1.9tdi avq kopcenie po dodaniu gazu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

**golf**
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 16:20

1.9tdi avq kopcenie po dodaniu gazu

Post autor: **golf** » sob kwie 27, 2013 11:49

witam tak jak w temacie mam problem z autem 1.9tdi avq 101km problem polega na tym ze auto kopci na niebiesko gdy ruszam 1,2 potem jest ok i na postoju tez ale nie zawsze.kopci wtedy gdy np jade w trasie i stane na chwilke jest ok gdz postoje troche dluzej kopci 1,2bieg.auto po wymianie glowicy i nie dawno po wymianie turbo.nie zauwazylem mniejszego stanu na bagnecie,dodam ze gdy wymienilem turbo spalanie spadlo do 4,4 w trasie 90km/h wczesniej ok 6 palil po wymianie turbo przejechene 500km czy mozliwe zeby olej byl jeszcze w tlumiku bo turbo przepuszczalo olej,czasami dzieje sie tak jadac 100km/H wcisnie sprzeglo obroty skacza ponad 3tys majac wczesniej 2tys.nastepny objaw to ciezko zapala ale tylko czasami tzn rano jest ok silnik dojdzie do 90stopni postoi 1godz i wtedy ciezko pali,



wojjas241
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 16, 2012 19:39
Lokalizacja: ubocze

1.9tdi avq kopcenie po dodaniu gazu

Post autor: wojjas241 » ndz kwie 28, 2013 21:01

cześć
Mój ojciec ma VW sharana 1,9 TDI 110km miał tekie same problemy z kopceniem lecz jemu kopciło na biało-siwo :grin: to padła uszczelka głowicy(turbo bylo wymieniane 3 razy bo mechanik myslal ze turbo padło :bigok: )ale jak tobie na niebiesko to być może tak jak mówisz że w tłumiku coś może jeszcze być, lub może skądś olej bierze.

A z tym odpalaniem na ciepło mój ojciec też miał problemy, rano fajnie odpalał a jak ciepły to ciężko i długo kręcił lecz wymieniliśmy ostatnio nowe aku i nowy rozrusznik to nie ma tego problemu z długim kręceniem tylko od strzała odpala jak zimny, być może że się rozrusznik kończył lub aku stare :bigok:

a z obrotami nie wiem :bajer:


Nie ważne jest to jaki masz samochód, ważne jest to czym jest on dla Ciebie.

**golf**
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 16:20

1.9tdi avq kopcenie po dodaniu gazu

Post autor: **golf** » pn kwie 29, 2013 10:54

dzis wywalilo komunikat kontrolka silnika abgass werkstad i mocne kopcenie na niebiesko siwo



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

1.9tdi avq kopcenie po dodaniu gazu

Post autor: Sztomel » pn kwie 29, 2013 11:09

O jaki w końcu silnik chodzi i w jakim aucie AVQ - 100 KM ? I tak teraz musisz odczytać błędy sterownika silnika więc czekamy na efekty - błąd czujnika temp. paliwa czy innego.


Obrazek

**golf**
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 16:20

Re: 1.9tdi avq kopcenie po dodaniu gazu

Post autor: **golf** » ndz maja 05, 2013 00:28

silnik avq 101km w touranie po podlaczenie pod zwyklego kompa pokazalo blad przeplywomierza po skasowaniu bledu auto kopcilo mniej przez chwile ale i tak mocno,po przejechaniu 1km znow blad przeplywki.okazalo sie jeszcze ze 3swiece spalone ale czy to ma wplyw na kopcenie auto po odpaleniu przy odpalaniu tak ale pozniej?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

1.9tdi avq kopcenie po dodaniu gazu

Post autor: Sztomel » pn maja 06, 2013 10:59

Błąd przepływki ale z jakim opisem :
- zwarcie
- otwarty obwód,
- niewiarygodny sygnał,
- czy jeszcze jakiś inny ?
I kwestia czy i z jaką częstotliwością ten błąd powraca lub nie daje się wcale skasować (sprawdzałeś czy błąd nie powraca od razu) ?


Obrazek

**golf**
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 16:20

1.9tdi avq kopcenie po dodaniu gazu

Post autor: **golf** » wt maja 07, 2013 13:03

wiem ze aby blad przeplywki ale nie wiem co dokladnie.blad skasowany i powraca po przejechaniu 500metrow



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości