Nieoczekiwane szarpnięcie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Domaniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: czw sie 10, 2006 12:37
Lokalizacja: Suwałki

Nieoczekiwane szarpnięcie

Post autor: Domaniak » pt cze 08, 2012 17:50

Witam.
Od pewnego czasu zauważyłem ze czasami w pewnej chwili występuje szarpnięcie silnikiem( jakbym wyłączył zapłon i go włączył) i potem jedzie dalej normalnie. Obojętnie czy przyspieszam czy jadę ze stałą prędkością, od czasu do czasu to występuje.Dzisiaj np 2 razy coś takiego mi się zdarzyło.Sprawdzałem błędy vagiem i nic. Ostatnio wrzucałem logi z grupy 003 i 011 i wszystko jest OK. Jak myślicie czym to może być spowodowane? Pompa siada? Z góry dziekuje za odpowiedz. Silnik 1.9 TDi 110 konny ASV. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieoczekiwane szarpnięcie

Post autor: munior » pt cze 08, 2012 20:46

Domaniak pisze:Od pewnego czasu zauważyłem ze czasami w pewnej chwili występuje szarpnięcie silnikiem( jakbym wyłączył zapłon i go włączył) i potem jedzie dalej normalnie.
Szukaj wtrysku sterującego ,bo to ewidentnie jego wina


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nieoczekiwane szarpnięcie

Post autor: krzys_jg » pt cze 08, 2012 22:36

Dokładnie, na pewno nie występuje jakiś błąd związany z iglicą wtrysku sterującego? Spróbuj na początek przeczyścić wtyczkę od zasilania wtrysku sterującego, zobacz czy przewód nie jest gdzieś uszkodzony, u mnie po rozłączeniu i ponownym złączeniu jak ręką odjął a objawy miałem identyczne dodatkowo towarzyszył temu błąd czujnika wzniosu iglicy i czasami jeszcze spiralka migała po szarpnięciu. Są jeszcze inne sposoby opisane tutaj na forum polegające na stukaniu kluczem w wtrysk przy określonych obrotach ale nie wiem jak z ich skutecznością :-)



Domaniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: czw sie 10, 2006 12:37
Lokalizacja: Suwałki

Nieoczekiwane szarpnięcie

Post autor: Domaniak » śr cze 13, 2012 22:12

Wyjmowałem wtyczke, przeczysciłem i znów ten problem pojawił się :-( . Jest możliwość sprawdzenia tego wtrysku pod Vagiem? Czytałem ze mozna puknac młotkiem we wtrysk i jak beda jakieś objawy to oznacza ze jeden wtrysk jest do wymiany czy wszystkie? Może to nie wina wtrysku tylko czegoś innego?



Domaniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: czw sie 10, 2006 12:37
Lokalizacja: Suwałki

Nieoczekiwane szarpnięcie

Post autor: Domaniak » pt cze 15, 2012 18:36

Dzisiaj po jeździe i krótkim postoju na wolnych obrotach z 5 min samochód nagle zgasł i zapaliła się kontrolka świec żarowych. Możliwe ze to przez ten wtrysk sterujący? Sprawdziłem wszystkie błędy i był o to taki bład 01312 powertrain data bus.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 95 gości