Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: dark972 » wt cze 29, 2010 14:33

Poszukuję rozrządu do wymiany w swoim mk4 ( 2002) i tu mam pytanie czy mógłby ktoś podać jaki jest oryginalny pasek i rolki z sewisu?
Dzwoniłem dzisiaj do sewisu VW /Audi Palmowski w Olsztynie i powiedzieli mi z działu częśći, że 2 roki + pasek to 460zł. do tego pompa 180zł. Gwarantują ,że to nawyższa półka i kolejne 120K km. gwarantowane.
Jednak jaki producent paska czy rolek już nie chcieli powiedzieć, co jest logiczne :)
Może ktoś kupował/ wymieniał w serwisie rozrząd? Jakie to tak rewelacyjne firmy oni montują...że nie chcą powiedzieć.
A zastanawiam się czy poprostu tylko nie kupić samego paska od nich a rolki np. z Allegro czy Intercarsu. Byłbym wdzięczny za pomoc.
Ostatnio zmieniony wt cze 29, 2010 15:24 przez dark972, łącznie zmieniany 1 raz.



VWBiesowo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 18, 2010 19:52
Lokalizacja: NOL - BIESOWO

Post autor: VWBiesowo » wt cze 29, 2010 14:47

...o napinaczu zapomnieli jeszcze,wg mni to nie ma co sie bawic w podrobki z Allegro za taka cene w serwisie,ciekawe ile jeszcze za robocizne tylklo by chcieli.


niech gra muzyka i człowiek do człowieka się uśmiecha:)
pozdraVWiam

Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Re: Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: Bronco » wt cze 29, 2010 15:35

dark972 pisze:Poszukuję rozrządu do wymiany w swoim mk4 ( 2002) i tu mam pytanie czy mógłby ktoś podać jaki jest oryginalny pasek i rolki z sewisu?
Dzwoniłem dzisiaj do sewisu VW /Audi Palmowski w Olsztynie i powiedzieli mi z działu częśći, że 2 roki + pasek to 460zł. do tego pompa 180zł. Gwarantują ,że to nawyższa półka i kolejne 120K km. gwarantowane.
Jednak jaki producent paska czy rolek już nie chcieli powiedzieć, co jest logiczne :)
Może ktoś kupował/ wymieniał w serwisie rozrząd? Jakie to tak rewelacyjne firmy oni montują...że nie chcą powiedzieć.A zastanawiam się czy poprostu tylko nie kupić samego paska od nich a rolki np. z Allegro czy Intercarsu. Byłbym wdzięczny za pomoc.
:dol:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=314117


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » wt cze 29, 2010 15:57

dzieki za lekturę, naprawdę przydatna ,ale to nie daje odpowiedzi jakich firm ładują części w serwisach.



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » wt cze 29, 2010 16:25

dark972 pisze:powiedzieli mi z działu częśći, że 2 roki + pasek to 460zł. do tego pompa 180zł.
jeżeli jest tak jak mówisz to niemaco w szukanie igły w stogu siana na allegro napewno maja orginały pasek to napewno Contitech z tym że gwarancje dadzą ci jeśli oni zamontują a tu koszt słyszałem 850zl (robocizna u nich)


...zawsze coś

silesian_boy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lut 02, 2009 22:15
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: silesian_boy » wt cze 29, 2010 18:58

Oryginalny pasek moze byc zarowno Contitech jak i Dayco bo ostatnio z takim sie spotkalem (nazwa jest zawsze na pasku obok znaczka vw).


[img]http://images41.fotosik.pl/144/f7d3c04826739370.jpg[/img]

Awatar użytkownika
_Daniel_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob sty 03, 2009 14:28
Lokalizacja: Chatka Wielkiego Władka
Kontakt:

Post autor: _Daniel_ » wt cze 29, 2010 19:02

dark972 pisze:jakich firm ładują części w serwisach.
wszystko zależy od serwisu i klienta, jeżeli powiesz że chcesz po taniości to taki części ci zamówią a jeżeli że chcesz coś dobrego to takich będą szukać ewentualnie zaproponują oryginał ale to już jest spora kasa, nie ma tak że kupują tylko określonych producentów po prostu dobierają graty pod możliwości $$ klienta i żeby cos jeszcze na tym zarobić :grin:



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » wt cze 29, 2010 19:35

_Daniel_ pisze:
dark972 pisze:jakich firm ładują części w serwisach.
wszystko zależy od serwisu i klienta, jeżeli powiesz że chcesz po taniości to taki części ci zamówią a jeżeli że chcesz coś dobrego to takich będą szukać ewentualnie zaproponują oryginał ale to już jest spora kasa, nie ma tak że kupują tylko określonych producentów po prostu dobierają graty pod możliwości $$ klienta i żeby cos jeszcze na tym zarobić :grin:
aha ok. teraz rozumiem.
Jest kasa dadzą lepsze / podobno.
Mała kasa / zamienniki z logo VW i tez swoje wezmą.

