turbina w 1z tdi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

turbina w 1z tdi

Post autor: mimax » sob gru 06, 2014 00:18

witam jesli pisze w złym dziale prosze o przeniesienie. problem dotyczy turbiny w silniku 1z 94r golf 3.
od paru dni mialem wycieki oleju z tylnej czesci silnika nie wielkie plamki, myslac ze to uszczelka capki wymieniłem ją przed wczoraj dzis odpalilem samochod pojechalem do pracy , wracajac wbielem pare razy na obrotyw i w pewnim momnecie zaczeło jargotac :-( po prekroczeniu 1500 tys obr zaczyna chałasowac turbina , po woli dojechałem do domu samochod mocy nie stracił, po zgaszeniu i ponowmym odpaleniu sam wszedl na 2000tys obr zaraz zgasiłem, ubyło troche oleju jakies 2setki z tyłu za silnikiem w okolicy turbiny wszystko zachlapane olejem,
co sie mogło stac smarowanie sie gzies rozszczelniło cos w turbinie? ma ktos jakis pomysl sugestje, ?
jutro jak znajde czas postaram sie zajrzec co powinienem spaawdzic luz na wałku, łopatakach czy cos innego


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

turbina w 1z tdi

Post autor: bioly05011 » sob gru 06, 2014 01:33

prawdopodobnie szczelił wąż który smaruje turbo ,jeśli jechałeś bez smarowania no to :ass: ,najlepiej wyjąć i sprawdzić,a najlepiej regeneracja,zlokalizuj pierw ,wyciek skąd oliwa dokładnie poszła ,luz na wirniku możesz sprawdzić, w 1z nie ma zmiennej geometri...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

turbina w 1z tdi

Post autor: Sztomel » sob gru 06, 2014 01:37

Powinieneś sprawdzić :
- obecny poziom oleju w silniku,
- odczytać Vagiem ewentualne błędy zapisane w sterowniku silnika na włączonym tylko zapłonie bo nie zawsze wzrost obrotów do 2 tyś. po odpaleniu silnika jest związany z uszkodzonym uszczelnieniem turbo - może to również być wina zabrudzonego mechanicznie elektrozaworu N109 w pompie wtryskowej (z opisem pod kodem błędu - malfunction) lub efekt odpalenia ciepłego silnika z uszkodzonym czujnikiem temperatury cieczy chłodzącej silnika G62,
umyć z tyłu silnik z resztek oleju i go uruchomić ponownie ale przed uruchomieniem silnika odłączyć od kolektora dolotowego wąż gumowy powietrza doładowanego i puścić go bokiem gdzieś w komorze silnika - wtedy nawet jeśli turbo rzygnie olejem w dolot to trafi on do komory silnika a nie do kolektora ssącego - potwierdzi to uszkodzenie uszczelnień turbo ale nie doprowadzi do rozbiegania się i uszkodzenia silnika.
Ten krótki test podpowie co jest grane w Twoim Golfie.
Podaj zatem wyniki tego testu.


Obrazek

Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

turbina w 1z tdi

Post autor: mimax » sob gru 06, 2014 20:13

dzieki z wyczerpujace odpowiedzi test zrobie w wolnym czasi i napisz co to jest
"Sztomel"mozes mi zaznaczyc ktory wąz mam odpiac zeby sie turbo nie rozbiegało Obrazek


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

turbina w 1z tdi

Post autor: Sztomel » ndz gru 07, 2014 08:21

Nie będę fotki kopiował i jej wklejał bo fotosik i imageshack fiksują ostatnimi czasy i nie chcą być darmowe więc opiszę o który wąż chodzi a mianowicie : za plastikową pokrywą silnika (która zasłania głowicę) widać srebrną końcówkę kolektora ssącego i wąż na nią założony tj. odcinek węża zamocowany dwoma srebrnymi cybantami (opaskami zaciskowymi) dokładnie nad czarnym dyskiem (zaworem z odmy zaraz za pokrywą silnika) i ten pierwszy po lewej stronie rur plastikowych idących z prawej strony silnika a dokładnie z tej dolnej rury. Odkręć zatem te dwie opaski zaciskowe i wyjmij ten odcinek gumowego węża i wtedy odpal silnik.


Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

turbina w 1z tdi

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 07, 2014 10:05

Sztomel pisze:Nie będę fotki kopiował i jej wklejał bo fotosik i imageshack fiksują ostatnimi czasy
Sztomel, poniżej ramki do pisania posta,mamy forumową "wklejarkę" zdjęć- Fotem.pl :bigok:
Dzięki niej,nie musisz nabijać kasy dwóm przez Ciebie wymienionym :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

turbina w 1z tdi

Post autor: mimax » ndz gru 07, 2014 10:43

czyli numer 1 mam zdjac?Obrazek


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

Awatar użytkownika
palio
_
_
Posty: 2897
Rejestracja: wt sty 26, 2010 22:44
Lokalizacja: Siedliska Drugie/Fajsławice
Auto: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Kontakt:

Re: turbina w 1z tdi

Post autor: palio » ndz gru 07, 2014 10:45

mimax pisze:czyli numer 1 mam zdjac?Obrazek
tak



Awatar użytkownika
Bolekrsko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 674
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:18
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

turbina w 1z tdi

Post autor: Bolekrsko » sob gru 13, 2014 10:17

i co, i jak? jedyny wąż który mógł piernąć to raczej spływ, ale ten skok na obroty hmmm


http://datingsidorsingel.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

turbina w 1z tdi

Post autor: mimax » ndz gru 14, 2014 09:43

dziś odpiłem auto oczywiście zdjąłem węzę od turbawki żeby czasem nie zaciągnęło , ale nic nie pluje przez nie olejem wiec chyba jest ok i już nie piszczy turbo po przekroczeniu 1500obr/min zaraz sie biore za diagnoze wezy, moze odkreke turbo jak weze bedą ok, bede pisał


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

turbina w 1z tdi

Post autor: mimax » ndz gru 14, 2014 13:50

no i sie posr...a turbinka Obrazek
odrazu moze ktos ma do sprzedania taką turbinke do 1z?


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

turbina w 1z tdi

Post autor: mimax » czw gru 25, 2014 12:56

kupiłęm turbinke za 170zl praktyccznie bez luzów z 98r miala inną obudowe zimna i ciepła , ale była to t15 zamieniłem srodki i pieknie lata temat do zamkniecia


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości