[TDI] odma - golf 5

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Błażejj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 21, 2018 18:16
Auto: Volkswagen Golf

[TDI] odma - golf 5

Post autor: Błażejj » wt maja 01, 2018 12:58

Cześć ;)

Posiadam VW Golf'a 5 2004 rok, 1.9 TDI 90 KM (model silnika to BRU). Przy wymianie oleju w silniku zauważyłem, że dolna osłona silnika jest brudna od oleju bądź jego oparów. Przeraziłem się trochę, lecz odkręcam dalej osłonę i widzę, że przewód wychodzący bodajże z intercoolera (znajduje się przed przednim prawym kołem a zderzakiem) także jest brudny od oparów oleju bądź oleju. Raz podczas jazdy zaświeciła mi się kontrolka o niskim poziomie oleju w silniku - czyli coś zaczęło pobierać olej z silnika. Na myśl przyszła mi awaria silnika bądź turbina zajechała się. Rozmawiałem z kolegą i wspomniał, żebym najpierw sprawdził odmę i ewentualnie wyczyścił ją ponieważ może być zapchana i wypycha opary - nie ma problemu, lecz gdzie ona jest ??
Szukałem na youtube, lecz nie mogłem znaleźć bo były np seaty czy mercedesy czy audi, a mojego silnika nie mogłem znaleźć, lecz mniejsza z tym.
Może macie inne pomysły/porady co to może być ??
Dołączam zdjęcie silnika mojego auta, doradźcie gdzie jest odma bo ja nie mam pojęcia, a mechanikiem nie jestem ;)
Z góry dziękuję ;)
Obrazek



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

[TDI] Re: odma - golf 5

Post autor: mich77bor » sob maja 05, 2018 14:46

Musisz zdjąć pokrywę zaworów, wymyć kanały odmy, sprawdzić szczelność połączenia z rurą ssącą od filtra powietrza, sprawdzić stan rurki od bagnetu i obserwować apetyt na olej.


Sprzedam nową półkę nad radio

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9224
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: odma - golf 5

Post autor: wesol » sob maja 05, 2018 14:59

Przecie na tej fotce masz na pierwszym planie odmę przy korku wlewu oleju. Ale po mojemu to nie baw się w mechanika bo wybacz jeśli cię tym uraziłem ale nie będzie z ciebie mechanik. Każdy ma jakąś swoją dziedzinę w której jest dobry. Pewnie w innej materii bijesz mnie na łeb ale tu oddaj auto do dobrego mechanika tylko nie garazowego. Nawet do ASO bym oddał bo nie jest takie drogie wcale. Ocenia powiedzą co i jak i jakie koszta. Zawsze możesz nam tu potem cyknac fotkę tej diagnozy ASO. Sprawdzenie co i jak kosztuje niewiele i do niczego nie zobowiązuje.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Błażejj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 21, 2018 18:16
Auto: Volkswagen Golf

