TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: mich77bor » wt sty 24, 2017 20:46

Ate trudności z odpalaniem były przed wymianą pompek ?
torogolf pisze: Co zrobilem dotychczas; pompowtryski wymienione z takiego samego modelu,


Sprzedam nową półkę nad radio

torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: torogolf » śr sty 25, 2017 15:23

"mich77bor" były problemy ale wtedy z mechanikiem uznaliśmy ze to może być spowodowane glowica (brak szczelności pompki w gniazdach). Dzis odbiore auto wiec jutro bede widział jak sie zachowuje silnik z rana jednak mam nadzieje ze bedzie OK. :-)



Mateusz12443
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sie 05, 2016 21:55
Lokalizacja: Wrocław

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: Mateusz12443 » śr sty 25, 2017 20:54

Witam, w swoim golfie 4 1.9 tdi PD mam problem z odpalaniem na zimnym i ciepłym. (Jeszcze tydzien temu auto odpalało bez zarzutu nawet przy -15). Auto długo kręci zanim odpali ok.1,5-2sek. ( zależy od temp. silnika).
A co najdziwniejsze to czasami przy próbie odpalania obroty na liczniku rosną do 2-3 tyś obr./min, ale samochód nawet nie drgnie. Dopiero po ponownej próbie odpala. Co może być tego przyczyną ?



torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: torogolf » śr sty 25, 2017 22:49

Panowie lipa, totalna c..nia :banghead: Wymieniona pomka i wszystkie działaja idealnie. Auto nie pali tak jak trzeba. wszystkie czujniki wymienione zeby sprawdzić i nic. Jutro ściaga paliwo, wymiana filtra i paliwa. Delikatne zmiany ustawienia rozrzadu nic nie dały. Wiec zostaje komputer a mianowicie jego mapa, bo jak sam mechanik stwierdził bora jak sie zagrzeje to zapierdziela aż miło i mu sie wydaje że moc kolo 150KM w aucie siedzi a nie jak fabryka przewiduje 130KM. Masakra. Poradźcie coś!!!!



torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: torogolf » śr sty 25, 2017 22:50

Kolego "Mateusz12443" ja bym podmienił rozrusznik. U mnie podobnie sie działo na ciepłym i obroty wyskakiwały duże przy kreceniu silnika.



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

Re: TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: mich77bor » czw sty 26, 2017 07:35

torogolf pisze:Panowie lipa, totalna c..nia :banghead: Wymieniona pomka i wszystkie działaja idealnie. Auto nie pali tak jak trzeba. wszystkie czujniki wymienione zeby sprawdzić i nic. Jutro ściaga paliwo, wymiana filtra i paliwa. Delikatne zmiany ustawienia rozrzadu nic nie dały. Wiec zostaje komputer a mianowicie jego mapa, bo jak sam mechanik stwierdził bora jak sie zagrzeje to zapierdziela aż miło i mu sie wydaje że moc kolo 150KM w aucie siedzi a nie jak fabryka przewiduje 130KM. Masakra. Poradźcie coś!!!!
Tak myślałem, to nie pompka, ja mam podobne problemy z odpalaniem i wymieniłem więcej części od Ciebie. Jakie czujniki zostały wymienione ? porównajcie rano parametry z czujnika powietrza, temperatury zewnętrznej, temperatury silnika i temperatury paliwa. Może czujnik temp. paliwa ma złe pomiary i ECU źle steruje rozruchem ?


Sprzedam nową półkę nad radio

torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: torogolf » czw sty 26, 2017 08:32

Mechanik podmienial czujniki, ten od temp paliwa widzialem ze podmienial i nic? A ty szykasz dalej przyczyny, czy masz zrobione czy olewka?;) Dodam ze wszystkie czujniki maja polaczenie z komputer (widzi je) jakby tak nie bylo to pewnie by blad wywalalo.



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: mich77bor » czw sty 26, 2017 12:34

Ja cały czas walczę, ale brakuje mi czasu i możliwości. Z tymi czujnikami to jest tak że ECU je widzi, jeżeli wiązka jest ok, to błędów nie ma, ale czy odczyt czujnika jest prawidłowy ?
Chyba najgorsze jest to, że po wszystkich naprawach silnik po kilku minutach pracy ma moc, reaguje na ruchy pedału gazu, spalanie spadło, prędkość max łatwa do osiągnięcia. Silnik pracuje miękko i cicho. Więc jak pojadę do mechanika kolejny raz marudzić o porannym odpalaniu to on chyba już ma mnie dość.


Sprzedam nową półkę nad radio

torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: torogolf » czw sty 26, 2017 13:21

To jest nas dwóch szkoda że w takiej beznadziejnej sytuacji :/ ja bede kombinował dalej tyle że mrozy przejda i bedzie dobrze palic. Moj mechanik juz nie spi po nocach haha :P



dzygi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:27

Re: TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: dzygi » ndz sty 29, 2017 11:09

dawidhorno10 pisze:Witam, dzisiaj zgasilem auto i zaparkowalem naparkingu pochulonym , przod auta byl nizej niz pupa. Po okolo 10 min wciadam odpalam a tu lipaa, kreci tak jakby bez paliwa. Chwile pokrecilem odpuscilem, i znowu, to odpalil juz normalnie, co to moze byc ? Czy to wina jakiegos czujnika czy paliwo cofa sie ? Dodam ze jak auto postoi cala noc na dworze na rownej nawierzchni to pali na dotyk.
Silnik to 1.9 TDI ALH, 290 tys nalotu. Dodam jeszcze ze rozrusznik byl regenerowany i smarowany jakis miesiac temu.
Jaki masz ustawiony kat wtrysku?



dawidhorno10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz wrz 11, 2016 15:38

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: dawidhorno10 » ndz sty 29, 2017 17:19

wlasnie nie sprawdzalem tego. mam vcds lite i kabelek kkl , ale cos mi nie chce sie polaczyc z kompem. jakies rady?



torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: torogolf » ndz sty 29, 2017 19:02

Panowie moze ktos polecic bardzo dobrego magika co sie zajmuje sprawdzeniem i analiza mapy komputera VW najlepiej okolice slaskiego, (bieslko-biala)?



torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: torogolf » ndz sty 29, 2017 19:06

Kolego mich77bor mozesz mi powiedziec jak ci auto rano sie zachwuje ( kopci, pali na "rozpedke") i co juz wymieniles? Chcialbym to porownac do swojego przypadku ;)



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: mich77bor » ndz sty 29, 2017 20:58

Ostatnio przy temperaturze 0st po dwóch grzaniach świec zapalił po kilku obrotach rozrusznika, ale pracować normalnie silnik zaczął dopiero po chwili. Przy temp -5 i niżej dwa grzania świec, rozrusznik kręci kręci, coś załapie "parsknie" i gaśnie. Ponowne odpalanie, znowu kręcenie rozrusznika, ale dłuższe coś załapuje na jednym może dwóch garach, zaskoczy, pracuje nierówno, szarpie i po chwili już normalnie. Oczywiście za samochodem siwo i smród. Wymiana pompy vacum na nowego Boscha nie pomogła, wymiana akumulatora i czyszczenie masy złagodziła tylko odpalanie. Pompki po kompleksowej regeneracji. zamontowanie dodatkowych zaworów zwrotnych na przewodach paliwowych nie pomogło. Głowica ma naprawione gniazda pompowtryskiwaczy. Sprawdze jeszcze wskazania czujników, jak tylko będę miał możliwość. Planuje zamontowanie pompy paliwa w bak, bo u mnie jej nie montowali. Na forum passata bardzo narzekają na odpalanie w przypadku padniętej pompy paliwa. Wymienię jeszcze ECU na nowsze z dostępem z gniazda OBD, bo ostatnio jak byłem u mechanika to dłuuugo kreciłem rozrusznikiem zanim odpalił przy gorącym silniku i mechanik wspomniał o poprawie dawek startowych. Co mnie akurat nie dziwi, bo brat poprawiał dawki w silniku 1,9 TDi BRU, ale przed wymianą rozrządu tego problemu nie było, a rozrząd już dwa razy był ustawiany. torogolf, nie wiem jak Ci konkretnie podpowiedzieć, ale jak masz kumatego mechanika, to skorzystaj jeszcze z mrozów i odpal silnik na podmienionej pompie vacum Boscha, ale paliwo podajcie z butelki. Niech silnik popracuje trochę. I potem znowu rano zobaczcie czy będzie lepiej.


Sprzedam nową półkę nad radio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 31 gości