[TDI PD] 1,4 TDI Polo 9N kulawa praca

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vwvzzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 02, 2020 12:09

[TDI PD] 1,4 TDI Polo 9N kulawa praca

Post autor: vwvzzz » wt maja 12, 2020 21:22

Czy przyczyną złej pracy silnika 1,4 TDI 75km może być wyciągnięty łańcuch pompy oleju? Mam polo kolegi, auto nie ma żadnych błędów pali od kopa ma moc nie dymi ale słychać szuranie z okolic miski olejowej. Szuranie mu nie przeszkadza. Problemem jest nie trzymanie równej pracy na biegu jałowym, nie to że silnik spada z obrotów i szalenie zle chodzi ale nie pracuje równo normalnie jak 1,4 tdi tylko ewidentnie cos mu dolega, czuć na karoserii co jakiś czas zawahanie jego pracy, grupa 13 18 i 23 wyglądają ładnie ma wymienione wszystkie wtryskiwacze. Przelew na wszystkich oscyluje około +- 0,09 w grupie 23 środkowy wtrysk ma największa wartość bo około 30 reszta ma niej około 10. Nie wiem co było wcześniej robione, jak dogiełem piny we wtyczkach wtrysków to chodzi jak by nieco lepiej ale to jeszcze nie to.

Zrzuciłem michę, no slizgi łańcucha mają ślady wytarcia ale raczej takie normalne, łańcuch wydaje się wyciągnięty ale napinacz nie jest wysunięty daleko.
W którym miejscu ten łańcuch ociera, że jest słyszalne to szuranie ?

Czy wymiana łańcucha z napinaczem uspokoi obroty by stały równo? Może łańcuch powodować złą stabilizację obrotów jak jest trochę wyciągnięty i przeciwwaga mija się z wałem nie dokładnie w czasie kiedy powinna? Ogólnie auto chodzi jak złe, tylko ta praca nie chce stać idelanie równo a powinien tylko pykać. Jak by mu lekko zapłon na jednym wypadał.



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[TDI PD] [TDI PD] Re: 1,4 TDI Polo 9N kulawa praca

Post autor: luckyboy » śr maja 13, 2020 21:06

Brak synchronizacji wału korbowego i przeciwwagi - przeskoczył łańcuch na kołach.



vwvzzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 02, 2020 12:09

[TDI PD] Re: 1,4 TDI Polo 9N kulawa praca

Post autor: vwvzzz » śr sie 26, 2020 22:21

Na to nie wpadłem... dziękuję.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 45 gości