Z tego co zdążyłem wyczytać i znaleść, to omijając serwis można zaoszczędzić minimum 200zł./ bez robocizny oczywiście.

[ Dodano: Wto Cze 29, 2010 19:40 ]
FURMAN TDI pisze:
dark972 pisze:powiedzieli mi z działu częśći, że 2 roki + pasek to 460zł. do tego pompa 180zł.
jeżeli jest tak jak mówisz to niemaco w szukanie igły w stogu siana na allegro napewno maja orginały pasek to napewno Contitech z tym że gwarancje dadzą ci jeśli oni zamontują a tu koszt słyszałem 850zl (robocizna u nich)
na linku poniżej są podane nr. / kody producenta, poszczegolnych części.
Pasek Contitech/a
Rolki Ina
Pompa Rouville
Są one identyczne z tymi co oferuje Intercars- jako oryginały do mojego VW.

http://www.allegro.pl/item1071506625_ro ... i_atd.html

?
Ostatnio zmieniony wt cze 29, 2010 19:42 przez dark972, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
człek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr lip 30, 2008 11:31
Kontakt:

Post autor: człek » wt cze 29, 2010 22:16

Ja trochę nie rozumiem Twojego podejścia. Wszystkie te firmy ( ruville, conti, i ina) to czołowi producenci podzespołów i daję sobie głowę uciąć, że jakością nie odstają od oryginału za mniejsze pieniądze. Więc bym się nawet nie zastanawiał tylko brał.

A co do tych salonów to nie ufałbym żadnym mechanikom z aso. jak przychodzi taki do nas do sklepu po części odpicowany pięknie w logo czy to fiat czy vw to niejednokrotnie bierze najtańsze a klient płaci 300% więcej. Każdy chce zarobić.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » wt cze 29, 2010 22:40

człek pisze:A co do tych salonów to nie ufałbym żadnym mechanikom z aso.
=D> święte słowa :cool: banda naciągaczy :green_fuck:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » wt cze 29, 2010 22:45

człek pisze:Wszystkie te firmy ( ruville, conti, i ina) to czołowi producenci podzespołów i daję sobie głowę uciąć, że jakością nie odstają od oryginału za mniejsze pieniądze.
Z tym się zgodzę, ale jest troszeczkę inaczej.
Kupując produkt oryginalny z logo VW wiadomo że Vw tego nie robi tylko INA CONTI i inne firmy kupujesz towar I jakości w 100% pewny. Firma INA czy inna nie moze sobie pozwolić żeby część która idzie jako oryginał była złej jakości tym bardziej VW na to nie pozwoli.

Kupując produkt firmy INA w sklepie jako zamiennik masz już towar z normalnej produkcji. Czyli powiedzmy że drugi gatunek który jaknajbardziej spełnia wszystkie wymagania, ale np w przypadku rozrzadu taka rolka może już nie wytrzymać tych 100 kkm tylko 80, a na oryginale musi co najmniej 100kkm to jest oczywiście jako przykład.

Reasumując nie ma nic za darmo. Chcesz mieć pewny produkt dopłacaj za jakość.

Chcesz mieć gwarancje kupuj części w serwisie i montuj u nich będzie 100% pewność i gwarancja w razie W.

Teraz salony oferują części zamienne w całkiem niezłych cenach są one tylko trochę droższe od zamienników, ale za to mamy gwarancję producenta.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: wron » wt cze 29, 2010 23:49

dark972 pisze:Może ktoś kupował/ wymieniał w serwisie rozrząd?
ja nie tak dawno kupowalem. na rolkach nie bylo producenta tylko logo VW. na pasku było logo VW i producent DAYCO
dark972 pisze:do tego pompa 180zł
w ASO pompa za 180zł to oryginal, ale po regeneracji i musisz oddac swoją bo normalnie to kosztuyje ok500



Awatar użytkownika
_Daniel_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob sty 03, 2009 14:28
Lokalizacja: Chatka Wielkiego Władka
Kontakt:

Post autor: _Daniel_ » śr cze 30, 2010 00:04

marcin999 pisze:rma INA czy inna nie moze sobie pozwolić żeby część która idzie jako oryginał była złej jakości tym bardziej VW na to nie pozwoli
i tu troszkę nie masz racji bo wszystko idzie z jednej produkcji zauważ że np na pompach wody ruvilla często jest zamazany nr oe (takie zeszlifowany pasek) bo to jest dokładnie to samo ci ci w salonie wcisną tylko nr jest nie spiłowany



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » śr cze 30, 2010 08:41

wron pisze:
dark972 pisze:Może ktoś kupował/ wymieniał w serwisie rozrząd?
ja nie tak dawno kupowalem. na rolkach nie bylo producenta tylko logo VW. na pasku było logo VW i producent DAYCO
dark972 pisze:do tego pompa 180zł
w ASO pompa za 180zł to oryginal, ale po regeneracji i musisz oddac swoją bo normalnie to kosztuyje ok500
fakt mówili w serwisie że stara do zwrotu... zapomniałem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 73 gości