Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sajlos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 16:49
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: sajlos » wt cze 14, 2011 23:17

Witam!
Przegladałem forum i nie natknąłem sie na problem jaki mnie dotyczy. Otóż posiadam golfa 2 1.6 td (JR). mam go kilka lat. Od pewnego czasu przy predkosci okolo 110km/h zaczyna mi sie grzac silnik. wczesniej tez tak mialem tylko przy 140 tak sie dzialo a teraz przy 110. posiadam chlodnice od 1.6 benzyna, wiem ze troche mala i to tez moze byc problem. Czy warto ja wymienic, czy to cos moze zmienic? Temperatura wchodzi pod gorna granice. Dodam jeszcze ze gdy silnik jest bardzo mocno zagrzany to przy zejsciu z obrotow do obrotow jalowych mrugnie mi kontrolka oleju. Co sadzicie o tym problemie? Prosze o konkretne wypowiedzi, dzieki.

Dodam ze nie widac oznak uszkodzenia uszczelki pod glowica(brudny plyn czy olej lub wydostawanie sie plynu czy tez jakies babelki gazow).



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: ForeCast » śr cze 15, 2011 15:05

Odpowietrz układ, jak to nic nie da, a nie ma żadnych nieszczelności, to wymień chłodnicę, bo ta którą masz teraz faktycznie może nie wyrabiać. Zrób to jak najszybciej, bo: po 1. takie przegrzewanie ma zły wpływ na blok, który jest z żeliwa - wiadomo, co się z nim może stać, po 2.
sajlos pisze:Dodam jeszcze ze gdy silnikjest bardzo mocno zagrzany to przy zejsciu z obrotow do obrotow jalowych mrugnie mi kontrolka oleju.
- olej traci tzw. film olejowy - traci właściwości smarne i dlatego pali się kontrolka, częste przegrzewanie w końcu spowoduje przytarcie lub w ogóle zatarcie silnika


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

sajlos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 16:49
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: sajlos » śr cze 15, 2011 17:52

Ok, mam tą chłodnice na uwadze. Pytanko jeszcze, czy jakas inna chlodnica podejdzie do do mojej dwojeczki 1.6 td? Np od Audi b3, passata b3, vw transporter lub cos podobnego?



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: t0mal » śr cze 15, 2011 23:12

Tylko 1.6 td, żadna inna nie podejdzie. Rdzeń ma mieć wymiary: 675x322
Inne przyczyny grzania się silnika to zbyt wyprzedzony początek wtrysku, uszkodzona pompa wody, wycieki, oraz skoksowany olej na łożyskach sprężarki (wirnik po pokręceniu palcami ma się swobodnie obracać przez chwilę [chociaż to i tak nie zastąpi pomiaru doładowania])
Ostatnio zmieniony czw cze 16, 2011 21:58 przez t0mal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomassss24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: czw sty 17, 2008 20:11
Lokalizacja: Trzebiatów Zachodniopomorskie
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: tomassss24 » czw cze 16, 2011 09:46

t0mal, Przeciez chłodnica od 1.6 benzyny jest o wiele mniejsza :jezor: dlatego tez moze wzrastac temp zwłaszcza przy wiekszej prędkosci .



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: t0mal » czw cze 16, 2011 15:43

Nie napisałem, że jest większa, poza tym jak będzie drożna to i na mniejszej nie powinien się grzać.



Awatar użytkownika
grzeh750
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 17, 2009 22:54
Lokalizacja: Łask - Kolumna
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: grzeh750 » czw cze 16, 2011 21:12

Ojtam ojtam ,i na oryginalnej potrafi się przygrzać ( tylko nie zawsze się o tym wie bo niema kontrolki zadziałania wentylatora) a co dopiero na mniejszej ,szczególnie w gorące dni w korku, nie bez powodu jacyś tam inżynierowie wyliczyli że ma być większa niż w innych silnikach, Sajlos właduj oryginalną i nie będzie problemu, byle nie było wycieków , dobry termostat i czujnik wentylatora.
Jak nie znajdziesz nigdzie blisko chłodnicy to walnij priva , mam taką od JR wraz z wentylatorem to się dogadamy.


Obrazek
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy, GOLFY SĄ WSZĘDZIE

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: Mumin90 » sob cze 18, 2011 17:12

na allegro nowa wiadomo jakiś tam Taiwan czy china około 70zł jeżdze już na takiej 2 lata i wszystko jest ok i nie jedną już taka montowałem i sprawują się dobrze



Awatar użytkownika
Toshiba
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 856
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:09
Lokalizacja: CeeLI / CeWu
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: Toshiba » ndz cze 19, 2011 12:48

Sprawdź czy termostat się otwiera, wymień na wszelki wypadek korek od zbiorniczka wyrównawczego, bo jeśli nie trzyma to też się będzie grzał :)
Chłodnicę wymień na największą od 1.6TD...



sajlos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 16:49
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: sajlos » ndz cze 19, 2011 13:29

Korek mam ok, nic sie nie wylewa ani weze nie sa mocno twarde. Termostatu nie sprawdzalem, przy najblizszej okazji to zrobie. Dzisiaj jechalem w nocy okolo trzeciej nad ranem, temperatura powietrza byla okolo 12 stopni. Auto sie o wiele lepiej bujalo niz w upaly....prawie jak z intercoolerem :-) a co najwazniejsze to temperatura silnika az tak mocno nie wzrastala, niewiele ponad srodkowa kreske. W ekstremalnych przypadkach mialem niekiedy tak ze wentylator wlaczal sie podczas jazdy. Zorganizuje jakas chlodnice na dniach od TD,GTD i bede testowal. Powiedzcie mi czy turbina w SB jest jakos inaczej chlodzona czy tez tylko jak w JR poprzez przeplywajacy olej smarujacy?



Awatar użytkownika
grzeh750
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 17, 2009 22:54
Lokalizacja: Łask - Kolumna
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: grzeh750 » ndz cze 19, 2011 14:03

W SB turbina jest chłodzona płynem , poprzez dodatkową pompkę elektryczxną


Obrazek
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy, GOLFY SĄ WSZĘDZIE

sajlos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 16:49
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: sajlos » ndz cze 19, 2011 19:59

Powiedzcie mi czy u Was przy orginalnej chlodnicy i przy jezdzie powiedzmy 130km/h lub lekkim butowaniu silnik sie grzeje? Wskazowka idzie w prawa strone? Jak bardzo? Jeszcze pytanko, jakie macie oznaczenia skrzyni....ja nie mam ani 4t czy 4s a przy 120km/h mam 3500obr/min, to duzo jakos.



Awatar użytkownika
grzeh750
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 17, 2009 22:54
Lokalizacja: Łask - Kolumna
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: grzeh750 » ndz cze 19, 2011 21:20

Silnik się mi grzeje tylko w korku jak jest upał, i to tylko dlatego że walnięty mam czujnik temperatury od wiatraka, jak zaczynam potem jechać to moment spada i stoi po środku wskaźnika, skrzynię mam 4T ( silnik SB) jak miałem poprzednio JR to też skrzynię 4T miałem.A 120 przy 3500 może być jak masz za niski bieg wtłoczony.


Obrazek
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy, GOLFY SĄ WSZĘDZIE

sajlos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 16:49
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: sajlos » ndz cze 19, 2011 21:44

Jadac na piatym biegu mam 3500 obr przy 120. Czy przy tej skrzyni 4t jest mozliwe osiagniecie wyzszej predkosci przy mniejszych obrotach silnika? Mam mozliwosc zalozenia skrzyni od Audi b3 1.6td SB ale chyba nie podejdzie bo silnik jest ulozony razem ze skrzynia wzdluznie do osi auta....co o tym myslicie? Jezeli chodzi o czujnik w chlodnicy to wentylator zalacza mi sie dopiero na ostatniej kresce a po kilkunastu sekundach wylacza pomimo ze temperatura naprawde niewiele spadla nawet nie o jedna kreske.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości