Gold 1.6 TD mk2 - grzeje sie grzejeeee ;)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gostlik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob maja 28, 2011 20:17
Lokalizacja: Jasło

Gold 1.6 TD mk2 - grzeje sie grzejeeee ;)

Post autor: Gostlik » pt lip 19, 2013 22:59

Mam niewielki probelem ;)
Probelm polega na tym , ze w robocie mowia ze nigdy nie slyszeli wentylatora w golfie z takim silnikiem ;)
A ja słysze go na codzien, nie lapie kolosalnych tempreatur lapka wychyla sie do polowy jednej kreski dalej niz polowa .. i za kazdym razem jak staje po trasie wiatrak nak... a ;) czegoż to może byc wina >?? obstawiam chlodnice ale plyn mi nie ucieka .. moze sie wydajnosc chlodnicy zuzyc ?? z góry dzieki i sorki za bledy jak jakies są ;) pozdr :helm:



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Gold 1.6 TD mk2 - grzeje sie grzejeeee ;)

Post autor: nitrox89 » pt lip 19, 2013 23:04

Gostlik pisze:Probelm polega na tym , ze w robocie mowia ze nigdy nie slyszeli wentylatora w golfie z takim silnikiem ;)
W 1,9 TDI owszem, ale nie w 1.6 TD. Przyczyna? Różnica w rodzaju wtrysku: TDI - bezpośredni (minimalne straty Energi w postaci wytwarzania energii cieplnej). W TD jest wtrysk pośredni, więc i straty większe.


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
Gostlik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob maja 28, 2011 20:17
Lokalizacja: Jasło

Gold 1.6 TD mk2 - grzeje sie grzejeeee ;)

Post autor: Gostlik » sob lip 20, 2013 13:30

No regułka fajna , ale wątpie zeby aż taka byla róznica ze za kazdym razem wentylator sie włacza ;/ nawet po przejechaniu dajmy na to 5km



misieksnk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 16, 2009 21:10
Lokalizacja: Baligórd/Sanok
Kontakt:

Gold 1.6 TD mk2 - grzeje sie grzejeeee ;)

Post autor: misieksnk » sob lip 20, 2013 15:57

Gostlik pisze:moze sie wydajnosc chlodnicy zuzyc ??
Może nie wydajność się zużywa a maleje. Jest to możliwe, szczególnie jak chłodnica jest jeszcze ori. Mogło przytkać kilka żeberek i nie będzie takiej wydajności jak powinna. Może być to również przyczyną źle ustawionego kąta wtrysku. Pytanie jeszcze, czy tak Ci się grzeje przy spokojnej jeździe (do 3000 obr/min) czy po upalaniu.


Obrazek

Awatar użytkownika
Gostlik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob maja 28, 2011 20:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Gold 1.6 TD mk2 - grzeje sie grzejeeee ;)

Post autor: Gostlik » pn lip 22, 2013 18:37

Przy spokojnej sie też włacza ale po miescie , po Trasie niet - mnie tylko o to chodzi ze kumpel z pracy ma takiego samego golfika ( nawet rocznik ) i on mi mowi ze w sumie z 3 razy slyszal wentylator od tad co go ma, a ja go słysze 3 razy w tygodniu . Silnik ma cos do tego ?? ( bo uszczelka cieknie z obu stron) pozdr



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: Gold 1.6 TD mk2 - grzeje sie grzejeeee ;)

Post autor: dominik7 » wt lip 23, 2013 01:00

A jaką masz chłodnicę?
Wrzuć sobie tę największą - jest szeroka jak 2/3 pasa przedniego. W TD nic dziwnego, że się włącza w mieście. Wg mnie jeśli Ci się nie włącza na trasie to jest OK.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
coleman
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob mar 29, 2008 13:31
Lokalizacja: warszawa / BS Suwałki

Re: Gold 1.6 TD mk2 - grzeje sie grzejeeee ;)

Post autor: coleman » ndz lip 28, 2013 10:39

Gostlik pisze: Silnik ma cos do tego ?? ( bo uszczelka cieknie z obu stron) pozdr
masz rozwiązanie, uszczelka pod głowicą do roboty prawdopodobnie


moje bejbe http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=400916

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Gold 1.6 TD mk2 - grzeje sie grzejeeee ;)

Post autor: KamilP » wt lip 30, 2013 23:33

A może ktoś tam kiedyś wodę lał i się chłodniczka zakamieniła (czy jakoś tak :) ) ? Ja jak w korku stoję to mi się wentylatorek włączyć też potrafi, tyle że czasami go nie słychać, widać tylko po wskaźniku temp. Pokaże że jest cieplej, potem że zimniej :bajer: A kolega może nie słyszał bo się nie wsłuchiwał :D
Gostlik pisze: Silnik ma cos do tego ?? ( bo uszczelka cieknie z obu stron) pozdr
Jaka uszczelka? Jak pod głowicą to w czasie pracy odkręć sobie korek zbiorniczka wyrównawczego chłodnicy i zobacz czy nie robią się bąbelki :P I przy okazji korek oleju czy "masełka" pod nim nie ma.



Awatar użytkownika
prezes0420
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 01, 2008 23:49
Lokalizacja: Milicz
Kontakt:

Re: Gold 1.6 TD mk2 - grzeje sie grzejeeee ;)

Post autor: prezes0420 » sob sie 03, 2013 02:05

Wszystko zależy od ustawień pompy ja na starej pompie była prawdopodobnie od t 2 ani razu nie słyszałem wiatraka jak sie zagrzał do normy(czyli środek licznika temp) tak trzymał, potem założyłem od silnika JR taka jak powinna być to się zaczęło każdy obrót kierą na wolnych silnik prawie gasł i wiecznie nie dogrzany potem dałem go do ustawienia na porządny warsztat niby i przesadzili w drugą stronę nie dusił się ale za to dwie trzy krzyżówki i wiatrak chodzi.



Awatar użytkownika
coleman
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob mar 29, 2008 13:31
Lokalizacja: warszawa / BS Suwałki

Gold 1.6 TD mk2 - grzeje sie grzejeeee ;)

Post autor: coleman » sob sie 03, 2013 11:00

są dwa biegi wiatraka w naszych dieslach. pierwszego biegu nie usłyszysz jeśli silnik pracuje. Dopiero jak dotkniesz ręką grila to wtedy poczujesz delikatne ciągnięcie powietrza do środka. Jeśli wskazania temp są okej to nie masz co się martwić, po to jest wiatrak żeby spełniał swoją rolę.


moje bejbe http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=400916

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości