1z mk3 dziwny głośny dźwięk (stukanie) i dymienie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1z mk3 dziwny głośny dźwięk (stukanie) i dymienie

Post autor: Marcin997 » ndz lip 03, 2011 15:51

Witam. Problem polega na tym, że wczoraj wróciłem do domu i wszystko było dobrze. Rano odpaliłem i normalnie i jak chciałem ruszyć to ciężko mu było... Lecz ruszyłem i jak dodawałęm gazu to słychać dziwny metaliczny dźwięk z komory silnika... Towarzyszy temu duże dymienie na czarno. Jednak jak przekrocze 2tys obr to idzie nawet fajnie... Kiedyś już tak miał, ale mu przeszło samo.. Teraz wróciło. Vag nic nie wskazał.. Jedynie błąd o przepięciu do masy lecz błąd już kiedyś był a mimo to auto jeździło normalnie.
Silnik 1z, wtryski 0.216 dioda zamiast przepływki...
Pomocy!
Ostatnio zmieniony ndz lip 03, 2011 21:07 przez Marcin997, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

m1z mk3 dziwny dźwięk i dymienie

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 03, 2011 17:09

Filtr paliwa kiedy zmieniałeś?
Może wtrysk/i się wieszają,wtedy właśnie występuje taki metaliczny dźwięk,a po dodaniu często gazu często się odwieszają :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

m1z mk3 dziwny dźwięk i dymienie

Post autor: Marcin997 » ndz lip 03, 2011 17:38

filtr paliwa na zimę.. Mówisz ze po zmienieniu pomoże cos? Wtryski nowe były od cowboya... 2 lata temu kupowane...



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

m1z mk3 dziwny dźwięk i dymienie

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 03, 2011 19:03

Marcin997 pisze:Mówisz ze po zmienieniu pomoże cos?
Zależy co się w nim kryje.Mógł przez zimę sporo syfu nałapać,a jeśli zdarzyło Ci się wyjeździć paliwo prawie do końca,to mógł jeszcze syf z dna baku pociągnąć :bajer:
Zmień go i zaaplikuj takie coś http://moto.allegro.pl/valvoline-maxlif ... 31416.html" onclick="window.open(this.href);return false; Rewelacja.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1z mk3 dziwny głośny dźwięk (stukanie) i dymienie

Post autor: Marcin997 » ndz lip 03, 2011 21:11

No ale nawet jak mu docisnę gazu, to dymi dalej.. Lecz troszkę mniej... Lecz przestaje stukać Przynajmniej... Dźwięk jest metaliczny i głośny... Pali normlnie.. Zauważyłem że nie reaguje na gaz za bardzo przy lekkim naciśnięciu, dopiero jak więcej wcisnę..... Mogę tak jeździć? Turbo ładuje ciśnienie normalnie...
Wtryski były 2 lata temu zmienione lecz mało jeżdżone, jeśli mają 15tys km to góra... To czemu miały by się wieszać...
Na biegu jałowym nie słychać stuków, zbiera się normalnie lecz dymi dalej...



rutek32ef
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn mar 29, 2010 22:01
Lokalizacja: Białystok

1z mk3 dziwny głośny dźwięk (stukanie) i dymienie

Post autor: rutek32ef » ndz lip 03, 2011 21:41

Jak wtrysków długo się nie używa to właśnie mogą się zawieszać też tak miałem jak do swego 1-zeta wsadziłem z afn-a jakieś kiepskie kupiłem z allegro bo nie dość że się wieszały to moc spadła zamiast wzrosnąć no i kupiłem 216 od muszkad. :helm:
Dla zobrazowania dioda zamiast przepływki jest zła koks od dołu na max tak jak ustawione na mapie momentu i jest jeszcze kilka negatywów z powodu diody, np. gdy padnie sterowanie turbo albo i sama turbawka się wysypie to sterownik nie będzie tego widział bo cały czas ma info z diody o max przepływie powietrza a co może się wtedy stać to można już się domyślić.To tylko tak na marginesie.
Pozdro.



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1z mk3 dziwny głośny dźwięk (stukanie) i dymienie

Post autor: Marcin997 » ndz lip 03, 2011 22:05

No rozumiem.. I wstawiam malą poprawkę... Jednak pali ładnie tylko na cieplym... Jak jest zimny to odpali ale nierówno chodzi... Czyli co mam zrobić?? Zmienic iltr paliwa i dolac uzdatniacza jak polecił Michał_1977???


Odpiąłem diodę... (przepływkę mam walniętą dlatego jeździłem na diodzie..) Auto przestało stukać, dymić i w ogóle.. Jedynie jest mulasty...:) Jak to bez przepływki... Zamówiłem Przepływke Magneti Marelli na jutro.. Mam nadzieję że to wina diody była że dawała za dużą dawkę... I się dławił..
Produkt STP formuła do czyszczenie wtryskiwaczy... Wlałem to.. tak na zaś.. Zobaczymy co będzie... :)



rutek32ef
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn mar 29, 2010 22:01
Lokalizacja: Białystok

1z mk3 dziwny głośny dźwięk (stukanie) i dymienie

Post autor: rutek32ef » pn lip 04, 2011 19:42

Mówiłem że dioda jest syfem można co jedynie wstawić ze 4 lub 5 diody szeregowo wtedy sygnał z przepływki będzie mniejszy jakieś 2,5-3 Volty zależnie od diod jaki mają spadek napięcia, dzięki czemu i dawka będzie mniejsza z dołu jak i zarówno na wyższych obrotach ale można tak zrobić na krótki czas puki się dorwie jakąś przepływkę.Auto nie będzie chodziło rewelacja ale lepiej niż na padniętej przepływce. Co do dodatków do paliwa nie jestem zwolennikiem ale spróbować raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Daj znać jak założysz nową przepływkę, jak autko się będzie zachowywało.



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1z mk3 dziwny głośny dźwięk (stukanie) i dymienie

Post autor: Marcin997 » śr lip 06, 2011 09:35

No i Panowie wsadziłem nowy przepływomierz powietrza i auto chodzi... :) Ładnie i but jest... Szczeże to nie wiem ale chyba nawet identyczny jak na diodzie... Ale wiem jedno że diody już nie założę...
Co to mogło stukać tak perfidnie?? Wtryski? Przez zbyt dużą dawkę???

No i jest drugie pytanie... Jak miałem diode to był bład czujnika g70 że ma przepięcie do masy,,,

Wyciągnołem wtyczke no i miałem "open or short to ground"
Gdy go kasowałem od razu wyskakiwał... Nie dało się go usunąć...
Wsadziłem przepływke, no i też wyskakuje lecz da się go skasowac... Tyko wyskakuje przy ponownym uruchamianiu silnika...
O co tu może chodzić?? Gdzie szukać przyczyny...???



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1z mk3 dziwny głośny dźwięk (stukanie) i dymienie

Post autor: Marcin997 » pt sie 19, 2011 21:27

Problem znowu wrócił.. Wszystko chodziło do wczoraj... Gdzie nagle przestała działać przepływka.. Zrobił się muł! Odpiąłem przepływkę i bez różnicy... Kupiłem nową diode BAV21 żeby sprawdzić czy to to.... No i na diodzie chodzi tak jak kiedyś .. Czyli ciemno z tyłu i stukanie... Wymiękam przy nim... Przepływka była Magneti Marelli ... Sądzicie żeby kupić nową ori w ASO???



Awatar użytkownika
DieselPower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:11
Lokalizacja: Trójmisto

Re: 1z mk3 dziwny głośny dźwięk (stukanie) i dymienie

Post autor: DieselPower » sob sie 20, 2011 12:09

A wywali ci jakiś błąd po podpięciu Vag'a ? Może to nie przepływka ?
Sprawdz basic setoings grup 000 drugie okienko może coś z kątem wtyrysku jest nie tak ?
U mnie silnik chodził jak w traktorze jak miałem problem z zaworem N 108 , objawy bardzo twarda praca.


Przeglądam forum =]

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1z mk3 dziwny głośny dźwięk (stukanie) i dymienie

Post autor: Marcin997 » sob sie 20, 2011 16:06

Kąt wtrysku był ok. Traktor jest teraz tylko wtedy gdy podepnę diodę... Znaczy traktor.. Twarda praca ale okropne dymienie... Ale but wtedy jest... Jak odepnę przepływkę i diodę też to jest muł, turbo się zbiera tak jak by nie chciało... Po podpięciu przepływki bez zmian... No tak jak by przepływkę szlak trafił.. W poniedziałek bede podmieniał przepływomierz.. i zobaczę... Tylko dlaczego diody kiedyś działąły a teraz w ogóle...



Awatar użytkownika
DieselPower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:11
Lokalizacja: Trójmisto

Re: 1z mk3 dziwny głośny dźwięk (stukanie) i dymienie

Post autor: DieselPower » sob sie 20, 2011 16:33

W sumie to nie miałem kłopotów, z przepływką i nie znam patentów z diodami.
Ale najlepiej pakować oryginalne części wiadomo że może być nieco drogo więc może używkę.
Bo coś się może spieprzyć od tego kombinowania.! :smoke:

dziwna sprawa że ten zamiennik Marelliego nie cyka :banghead:
jak ci kopci na czarno to normalne że but bo nie przepala mieszanki jest za bogata,
może to być na dłuższą metę nie korzystne dla turbo.

sprawdz jeszcze kabelki od zaworu n108 może tam coś umiera :smoke:


Przeglądam forum =]

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1z mk3 dziwny głośny dźwięk (stukanie) i dymienie

Post autor: Marcin997 » sob sie 20, 2011 17:54

No ale czemu by przepływka padła??? I dlaczego diody nie chcą chodzić gdzie chodziły???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości