[TDI] Przerywa podczas przyspieszania 1.9 TDI BRU

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jacekmoto2034
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 14, 2019 15:06

[TDI] Przerywa podczas przyspieszania 1.9 TDI BRU

Post autor: jacekmoto2034 » pt wrz 25, 2020 10:51

Witam wszystkich
Mam problem ze swoim golfem V 1.9 TDI BRU 90 km pompowtryski,
Po zatankowaniu złej jakosci paliwa auto przejechało jakies 100 km ( w paliwie prawdopodobnie była woda ) zgasł dopiero po wypłukaniu układu wymiany filtra paliwa odpalił ale pojawił sie problem gdyż auto wkreca sie max na 3500 obr a dwa ze podczas przyspieszania na biegu 2-3-4-5 poszarpuje w zakresie obrotów od 2tys-2.8 tys obr jak dodaje gazu powoli i stopniowo to jedzie płynnie do tych 3.5 tys obr (na wolnych obrotach po gwałtownym wcisnieciu pedału gazu wkreca sie bez zadnych szarpnieć do 3.5 tys obr
Zastosowałem również preparart liquimolly płukanka do wtrysków lecz nie pomogło .
Błąd jaki pokazuje jedynie komputer to :
16683 -Turbospręzarka podciśnienia
Czy takie objawy przerywania mogą być tez spowodowane nieszczelnym układem dolotowym chodzi mi o połączenia na rurach intercoller turbo i dolot a konkretnie chodzi o te gumowe uszczelnienia na końcach rur bo troche sie podczas płukania ropy rozlało właśnie na tą dolna rure wyjąłem ja wyczyściłem niby uszczelnienia ok



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

[TDI] Re: Przerywa podczas przyspieszania 1.9 TDI BRU

Post autor: marmi m » pn wrz 28, 2020 21:39

Jeśli rozpinałeś rury to posprawdzaj dokładnie czy jest dobrze poskładane bo kod błędu wskazuje na regulację ciśnienia ładowania a konkretnie na niedołądowanie...

przydałyby się logi...

sprawdż rury i wężyk podciśnienia czy wszystko jest ok czy nie ma nieszczelności...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

jacekmoto2034
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 14, 2019 15:06

[TDI] Re: Przerywa podczas przyspieszania 1.9 TDI BRU

Post autor: jacekmoto2034 » śr paź 07, 2020 08:21

wszystko ok co jeszcze może powodować za takie objawy ? Zawór sterujący turbina?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości