[MK3 TDI] gaśnięcie auta

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[MK3 TDI] gaśnięcie auta

Post autor: jaszczur » sob mar 25, 2006 20:35

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=30164
jak w temacie udało mi się dopiero nie dawno znaleść przyczynę tego,w sterowniku jest przekażnik który odpowiada za całe te moje zamieszanie,mianowicie styki tego przekażnika gdy stacyjka jest wyłączona są zwarte gdy odpalam silnik one się rozwierają i autko chodzi,spróbowałem więc delikatnie śrubokrętem zewrzeć te styki i auto zgasło czyli taki sam objaw jak pisałem wcześniej,objawy ustały po poprawieniu lutów na nózkach tego przerywacza
Ostatnio zmieniony pt paź 13, 2006 11:01 przez jaszczur, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » sob mar 25, 2006 22:05

a co to za plytka? to nie glowny komputer chyba.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob mar 25, 2006 22:08

dziechu pisze:a co to za plytka? to nie glowny komputer chyba.
nie kompa masz na podszybiu od strony pasażera jak otworzysz maske to pod tym plastikiem jest a to jest sterownik on jest nad skrzynka bezpiecznikową po lewej stronie jak ściągniesz te plastiki pod kierownicą to go zobaczysz tylko głowę trzeba schylić,przykrecony jest nakrętką na klucz 10

[ Dodano: Sob Mar 25, 2006 21:14 ]
jeszcze zapomniałem dodać że ta plytka jest w obudowie i aby ja wyciagnać jak już puchę sterownika masz na wierzchu to trzeba delikatnie podważyć takie zatrzaski i ją wysunać



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » sob mar 25, 2006 22:14

dzieki, dobrze wiedziec gdzie co jest. Ja bym naprawil, tzn. wsadzil jezeli nie identyczny przekaznik, to przekaznik o podobnych parametrach - prawdopodobnie 12V, trzeba zobaczyc jakiego typu i ile stykow, dobrac podobny ktory sie zmiesci o podobnej lub wiekszej obciazalnosci stykow, ewentualnie pokrosowac drutem i zabezpieczyc calosc przed wstrzasami np. klejem pistoletowym (jest elastyczny), srednio dobry elektronik powinien to zrobic w 1/2h.



wojtas_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 13, 2006 11:14
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: wojtas_z » sob cze 10, 2006 20:34

Witam.Milame podobny problem.Moj golfik potrafil w czasie jazdy zgasnac.Ale dzis to zrobilem.Bylem w serwisie bosha.Wina gasniecia byl przekaznik nr 109(podtrzymujacy napiecie}.Nie odskakiwala w nim blaszka.Teraz smiga bez problemów.:)



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » sob cze 10, 2006 20:47

wojtas_z, a ile Cie to kosztowalo?? ja i jaszczur, zrobilismy to w swoich autach za darmo :bigok:



wojtas_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 13, 2006 11:14
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: wojtas_z » ndz cze 11, 2006 15:28

Za serwis z kompem i przekaznik gdzies ok 100zl.coz wazne ze jezdzi,bo motalem sie z tym ok miesiaca.a bylo z tym troche nerwow-chociazby jak mi zdechl w centrum na swiatlach na srodkowym pasie:korek byl nieprzecietny:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 58 gości