[TDI] Ciężko Odpala na Ciepłym silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pusstak29@o2.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 02, 2020 21:11

[TDI] Ciężko Odpala na Ciepłym silniku

Post autor: pusstak29@o2.pl » pn lis 02, 2020 21:30

Witam Posiadam golfa IV 1.9tdi 90km 1999r 240tys na Pompie wtryskowej auto z poczatku rożnie odpalalo na cieplym raz odpalal a raz nie. az w koncu problem jest caly czas jak sie auto nagrzeje to trzeba go krecic jakies 10 sec zanim zapali.nie bierze oleju , wymieniłem swiece zarowe 4szt,rozrzad +pompa wtryskowa ,czujnik temperatury dwa razy zmienialem kupilem orginal vw.akumulator,rozrusznik po regeneracji i zalozony zostal szybszy,koncowki wtryskow nowe 4szt ,mapa silnika zrobiona i podniesiona moc.filtr paliwa dwa razy,komputer silnila podmieniony na drugi. auto bylo u tunera dawka paliwa na cieplym nie pomogla. a jak odepne wtyczke z czujnika temperatury wtedy zaczynaja swiece zarowe grzac i auto odpala na dotyk 1sec . Niewiem za co sie juz mam zabrac moze ktos mial taki problem .



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9200
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Ciężko Odpala na Ciepłym silniku

Post autor: wesol » pn lis 02, 2020 21:41

Po mojemu to jakaś pupa wołowa robiła ta mapę dawki startowej bo powinien nawet jakbyś odłączył listwę świec żarowych ale z odłączonym czujnikiem temperatury cieczy prawie wyskoczyć podczas odpalania. Sam to robiłem w ahfnswoim kiedyś kiedyś dawno temu a ostatnio sąsiadowi to poleciłem i jest mega zadowolony.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

pusstak29@o2.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 02, 2020 21:11

[TDI] Re: Ciężko Odpala na Ciepłym silniku

Post autor: pusstak29@o2.pl » wt lis 03, 2020 19:28

dwoch różnych tunerow zmienialo dawke paliwa i nie pomoglo , zastanawiam sie nad remontem silnika ale jak bedzie znowu to samo ,silnik pracuje rowno ,niema zadnych przedmuchow zero wyciekow na odloczonym czujniku pali na szczala ,myslalem o przekazniku 109 czy on ma cos wpolnego z odpalaniem ???? niemam pojecia co dalej z tym autem robic .moze ktos cos doradzi



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9200
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Ciężko Odpala na Ciepłym silniku

Post autor: wesol » wt lis 03, 2020 22:15

Skoro mówisz że odpinajac czujnik temperatury cieczy pali na dotyk to nie ma innej możliwości jak jeszcze agresywniejsze zwiększenie dawki paliwa lub nawet też i grzanie świec by odpalał wtedy już bez najmniejszego problemu. Ale od biedy możesz ten kabelek na tym czujniku 4 pionowym ciachnac to na zegarach będziesz miał wskazanie prawidłowe ale ecm będzie widział chyba -22 stopnie. Zawsze będzie palił elegancko. Czy zima czy lato to będzie wyrywać silnik z poduszek.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

pusstak29@o2.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 02, 2020 21:11

[TDI] Re: Ciężko Odpala na Ciepłym silniku

Post autor: pusstak29@o2.pl » śr lis 04, 2020 19:16

to znaczy lipy nie chce robić z cieciem kabli ale skoro mówisz ze mapa silnika musi mu pomoc wiec poszukam innego tunera bo w moim mieście jest tylko dwóch gości co robi mapy ,najwyżej poszukam kogoś innego z okolic Legnica Wrocław. Wielkie Dzieki za Pomoc



tobsil87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 06, 2020 14:05

[TDI] Re: Ciężko Odpala na Ciepłym silniku

Post autor: tobsil87 » pn gru 07, 2020 07:28

Sprawdz ciągłość i stan przewodu uziemiajacego



Marcin2211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 10, 2021 22:35

[TDI] Re: Ciężko Odpala

Post autor: Marcin2211 » ndz sty 10, 2021 22:48

Witam. Posiadam VW golf IV 1.9 tdi o mocy 74kw o oznaczeniu silnika AXR 2001r. Mam problem przy odpaleniu samochodu rano. Wymieniłem następujące części : świece żarowe, filtr paliwa, czujnik temperatury płynu chłodzącego.Czy może być pompka paliwa ta co jest w zbiorniku ?do wymiany Potrzebuje pomocy w czym tkwi problem z odpalaniem. Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości