Dodatki do oleju napędowego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Dodatki do oleju napędowego

Post autor: zygimar » pn lip 31, 2006 13:47

Witam czy stosujecie jakieś dodatki do oleju napędowego np. czyszczące wtryski , poprawiające właściwości diesla?? Czy są skuteczne i jakie najlepiej stosować??
Prosze o opinie??



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn lip 31, 2006 22:41

zygimar pisze:, poprawiające właściwości diesla?? Czy są skuteczne i jakie najlepiej stosować??
Dobre paliwo wystarczy...



ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » wt sie 01, 2006 12:06

Ja stosuję od pół roku SKYYD, wcześniej XERAMIC. Sprawdzałem wtryski przy okazji wymiany świec żarowych - były czyste i nie lały (ale przed stosowaniem dodatków ich nie sprawdzałem).



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt sie 01, 2006 12:13

ja stosuje BP Ultimate... ale mam zamiar przetestować Shell V-Power diesel :P



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » wt sie 01, 2006 12:25

bp ultimate :-k ja różnicy na tym nie widziałem a żeby zalać shell V-povera to do wawy musze lecieć bo tam najbliższe źródło
wszystko mam w samochodzie w bdb stanie więc teoretycznie dodatki nie są potrzebne ale z racji że to Polska dziwny kraj to od jesieni do wiosny przez całą zime leje albo Castrol TDA albo STP


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

Awatar użytkownika
Janosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 01:21
Lokalizacja: Obecnie Norwegia
Kontakt:

Post autor: Janosik » wt sie 01, 2006 12:53

Witam :)
Hmm ja natomiast stosuje SKY Diesel ( srodek bodajze szwecki abo niemiecki nie pamietam).
Moje odczucie po dolniu takiego preparatu --- auto szybciej sie zbiera, przyspiesza i wkreca na obroty. Ale kazdy ma inne odczucia.
Wrazenia sa podobne jak by dolal paliwa u naszych zachodnich sasiadow (w niemczech :P) auto ma takieego kopa po tym jak by to bylo calkiem inne auto. :bajer:
(W polsce nie ma dobrych paliw wszystkie sa do bani nawet na tych renomowanych stacjach z duzych koncernow)
To sa tylko moje spostrzezenia :bigok:

Pozdrawiam


A-point Audi Service Amsterdam

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt sie 01, 2006 12:57

Janosik pisze:(W polsce nie ma dobrych paliw wszystkie sa do bani nawet na tych renomowanych stacjach z duzych koncernow)
To sa tylko moje spostrzezenia :bigok:
Pozdrawiam
to tez prawda, w niemczech jak bylem i zjezdzałem dawnje swoja Audica troszkę tamtego kraju to laliśmy 98 PB i powiem że autko o wiele lepiej sie zbierało niż z tą samą 98 u nas zakupioną,
nie był to pojedynczy przypadek a robiłem tu i tam toszkę km

[ Dodano: Wto Sie 01, 2006 12:58 ]
zygimar pisze:Witam czy stosujecie jakieś dodatki do oleju napędowego np. czyszczące wtryski , poprawiające właściwości diesla?? Czy są skuteczne i jakie najlepiej stosować??
Prosze o opinie??
dobrym dodatkiem jest olej rzepakowy :goof: :kac: ale w propocji 1:1 z ON, tak jest OK :bigok:



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Dodatki do oleju napędowego

Post autor: mk4tdi » wt lut 18, 2014 22:58

Odkopie temat... co sadzicie tych dodatkach do ON? Stosowal ktos? Ktory bedzie lepszy do silnika ALH?
1.http://m.allegro.pl/valvoline-maxlife-d ... 00962.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2. http://m.allegro.pl/valvoline-vps-synpo ... 38092.html" onclick="window.open(this.href);return false;


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Dodatki do oleju napędowego

Post autor: -V.A.G- » śr lut 19, 2014 14:04

mk4tdi pisze:Odkopie temat... co sadzicie tych dodatkach do ON? Stosowal ktos? Ktory bedzie lepszy do silnika ALH?
1.http://m.allegro.pl/valvoline-maxlife-d ... 00962.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2. http://m.allegro.pl/valvoline-vps-synpo ... 38092.html" onclick="window.open(this.href);return false;
na ta pore roku żaden

jak jezdzi nic sie nie dzieje ,odpala to lepiej niczego nie wlewac po za ON


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dodatki do oleju napędowego

Post autor: lukas1305 » śr lut 19, 2014 15:35

Stosuje reguralnie co ok.5tyś.km dodatek http://www.liqui-moly.pl/component/virt ... l?Itemid=0" onclick="window.open(this.href);return false; i z tego co zauważyłem to spadło mi chwilowe spalanie z 0,5 na 0,4l/h i wartości sie poprawili w grupie 013(trzy w granicy -0,15 a na ostatnim z +0,45 spadło do +0,30)



jano0244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lis 21, 2011 15:25
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Dodatki do oleju napędowego

Post autor: jano0244 » śr lut 19, 2014 16:44

-V.A.G- pisze: na ta pore roku żaden
I tu możesz się mylić ;)
Tak się złożyło, że podczas ostatnich mrozów zauważyłem, że trzymany w garażu w przezroczystym kanistrze ON rozwarstwił się (po prosty był letni, choć miał być zimowy). Taki sam ON miałem w zbiorniku. Dodatek Castrola rozwiązał problem. Kolega jeżdżący na takim samym paliwku miał mniej szczęścia. Nie zauważył, nie dolał. Zatkał filtr i holowanko miał gotowe.
Do końca w sumie ciepłej zimy może być jeszcze chłodna niespodzianka, a w "ciepłe" paliwko można wszędzie wdepnąć.



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Dodatki do oleju napędowego

Post autor: -michau- » śr lut 19, 2014 19:07

Zrobiłem logi swojego auta, głównie chodzi o korekcje i bipy.

Mam zamiar zastosować dodatek liqui moly, kupie nawet dwie butelki. Zastosuje się do porady z forum passka.

Tam trochę pomogło, głównie obniżyło bipy. Po zabiegu ponownie zrobię logi i porównam, po wszystkim zamieszczę wyniki.

Kumpel wlał do baku jakiś dodatek STP, silnik TDI PD, efekt żaden.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Dodatki do oleju napędowego

Post autor: -V.A.G- » śr lut 19, 2014 19:36

jano0244, w sumie chodziło mi o pogode ,jest ciepło mrozów nie ma wiec dodatek nie potrzebny. im mniej syfów lejesz do samochodu tym lepiej. z doswiadczenia wiem ze jak sie z tymi środkami przesadza coś sie rypie w silniku.


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Dodatki do oleju napędowego

Post autor: liteon0 » śr lut 19, 2014 20:43

Ja przy kazdej wymianie oleju wlewam dodatek Valvo MaxLife. Niby czysci wtryski i robi inne cuda, nie wiem ile w tym prawdy, zaszkodzic raczej nie zaszkodzi a nie kosztuje majatku wiec mozna raz na jakis czas wlac


ALH + 205 + chip

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 75 gości