Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rudesmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr mar 31, 2010 21:43
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: rudesmen » wt sty 10, 2012 20:42

Nagrałem pracę silnika na rozgrzanym silniku. Proszę o ocenę pracy. " onclick="window.open(this.href);return false;
Dodatkowo ma do tego pytania czy to normalne że świece za każdym odpaleniem nawet na ciepłym grzeją? i Czy to normalne że po odpaleniu kontrolka oleju mignie kilka razy?
W aucie nie działa też ABS i prędkościomierz czy te sprawy są połączone tak że prędkościomierz nie działa bo padł akurat czujnik z którego licznik pokazuje prędkość czy w Golfie 3 to dwie różne usterki?



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: art_2008_a_ » wt sty 10, 2012 20:59

rudesmen pisze:Czy to normalne że po odpaleniu kontrolka oleju mignie kilka razy?
nie. jeździłem 1.9 D i nic nie mrugało, co do dźwięku chodził podobnie, może trochę ciszej, raczej bez dziwnego syczenia a we wnętrzu była rozsądna cisza :bajer:
Ostatnio zmieniony wt sty 10, 2012 21:03 przez art_2008_a_, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: herbu » wt sty 10, 2012 21:01

Wg. mnie chodzi jak najbardziej prawidłowo.
rudesmen pisze:zy to normalne że świece za każdym odpaleniem nawet na ciepłym grzeją?
To zależy jak długi - na ciepłym wydaje mi się, że przez krótką chwilkę mogą się grzać. Przynajmniej u mnie tak było.
rudesmen pisze:Czy to normalne że po odpaleniu kontrolka oleju mignie kilka razy?
Chyba raczej nie powinna - ale tu już niech wypowiedzą się posiadacze 1.9D


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: art_2008_a_ » wt sty 10, 2012 21:04

a i świece żarowe, no tak na ciepłym chyba przez chwilkę były i lampka gasła niemal od razu tak mi się wydaje



Patryk22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 29, 2011 23:01

Re: Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: Patryk22 » wt sty 10, 2012 22:49

Co do grzania swiec - u mnie nie miga jak jest nagrzany powiedzmy 70-90 stopni, ale ponizej moze mrugnac na 1-2 sekundy.

Co do kontrolki oleju - to norma i nic zlego, po odpaleniu po nocy w ZIMIE moze mrugnac raz czy dwa. Mam tak odkad kupilem swojego 1.9D, zrobilem 50tysiecy i nic sie nie dzieje. Bylem nawet z tym u mechaniora z ASO i mowi ze tak moze byc w tym silniku.

Moj chodzi w sumie identycznie jak Twoj, tyle ze nic nie syczy jak na filmie.



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: S7TDI » śr sty 11, 2012 02:02

Mi się zawsze wydawało że w starych Dieslach - bez wtrysku bezpośredniego - świece grzeją właśnie dłużej i może jak się odpala po jakimś czasie postoju to też grzeją chociaż trochę. W TDI jak ciepły to mignie tylko, zapewne wtedy nie grzeje tylko daje znak, że żyje :D Tak jak ABS i inne systemy. Moim zdaniem chodzi normalnie jak na 1.9D. Co do migania to na zimnym może mignąć parę razy, u mnie po wymianie oleju i tak mignie raz czy dwa po całej nocy. Moim zdaniem to wynika z tego, że zanim olej dostanie ciśnienie i się rozleje wszędzie to przez ten moment czujnik jeszcze go "nie widzi" i dlatego to miga. Po prostu to jest starożytny system, tak jak np. z kontrolką paliwa - w MK3 trzeba czekać trochę czasu zanim się podniesie do faktycznego stanu, a w takim MK4 od razu po odpaleniu zapłonu pokazuje np. 1/2 baku.


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: art_2008_a_ » śr sty 11, 2012 08:44

S7TDI pisze:Po prostu to jest starożytny system
ja już jeździłem 1.9D z 1998 roku(variant) więc olej nie migał ale może więcej elektroniki było



rudesmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr mar 31, 2010 21:43
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: rudesmen » śr sty 11, 2012 11:35

Dziekuje za odpowiedzi. A jak to jest z predkosciomierzem, bierze on info o preekosci z czujnikow Abs i dlatego nie dziala czy w Golfach predkosciomierze nie dzialaja z innych powodow?



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: luke320 » ndz sty 15, 2012 20:26

Witam.Jestem posiadaczem identycznego Golfa nawet z tego samego rocznika.
Zapewne masz półelektroniczną pompę.Jeżeli tak,to od razu mówię,że klekot jest nadmierny.
Co do świec,to jest to absolutnie nienormalne,że świece grzeją też i na ciepłym.
A jeżeli chodzi o kontrolkę oleju to wydaje się być wszystko OK.Wiadomo im niższa temp.
tym kontrolka świeci odrobinę dłużej.Co innego jeżeli zapali się po tym jak już zgasła.
Jeżeli padł ci prędkościomierz,a przy okazji nie zlicza kilometrów,to najpewniej impulsator
wyzionął ducha.Ewentualnie nastąpiło przerwanie kabla idącego do impulsatora.



rudesmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr mar 31, 2010 21:43
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: rudesmen » ndz sty 15, 2012 20:36

Dzieki wielkie, mysle podobnie że chodzi za głośno i w dodatku jest za słaby na III biegu pod większe górki zwalnia. Dowiedziałem się że pompa wtryskowa była wymieniana i podejrzewam że jest źle ustawiona. Nigdy nie miałem VW i słabo się orientuje w forach VW. Czy jest gdzieś tutek jak ustawic pompę w tym silniku? Chociaż na ciepłym i zimny odpala od cykniecia.
Masz wiedze jak można sprawdzić czy impulsator jest sprawny? Albo czy pasuje z każdego Golfa czy tylko od 1,9D? Wczesniej w aucie był 1,9TD ale został wymieniony na 1,9D ale możliwe ze skrzynia została stara.
Mam jeszcze pytanie czy piasty z ABS zmieniały sie w trakcie produkcji czy mogę kupić z obojętnie którego rocznika i ABS bedzie działał?



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: luke320 » ndz sty 15, 2012 21:30

Jeżeli chodzi o impulsator to sprawdź choćby ten link:http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1740372.html
Niestety czasami to nie pomaga i konieczna jest wymiana licznika.Niby wszystko wydaje
się działać,łącznie z impulsatorem,a licznik dalej nic.Chyba najprostsza metoda
to podmiana licznika na sprawdzenie.Z kolei jeżeli chodzi o pompę to niestety,ale jeżeli
miałeś już ją wymienianą(i na pewno jest półelektroniczna),to może być ciężko z jej
prawidłowym ustawieniem.Sądząc po filmiku to ten klekot może być spowodowany:źle
ustawionym rozrządem,lejącymi wtryskami(albo tylko jednym),bądź źle ustawionym kątem
wtrysku.Na tym forum jest trochę lektury na temat tego silnika.Poszukaj pod hasłami:
"silnik 1Y" , "kąt wtrysku 1Y".Tylko przestrzegam cię przed oddaniem tej pompy do regulacji
jakimś "mechaniorom".Mogą narobić tylko więcej problemów.Uwierz mi wiem coś o tym,
i to bardzo dobrze.Niestety co do ABS ci nie pomogę bo moja Golfina zwyczajnie ich nie posiada.



Awatar użytkownika
tomassss24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: czw sty 17, 2008 20:11
Lokalizacja: Trzebiatów Zachodniopomorskie
Kontakt:

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: tomassss24 » ndz sty 15, 2012 23:57

Na moj słuch za mocno przyspieszony kąt wtrysko dlatego ma metaliczną prace jest za głosny . A czysciłes kolektor ssący ? sciągnij tą rure plastikową co idzie do kolektora i zerknij ile tam jest smalcu



tower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 18:37
Lokalizacja: Toruń

Re: Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: tower » pn sty 16, 2012 00:42

Widzę, że masz M-TDI, czyli słupek z TDI, zapewne z silnika 1Z albo AFN i modzoną pompę od TD. Modzoną, bo przy oryginalnej z 1Y silnik chodziłby duzo ciszej.

Silnik rozpoznaje po długich wtryskach, trzeci wtrysk najdłuższy sterujący, no i po zarysie pokrywki zaworów, bo z tego co się orientuję żaden TD takiej nie ma.
Tu masz fote 1Y, który jak się domyślam kiedyś siedział pod maską:

Obrazek

Co do dzwięku silnika - kilka wątków niżej trwa dyskusja na temat m.in cichszej pracy silnika M-TDI. Na mój słuch dzwięk jest zdrowy i prawidłowy.


A co do świec - zobacz, czy w ogóle masz je podpięte. Jak za każdym odpalaniem pokazuje Ci się kontrolka, to zapewne brakuje Ci jednego czujnika w króćcu na przewodzie wody na głowicy. Ten silnik o ile ma zdrową pompę i dobrą kompresję, może odpalać Ci na srogim mrozie bez świeczek.


A80 B4 1,9 MTDI
A80 B4 2,8 AAH Quattro

adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: adamwwy » pn sty 16, 2012 07:14

To jest normalny zdrowy klekot takiego diesla... Jak grzeją za każdym razem to ktoś pewnie majstrował przy czujniku temperatury (prawdopodobnie wstawił rezystor w obwód czujnik-sterownik czasu grzania).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 35 gości