Wiązka silnika swap TDI PD - kilka pytań

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DeepHeet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt paź 05, 2010 15:03

Wiązka silnika swap TDI PD - kilka pytań

Post autor: DeepHeet » wt paź 03, 2017 20:24

Miałem mały fuck'up przy upalaniu i spaliłem trochę wiązki silnika w samochodzie, nic wielkiego się nie stało, ale postanowiłem wyjąć całość z samochodu w celu zrobienia jej od nowa z pewnymi modyfikacjami oraz rozkodowania krok po kroku co z czym. Stara wiązka z tego co widzę była zrobiona "na sztukę" aby działało co zawsze mnie drażniło, ale nie było okazji się do tego zebrać.

1. Hamulec, sprzęgło

Piny 65,66 są połączone wspólnie do plusa za przekaźnikiem 219, natomiast pin 32 podłączony jest do masy, jakiś skrót?

2. Przekaźnik nr. 1?

Nie bardzo wiem jaką rolę on pełni, ale jest na lini razem z przekaźnikami 103 (świece) i 219 oraz stanowi "obiejście" dla tego właśnie przekaźnika. Wygląda to tak że z nóżki 87 wychodzi przewód który w dalszym ciągu jest rozdzielony (w miejscu ??? na foto 1) i rozchodzi się dalej do przekaźnika 103, przepływomierza oraz do -no właśnie- wiązki już za przekaźnikiem 219. Przebieg zaznaczony na foto 2 zaczynając od przekaźnika 219, połączenie z zasilaniem ECU ,dalej po drodze zabezpieczenie bezpiecznikiem 20A i rozgałęzienie do pozostałych czujników. Natomiast z przekaźnika 1 "na skróty" leci przewód do rozgałęziania?
Przekaźnik sterowany jest pinem nr 4 z kostki G2 skrzynki bezpieczników oraz ma podłączenie nóżką 86 do jakieś wiązki - niestety nie wiem jakiej zaznaczone na foto 3.

FOTO 1
Obrazek

FOTO 2
Obrazek

FOTO 3
Obrazek
Obrazek


3. Czujnik temperatury wody, ciśnienie oleju

Temperatura wody jest rozdzielona na 2 czujniki jeden standardowo 4 pinowy z tyłu silnika z sygnałem dla ECU (piny 104 i 112) masa no i zegary (wolny) oraz drugim czujnikiem 2 pinowym na wężu z dużego obiegu, który jest podłączony do kości G2, pin 3 (temp. cieczy) oraz co ciekawe z pinem 10 (ciśnienie oleju)?? Nie wiem ogólnie po co jest ten czujnik? Wolałbym na G2/3 podłączyć wolny obecnie przewód o którym mowa powyżej.
Natomiast nie wiem co zrobić z tym G2/10 ona ma być gdzieś podłączony? G2/11(również ciśnienie oleju) jest normalnie podłączony do czujnika oleju 1 pinowego

Obrazek

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki :okej:



IskraKrk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 14, 2016 09:56

Re: Wiązka silnika swap TDI PD - kilka pytań

Post autor: IskraKrk » pt lis 03, 2017 20:50

No powiem Ci Kolego ,ze ciezko bedzie pomoc poniewaz masz niezly makaron zrobiony. tez mam wsadzone PD do golfa mk3 tylko ja sie borykam z jednym problemem. z przekaznikiem grzania swiec.... mam zle podlaczonego jednego plusa bo jest po zaplonie a powinien byc staly;/ i zaczynam akcje z szukaniem po schematach. u mnie np nie ma czujnika na wezu jak u Ciebie.



DeepHeet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt paź 05, 2010 15:03

Wiązka silnika swap TDI PD - kilka pytań

Post autor: DeepHeet » ndz lis 05, 2017 08:58

Temat jest już na finiszu, trochę posiedziałem nad tym sam - miałem nadzieje że przez forum będzie szybciej - ze schematami, później metoda prób i błędów w samochodzie i teraz całość działa jak należy, kilka rzeczy zostało poprawionych, cześć zbędnych rozwiązań usunięta, dodatkowo ECU przeniosłem pod deskę, aby do komory wychodziła minimalna część kabli.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości