Rozrząd AWX

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafalsl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lut 19, 2008 16:45
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Rozrząd AWX

Post autor: rafalsl » ndz lis 13, 2011 16:52

Witam panowie.

Zmieniałem 200 km temu rozrządu w audi a4 b6 silnik awx. I teraz w okolicach rozrządu zaczęło coś szumieć. Rolki są oryginalne VW, tak samo pasek, pompa wody Meyle. Po zdjęciu przodu i osłuchaniu słychać jakby to szumiał pasek. Na rolkach nic. Ale po zdjęciu paska i gdy się pokręci napinaczem to tak jakby rzęzi. Ale to ma dopiero 200 km. Napinacz jest hydrauliczny i ustawiony na 4mm. Czy może być tak, że to jest za mocno napięte?? Jedyne co przy wymianie zostało stare to napinacz hydrauliczny. Im wyższe obroty to bardziej słychać. Właśnie tak jakby napinacz był już zużyty. Czy może w różnych silnikach są różne wymiary tam na napinaczu hydraulicznym?? Niestety nic na ten temat nie znalazłem. Proszę o pomoc.


Volkswagen Golf MK4 TDI :-)

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Re: Rozrząd AWX

Post autor: indyczes » ndz lis 13, 2011 16:59

Kolego przy wymianie rozrządu wymienia się wszystko jak leci, nawet jak się wydaje, że jest w idealnym stanie. Wymień napinacz na nowy i powinno być git. Tak to jest jak się chce przyoszczędzić :hmm: :hmm: .



Awatar użytkownika
rafalsl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lut 19, 2008 16:45
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Re: Rozrząd AWX

Post autor: rafalsl » ndz lis 13, 2011 17:04

Zrozumiałbym jakby przez jego zużycie za słabo napinał pasek ale żeby za mocno?? Na pewno szumienie nie dobiega z hydraulicznego napinacza.


Volkswagen Golf MK4 TDI :-)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9224
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Rozrząd AWX

Post autor: wesol » ndz lis 13, 2011 18:17

JAk zamocno to moze glosno pracowac rozrzad wlasnie ale ja bym na poczatek sciagnal pasek PK by wykluczyc jego dzialanie i jego podzespolow napedowych. Tak odrazy sie nie galopuje by zaraz wyciagac silnik na stół. Po co sie w koszty pchac. Pomału spokojnie. Jak nie bedzie to przyczyna to deczko napinacz poluzowac i powinno sie sciszyć.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
rafalsl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lut 19, 2008 16:45
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Re: Rozrząd AWX

Post autor: rafalsl » pn lis 21, 2011 21:23

Miałem już ściągnięty zderzak, chłodnice i co za tym idzie wszystkie paski osłony itp. Został sam pasek rozrządu i rolki. Właśnie myślałem go poluzować tylko pytanie ile?? Do jakiego wymiaru pomiędzy napinaczem a ramieniem rolki?? Bo nie jestem pewien ale jak to rozbierałem to tam był dobry 1 cm czy nawet więcej ale nie umiem na 100 % skojarzyć.

Panowie daję link do filmu na którym słychać ten dźwięk. Nie jest to mój film ale jest identycznie to samo. Pracuje sam rozrząd. Najbardziej to słychać przy pompie wody i niżej przy wale. Wymieniłem cały kompletny rozrząd na inny, 3 pompy wody testowałem i nawet stary pasek. Nic nie pomogło.

Link:

http://w250.wrzuta.pl/audio/5H3XegAz03G ... passat_bfl" onclick="window.open(this.href);return false;


Volkswagen Golf MK4 TDI :-)

Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Rozrząd AWX

Post autor: Karol G60 » czw sty 05, 2012 20:26

Pompa wody...... to jest norma w tych rozrządach... brałem z ASO pompy po regeneracji bo jest możliwość i było lepiej... :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości