Golf3 1.9D 1Y wysokie obroty po 3 minutach

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

petermar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 29, 2016 21:04

Golf3 1.9D 1Y wysokie obroty po 3 minutach

Post autor: petermar » wt lis 29, 2016 22:39

witam wszystkich,
jestem nowy więc nie krzyczcie, szukałem, ale dokładnie nie znalazłem odpowiedzi stąd założyłem w końcu konto i piszę.
Kupiłem Golfa3 w Belgii w maju od znajomych takich ludzi, u których pracowałem. Auto po uderzeniu w tył parę lat temu, naprawione, od nowości u rodziców tych ludzi, przebieg był 87 tyś. teraz 93 chyba, ale do rzeczy:
po przyjechaniu powymieniałem sobie filtry, płyny, olej itp... mało jeżdżę teraz, ale rozrządu jeszcze nie robiłem, co prawda wymieniany był przy 80 tysiącach, ale to było chyba w 2011 roku czy coś.
Najpierw doszedłem czemu długo pali się kontrolka świec żarowych, czujnik temperatury płynu chłodniczego był walnięty i ktoś jeden kabelek odłączył żeby były domyślne ustawienia, po wymianie na febi świece grzeją już zależnie od temepratury, choć też i silnik nie zawsze strzela od razu, ale może to wina akumulatora, który ma już 6 lat i na pewno nie jest już tak sprawny jak nowy.
Po tak długim wstępie wreszcie problem: po odpaleniu obroty są wyższe zależnie od temperatury na dworze wiadomo, pomału spadają, ale po 3 minutach, licząc nawet z zegarkiem, coś roby pyk, tak jakby jakiś przekaźnik, i obroty wskakują na 1000 obrotów, jest to denerwujące. Jak pojeżdżę trochę po mieście to nawet może i nieco ponad 1000 są, jak wyłączę go i włączę to obroty są normalne tj. ok 960 czy coś takiego czy 900 nie pamiętam, i dokładnie po 3 minutach znowu pyk i 1000.
Sprawdzałem niby przekaźnik świec, świece, jest tam OBD ale to jest silnik 1Y i tam nie ma jako tako ECU, tylko jakiś prosty układ, mogę się dostać tylko do immobilizera i do pompy zobaczyć obr/min czyli całe nic.
Czy ktoś z was może wiedziałby co to może być? co sprawdzić co robić? czy to kwestia pompy czy elektryki? i co to jest to robi pyk, ze obroty wskakują?



petermar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 29, 2016 21:04

Golf3 1.9D 1Y wysokie obroty po 3 minutach

Post autor: petermar » śr lis 30, 2016 20:12

nikt nic?



arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

Golf3 1.9D 1Y wysokie obroty po 3 minutach

Post autor: arka10 » śr lis 30, 2016 23:47

Jeśli twoja pompa ma 2 elektromagnesy to po prostu odłącz od prądu tan z boku.
Sprawdź czy nr. części na tych elektromagnesach są takie same. Jeśli są takie same to masz przyczynę dlaczego zwiększają się obroty.
Najlepiej daj zdjęcie albo zadzwoń.
Tel. 797 384613



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Golf3 1.9D 1Y wysokie obroty po 3 minutach

Post autor: Q_mac » pt gru 02, 2016 16:52

Świece dogrzewają komory spalania i po 3 min się wyłączają, a że biorą dużo prądu to i obroty silnika spadają podczas ich pracy. Czy problem występuje kiedy silnik jest już dobrze ciepły ?



petermar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 29, 2016 21:04

Golf3 1.9D 1Y wysokie obroty po 3 minutach

Post autor: petermar » sob gru 03, 2016 03:24

witam, akurat tato zajął garaż na swój samochód teraz, coś tam pilniejszego ma do zrobienia, jak tylko odśnieżę golfika, to sprawdzę te elektromagnesy, arka10 a tak w ogóle to gdzie one są, które to? i czemu jeśli elektromagnesy są takie same to będzie przyczyna? o co chodzi? to mają być różne? ktoś coś podmienił? o co come on?
Q_mac problem występuje gdy silnik jest już mocno ciepły, gdy pojeżdżę po mieście i dobrze rozgrzeję, to jak pisałem obroty 1000 albo nieco ponad, zgaszę na sekundę i znowu odpalę to obroty mniejsze i dokładnie po 3 minutach przekaźnik pyk i znowu zwiększone



arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

Golf3 1.9D 1Y wysokie obroty po 3 minutach

Post autor: arka10 » sob gru 03, 2016 12:14

Nie lubię pisać, zadzwoń.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf3 1.9D 1Y wysokie obroty po 3 minutach

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 04, 2016 10:35

petermar, tutaj poczytaj czy masz taką właśnie pompę viewtopic.php?t=185943" onclick="window.open(this.href);return false;
Poczytaj też ten wątek viewtopic.php?t=297575" onclick="window.open(this.href);return false;


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

petermar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 29, 2016 21:04

Golf3 1.9D 1Y wysokie obroty po 3 minutach

Post autor: petermar » pt gru 23, 2016 03:52

wreszcie udało mi się zerknąć pod maskę, a to garaż zajęty, a to mokro, śnieg, deszcz, a to sprzątanie przedświąteczne, malowanie itp.
yuhoooo :D , udało mi się chyba rozwiązać problem, chodziło o te dwie śrubki przy tym cięgnie z bimetalem, które odpowiadają za obroty na jałowym przy zimnym starcie.
dizęki Michał_1977 za podsunięcie tematu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=297575" onclick="window.open(this.href);return false; a konkretnie w nim postu PinkFloyd.
Jeszcze tylko muszę sprawdzić jakie dokładnie mają być obroty na jałowym, a jak mówicie, ze sprawdzić to na wyświetlaczu?

Robiłem tą regulację już po ciemku z latarką, ale w razie czego w dzień w wolnej chwili mogę zrobić foto tak dla potomnych w razie czego, w każdym bądź razie wielkie dzięki chłopaki, już się bałem, ze albo pompa, albo coś gdzieś z przekaźnikami, elektryką, nawet byłem w lubelskim serwisie nie wiem czy mogę podać nazwę, taki niezależny serwis grupy VW... no dobra Sawa Auto Perfekt, ale tam odesłali mnie żebym szukał pompiarza starego, że takich aut to oni nie bardzo...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości