który FMIC pod belke MK3

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

który FMIC pod belke MK3

Post autor: piotrekgal » sob kwie 24, 2010 18:40

Nadchodzi czas w ktorym trzeba bedzie wybrac FMIC - planuje coraz wiekszymi krokami grubszy setup a w przyszlosci jeszcze bardziej dlatego, co skutecznego mi polecacie, ponoc od SAABA 2,3T wchodzi bezproblemowo przed chlodnice i niby daje rade z 1,7barami, tylko on jest dosc spory i czy nie bedzie tak, ze chlodnica sama nie bedzie miala skad zasysac dla siebie powietrza? tu przykladowe zdjecie jak to wyglada http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 29950e4c41
Moze cos od sprintera jakiegos, mastera? daje to rade? jezeli tak to na jakich ustawieniach..no i też czy swobodnie to wchodzi przed ta chlodnice ( nie mam klimy, mam thermotronic, dwa wiatraki od strony silnika )
Ostatnio zmieniony sob kwie 24, 2010 18:49 przez piotrekgal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » sob kwie 24, 2010 19:17



ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » sob kwie 24, 2010 19:19


tak wiem, tylko w tamtym postowym chaosie odpowiedzi konkretnej nie zyskam stosunkowo predko jak w oddzielnym temacie :)
Tamten temat przerznalem po wiekszosci ale nic konkretnego co by powyzsze moje pytania zostalyby z odpowiedzia.



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » sob kwie 24, 2010 19:26

Z Sharana ladnie wchodzi. Pytalem sie o to w tym watku: http://www.golf3.pl/topics10/intercooler-vt21153,15.htm

Jednak na grubsze mody moze okazac sie on zbyt maly. Choc z drugiej strony jest bezposrednio na froncie.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » sob kwie 24, 2010 19:32

bradley pisze:Jednak na grubsze mody moze okazac sie on zbyt maly. Choc z drugiej strony jest bezposrednio na froncie.

Wlasnie, podejrzewam, ze on nie wyrobi a szukam czegos konkretnego, ten z SAABA wydawalby sie wysmienity i wydaje mi sie, ze predzej silnik zgotuje niz sama turbine, bo chlodnica w 100% zaslonieta jak widac na zdjeciu.

Jakies sugestie, doswiadczenia w mk3 co do sprinterowego jakiegos konkretnego modelu ?



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » sob kwie 24, 2010 20:47

piotrekgal, mam ten ic od saaba, pracuje to z k14 1,4 bar, ciśnienie trzyma, dolot cały czas chłodny przy katowaniu, silnik Ci się nie zagotuje żebra w ic są dosyć duże(listki ok 2x większe niż ic megane) tak że przepływ jest dobry, u siebie musiałem delikatnie podciąć pas przedni na boku ic (mały kawałek) + lekko zdeżak, ogólnie żeźby niedużo, IC jak najbardziej godny polecenia :bigok:
jak chcesz moge jakieś foty porobić jak to wygląda


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Post autor: IRAS AAZ » sob kwie 24, 2010 20:53

Klego daj foto napewno sie przyda ,tez sie czaje na takiego od saaba


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » sob kwie 24, 2010 21:02

OK, jutro postaram się wkleić kilka foto


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Post autor: IRAS AAZ » sob kwie 24, 2010 21:09

Hej na allegro są 2 szt ale mają jeden wlot tak cos jak u ciebie , a odpływ zawiniety do tyłu, to juz raczej nie bedzie pasować bo chłodnica przeszkadza


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » sob kwie 24, 2010 21:13

andrew.zbyrko pisze:piotrekgal, mam ten ic od saaba, pracuje to z k14 1,4 bar, ciśnienie trzyma, dolot cały czas chłodny przy katowaniu, silnik Ci się nie zagotuje żebra w ic są dosyć duże(listki ok 2x większe niż ic megane) tak że przepływ jest dobry, u siebie musiałem delikatnie podciąć pas przedni na boku ic (mały kawałek) + lekko zdeżak, ogólnie żeźby niedużo, IC jak najbardziej godny polecenia :bigok:
jak chcesz moge jakieś foty porobić jak to wygląda

hmmm na takiej suszarce jaką masz (k14) i takim cisnieniu to musi dac rade :) ja mam T3 do wrzucenia no i na starcie ze 1,3 bara chce pompowac, kiedys jakby zawitala pompa 11 to i moze 1,7?
Dobrze, ze szczeliny sa wieksze ale tez fakt duzego IC, zwieksza LAG, tutaj czytalem, ze niejeden szarpnal sie na FMIC z meganki o ktorej zreszta sam wspomniales, na dzien dobry mniejsza powierzchnia dolotu, a wiadomo duze nieznaczy wydajne, niezawsze idzie to w parze.
Ostatnio zmieniony sob kwie 24, 2010 21:55 przez piotrekgal, łącznie zmieniany 1 raz.



kkolekk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob lis 15, 2008 13:37
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Post autor: kkolekk » ndz kwie 25, 2010 13:07

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#3262452
tu masz fotki jak ja to zrobiłem teraz mam kkk24 z muszla od kkk26 ustawione na 1,5 bar i jest bez problemu nic się nie grzeje do 100 w 7s



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » ndz kwie 25, 2010 13:48

piotrekgal, kilka fotek co i jak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 25 Kwi 2010 13:50 ]
kkolekk pisze:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#3262452
tu masz fotki jak ja to zrobiłem teraz mam kkk24 z muszla od kkk26 ustawione na 1,5 bar i jest bez problemu nic się nie grzeje do 100 w 7s
pompa 10, 11 mm??


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » ndz kwie 25, 2010 13:51

kkolekk dzieki za informacje jak i zdjecia
andrew.zbyrko podobnie! po punkciu dla Was

sluchajcie a zapytam, odczuwalnego laga macie? bo jednak taka powierzchnie to troche trzeba nadmuchac..



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » ndz kwie 25, 2010 13:58

piotrekgal, lag jest odczuwalny ale tragedii jak dla mnie to nie ma
+ taki że zdrowiej" dla napędu, u siebie w podłoge moge wcisnąć od ok 2500 rpm, bo sprzęgło ślizga, ew silnikiem telepie na wyższych biegach


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości