokalizacja: Opolskie OST

Post autor: Casio » czw kwie 08, 2010 13:03

Witam.
Panowie,u mnie też tak klepało i tylko na ciepłym jak się zagrzał,nawet na letnim była cisza.Kilka osób mówiło,że to popychacze.Wymieniłem i cisza.Klepało na biegu jałowym,było to słyszalne w kabinie jak i na zewnątrz,częstotliwość stuków rosła wraz ze wzrostem obrotów i malała ze zmniejszaniem,w równym odstępie.Także u mnie wymiana popychaczy pomogła.Jeden forumowicz sprawdzał wtryski,odkręcając na chwile ,wtedy zatelepało silnikiem i dokręcił spowrotem,tak każdy po kolei.Może jakiś obraz to da czy czasem zbytnio nie leją,tak mi się wydaje,nie dopytywałem :grin: Czasem warto by było przed wymianą sprawdzić ciśnienie oleju,czy jest ok.Bo może pompa oleju nie daje tyle ciśnienia ile trzeba,chociaż jak by było źle to myśle ,że kontrolka od oileju da wtedy znać. Pozdro
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2010 13:05 przez Casio, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości