MK3 AHU czy czujnik ze zdjecia powinien cykać???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dawidb1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 12:49
Lokalizacja: Zamość/Tomaszów Lub.

MK3 AHU czy czujnik ze zdjecia powinien cykać???

Post autor: dawidb1987 » wt paź 25, 2011 15:17

Moje auto to MK3 TDI AHU
ostatnio kupiłem używany ale niby w 100 % sprawny czujnik. Moje pytanie brzmi czy po przekręceniu zapłonu lecz nie odpalaniu silnika ten czujnik powinien cykać raz za razem??? Pytam bo stary czujnik tego nie robił. Dodam że po odpaleniu milknie chyba :D ciężko usłyszeć ;)
Obrazek


http://www.youtube.com/watch?v=SrPu-xGrKrk

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

MK3 AHU czy czujnik ze zdjecia powinien cykać???

Post autor: Rafał 21 » wt paź 25, 2011 15:45

dawidb1987 pisze:sprawny czujnik
Raczej zawór N75 :D Powinien cykać . A twój dobrze wypłucz np. w jakimś rozpuszczalniku ,ekstrakcyjna nie dmuchaj kompresorem. Jeśli cewka jest dobra to tez zacznie cykać i będziesz mial zapas :D


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
dawidb1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 12:49
Lokalizacja: Zamość/Tomaszów Lub.

MK3 AHU czy czujnik ze zdjecia powinien cykać???

Post autor: dawidb1987 » wt paź 25, 2011 15:52

Dzieki wielkie :) już wiem co robić i jak z nim postąpić :D
Jeszcze jedno. Gdyby ktoś natkną sie na temat to bede wdzięczny za rade gdzie w okolicy Zamościa ktoś solidnie i dobrze czyści turbo sprężarki bo u mnie juz chyba sie zapieka na amen.


http://www.youtube.com/watch?v=SrPu-xGrKrk

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: MK3 AHU czy czujnik ze zdjecia powinien cykać???

Post autor: homsky » wt paź 25, 2011 17:05

dawidb1987 pisze:Dzieki wielkie :) już wiem co robić i jak z nim postąpić :D
Jeszcze jedno. Gdyby ktoś natkną sie na temat to bede wdzięczny za rade gdzie w okolicy Zamościa ktoś solidnie i dobrze czyści turbo sprężarki bo u mnie juz chyba sie zapieka na amen.
Co ty chcesz czyścić w turbinie z AHU ???


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

Re: MK3 AHU czy czujnik ze zdjecia powinien cykać???

Post autor: markim321 » sob paź 29, 2011 20:22

Witam kolego dawidb1987, jeśli posiadasz AHU to masz turbinę sterowaną przez Wasegate i nie ma mowy o jej zapieczeniu bo nie posiada kierownic. Jeśli odczuwasz jakiś spadek mocy to możesz mieć problem z wężykami podciśnieniowymi lub samym zaworkiem N75. Należałoby podpiąć się pod VAGa, jeśli mieszkasz niedaleko, bo ja pod samym woj Lubelskim, to zapraszam do siebie na diagnozę :D


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

MK3 AHU czy czujnik ze zdjecia powinien cykać???

Post autor: munior » sob paź 29, 2011 21:17

Rafał 21 pisze:Raczej zawór N75 :D Powinien cykać
Zgadza się :grin:
Rafał 21 pisze:A twój dobrze wypłucz np. w jakimś rozpuszczalniku ,ekstrakcyjna nie dmuchaj kompresorem. Jeśli cewka jest dobra to tez zacznie cykać i będziesz mial zapas :D
Niestety ,to juz się nie zgadza ...zazwyczaj stary zawór szwankuje z powodu mechanicznego wyklepania końcówki w środku ,bo się przez te kilanascie lat oklepał miliony razy ,to i ma prawo ... płukanie go w czymkolwiek na niewiele sie zda ,czasem pomoże na kilka dni ,czasem krócej ...mojemu nie pomogło :chytry: A Turbiny w AHU nie ma się co czepiać ,bo to zwykłe t15 i nie ma tam czego czyścić ,jak już koledzy wspomnieli ...jak ci auto nie jedzie to pod vaga i test dynamiczny przepływomierza i cisnienia doładowania ,będzie widać jak na dłoni co jest nie tak ...


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 34 gości