[TDI] Re: odma - golf 5

Post autor: Błażejj » wt maja 08, 2018 19:22

mich77bor pisze:
sob maja 05, 2018 14:46
Musisz zdjąć pokrywę zaworów
Czyli pokrywa zaworów jest także odmą ;) ? Przyznam, że trochę dziwne rozwiązanie ponieważ szukałem filmików na youtube na ten temat i bodajże był przykład renault - odma w kształcie prostopadłościanu z dwoma wężykami, a w dodatku bardzo łatwa do wyciągnięcia. Natomiast nigdzie nie mogłem znaleźć silnika swego auta, dlatego pytam Was gdzie jest to ustrojstwo ;)
Wiem, że porządnie wymyć i wypłukać wszelki syf ponieważ kanały odmy mogą być zatkane ;)
wesol pisze:
sob maja 05, 2018 14:59
Przecie na tej fotce masz na pierwszym planie odmę przy korku wlewu oleju. Ale po mojemu to nie baw się w mechanika bo wybacz jeśli cię tym uraziłem ale nie będzie z ciebie mechanik. Każdy ma jakąś swoją dziedzinę w której jest dobry. Pewnie w innej materii bijesz mnie na łeb ale tu oddaj auto do dobrego mechanika tylko nie garazowego. Nawet do ASO bym oddał bo nie jest takie drogie wcale. Ocenia powiedzą co i jak i jakie koszta. Zawsze możesz nam tu potem cyknac fotkę tej diagnozy ASO. Sprawdzenie co i jak kosztuje niewiele i do niczego nie zobowiązuje.
Lecz ja nie jestem mechanikiem, żeby wiedzieć gdzie jest odma ;) Ależ nie uraziłeś mnie tym, także spokojnie, poza tym nie mam zamiaru być mechanikiem, lecz to co jestem w stanie zrobić sam to zrobię, nie boję się narzędzi czy pobrudzić rączki ;)
Jeśli tylko jest opcja, że coś jestem w stanie zrobić to zrobię, jeśli nie jestem pewien to popytam czy poszukam w sieci bądź spytam ludzi i tak np w poprzednim aucie naprawiłem łącznik wycieraczek ponieważ wyrwał się bolec, trochę pomyślałem, trochę pokombinowałem i zastąpiłem go śrubą i działało przez kilka lat. Czy przy obecnym wymienię olej w silniku bądź skrzyni biegów. Do tego postaram się ponieważ nie robię na tzw sztukę, lecz dla siebie. Problem pojawia się gdy jest coś skomplikowanego i nie mam o tym pojęcia.
Tak, każdy ma swoją mocną dziedzinę, w których pobije innych. Do partacza nie oddam natomiast znam dwie osoby, które są mechanikami i to zaufanymi.
ASO ? hm.. podejrzewam, że to będzie "droga impreza", w końcu autoryzowany serwis.
Wspomniałeś, że sprawdzenie co i jak kosztuje niewiele, orientujesz, orientujecie się ile kosztują takie informacje czy ewentualna naprawa ? tak orientacyjnie ;)



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

[TDI] Re: odma - golf 5

Post autor: mich77bor » wt maja 08, 2018 19:32

Jakie masz zużycie oleju ? Ile jest oleju w przewodach i intercoolerze ?


Sprzedam nową półkę nad radio

Błażejj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 21, 2018 18:16
Auto: Volkswagen Golf

[TDI] Re: odma - golf 5

Post autor: Błażejj » wt maja 08, 2018 23:37

mich77bor pisze:
wt maja 08, 2018 19:32
Jakie masz zużycie oleju ? Ile jest oleju w przewodach i intercoolerze ?
Olej dolewałem chyba 2 miesiące temu (dolałem jakieś 80-100ml) i na razie trzyma ten sam poziom
Jeśli mowa o oleju w przewodach to wypiąłem ten, który wychodzi z egr i biegnie między rozrządem a zbiorniczkiem od płynu spryskiwaczy. Wypiąłem od strony egr i na metalowej obejmie znajdowało się troszkę oleju, tzn zabrudzony, oleju nie było mnóstwo, ale też nie było sucho. W intercoolerze ? nie mam pojęcia, nie sprawdzałem, także poproszę wskazówki od czego zabrać się ;)
Przypuśćmy, że turbo jest dobre - nie chciałbym bezsensownie wydawać kasy na regenerację czy naprawę, sami rozumiecie o co chodzi ;)



cegulla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob cze 18, 2016 22:54
Lokalizacja: Żuromin

[TDI] Re: odma - golf 5

Post autor: cegulla » śr sty 16, 2019 14:35

Witajcie, odświeżam temat. Znalazłem na allegro regenerowaną odmę za 220 zł z gwarancją na 2 lata, może miał to ktoś w użyciu ?

https://allegro.pl/oferta/pokrywa-zawor ... 7777914358



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości