jakie koncowki wtryskow ???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

jakie koncowki wtryskow ???

Post autor: marcinvw » sob kwie 01, 2006 22:00

Witam wszytskich.Mam taki dylemat nie wiem czy lepiej kupic wtryski od 110 czy zmienc koncowki w moich na jakies lepsze,moj silnik to zdrowiutki AHU i chce co nieco z niego wykrzesac,przymierzam sie do tego od dawna i wkoncu mam na to fundusze i chcial bym przejsc do czynow :hmm: ,z tego co sie orientowalem to nie wszytski wtryski ze 110 sa sobie rowne,i ze hybrydy mozna zbudowac na bazie kazdych wtryskow to pomyslalem ze moze lepiej se koncowki dobre kupic i zapodac,tylko nie wiem jakie beda tego efekty,przedewszytskim czy warto?


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » sob kwie 08, 2006 22:23

Żaden szanujący się tuner nie poleca wymiany samych końcówek lepiej i bezpieczniej wymienić całe wtryski wtedy efekt jest gwarantowany(auto bangla) przy samych końcówkach to wróżka daje gwarancję :bigok:


143@318 / 170@384 by Diagtronik

Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » ndz kwie 09, 2006 01:45

stawiam na hybrydy budowana na nowych wtryskach ASV. Niestety, ale chcąc mieć powyzej 165 KM koniecznością jest założenie wtrysków hybrydowych gdyż żadne seryjne ani od ASV AFN, AHY, AXG nie dadzą nam większej wydajności. Jedyną opcją jest zalożenie hybryd 230 lub 260 :) Aha jeszcze nie zapomnijmy o pompie wtryskowej 11 mm.


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » ndz kwie 09, 2006 09:27

marcinvw, tu jest temat dla Ciebie: http://www.diagtronik.pl/forum/viewtopic.php?t=2512

Wlasnie podstawowe pytanie: co chcesz osiagnac z silnika, jak nie chcesz z niego duzo wyciskac to nie ma senu sie ladowac w dodatkowe koszty, bo same hybrydy wtedy nie wystarcza (beda spore dodatkowe koszty ale i spore efekty ;) ). Jak zalozysz seryjne od AFN czy ASV i zachipujesz to autem tez sie bedzie bardzo przyjemnie jezdzilo na codzien :)

Aligatha:
Jeżeli chodzi o przeróbkę wtryskiwaczy używanych to temat jest złożony. Wtrysków starszych niż kilka lat i powiedzmy 80kkm nie przerabiamy w ogóle. Przerabiamy jedynie wtryski młode, z silników ALH i ASV o przebiegu do tych 80kkm, wtedy możemy udzielić na to gwarancji rozruchowej. Pełną roczną gwarancję dajemy jedynie w przypadku zakładania wydajniejszych końcówek na nowe wtryskiwacze.

W AHU proponowałbym założenie seryjnych wtryskiwaczy AFN, ASV, AHY lub AXG zamiast kombinować z końcówkami. Wymiana końcówek ma sens jeżeli planuje się więcej jak 160KM.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości