Paliwo z hipermarketów - moje pesymistyczne wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Paliwo z hipermarketów - moje pesymistyczne wrazenia

Post autor: BENITO » pn mar 26, 2007 19:15

Witam.
Jeśli temat jest powielany, to trudno, proszę o skasowanie. Inaczej opowiem swoją krótką historię tankowania.

Kupując 1.6 GTD niecały miesiąc temu, a słysząc, ze ten silnik jest bardzo niewymagający jeśli chodzi o paliwo, więc postanowiłem 2 razy zatankować na stacjach w hipermarketach, a w szczególności przy TESCO Wałbrzych(Szczawno Zdrój) i Auchan Wałbrzych. Póki samochód chodził i silnik był ciepły wsio było ok.

Schody zaczęły się po 2-gim tankowaniu. Silnik zrobił się mułowaty i szarpał na niskich obrotach. Rano przy niewielkim mrozie musiałem go piłować przez 2 minuty zanim odpalił. Co dziwne, odpalał tylko jak zmieniałem mu kąt wtrysku w locie chowając cięgno podczas działającego rozrusznika. :kac: Przy czym normalny siwy obłok leciał mi z rury.

Patrząc na te objawy przyszła mi na myśl wymiana świec, ale mnie coś tknęło i zajechałem na Shella.
do jakiś 9 litrów tego syfu z Auchan dolałem 11l diesla extra. Samochód już zrobił się żwawszy, co mnie głęboko zastanowiło.
Dalej jednak były problemy z rozruchem, ale już nieco mniejsze, po prostu silnik gadał już po minucie.

Dwa dni później pojechałem na shella i zatankowałem v- power diesel. Pomyślałem sobie, że skoro mam jeszcze trochu tego badziewia w baku, to jak zmieszam z najlepszym paliwem, to powinno być lepiej.

I rzeczywiście... po 16 litrowej dawce v-powera silnik zaczął równiutko pracować, a następnego poranka zapalił już od strzała, co należy uznać za niesamowity postęp w porównaniu z minutą lub dwiema piłowania.

Reasumując, jeśli tego nie wiedzieliście, to nie kupujcie paliwa z hipermarketów, bo szkoda straconych nerwów i być może samochodu.
Ostatnio zmieniony pn mar 26, 2007 20:44 przez BENITO, łącznie zmieniany 1 raz.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » pn mar 26, 2007 19:52

mojemu potworkowi paliwo z tesko różnicy nie robiło - aż do mrozu -6*C - wtedy trochę jakby zgęstniało i zapalał po jakichś 2-3 sek a nie od strzała, jak na przyzwoitym paliwie (nawiasem mówiąc podobny problem miałem po paliwie z jednej stacji BP, pomogła dolewka V-powera i litra denaturatu)

btw. obecnie u mnie paliwo na shellu i bp pod oknem to 3,63 na tesko 3,57 - a empirycznie sprawdziłem, że najdalej dojeżdżam na paliwie z shella


był mk3, jest prawie mk4

Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » pn mar 26, 2007 21:38

Nie ma jak Ruska ropa :)

PozdrO


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » pn mar 26, 2007 23:12

Fakt, że na mrozie mi dość słabo pali, ale jak już zapali to nie mam zastrzeżeń. Tankuję w Auchanie. Powód jest tylko jeden - 3,40zł.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn mar 26, 2007 23:16

Reasumując, jeśli tego nie wiedzieliście, to nie kupujcie paliwa z hipermarketów
Ja wiem,nie kupuje...



Awatar użytkownika
ghoost
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob paź 28, 2006 20:34
Lokalizacja: zamość/kraków

Post autor: ghoost » pn mar 26, 2007 23:46

BENITO pisze:Reasumując, jeśli tego nie wiedzieliście, to nie kupujcie paliwa z hipermarketów, bo szkoda straconych nerwów i być może samochodu.
jak narazie kupuje tylko w neste i jestem zadowolony, tanio i solidnie, wiem ze biora paliwo z rafinerii gdanskiej wiec powinno byc OK :bigok:


just do it:)
moje cudo http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=971572&sid=850f22cf6962c38706d83579013f4a00#971572

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt mar 27, 2007 00:11

a ja kupowalem na stacji geant'a na ursynowie i sobie chwale :D nie mialem klopotow tak samo moj szef ktory tam tankuje swojego traffica dci :D


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
zuberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt sty 02, 2007 19:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zuberek » wt mar 27, 2007 09:18

Dj Darecki pisze:Nie ma jak Ruska ropa
A przypadkiem auto na ruskiej nie pali wiecej i jest bardziej mulowate U mnie tego paliwa przywoza w brut ale jak mam rafinerie gdanska po 3.20 to wloe nie ryzykowac moich pompek :bajer:


TDI rules

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » wt mar 27, 2007 09:20

Mówię jak jest u mnie, a przekonywanie ludzi do "tańszych" zamienników jest tu nie na miejscu moim zdaniem.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt mar 27, 2007 09:23

Adamm pisze:a ja kupowalem na stacji geant'a
ja też tankowałem u nich
i innych stacjach np. NESTE i bez problemu wszystko było
niezależnie czy zima czy lato

[ Dodano: Wto Mar 27, 2007 09:27 ]
BENITO pisze:Mówię jak jest u mnie, a przekonywanie ludzi do "tańszych" zamienników jest tu nie na miejscu moim zdaniem.
a co powiesz na tańsze paliwo w USA gdzie za galon dobrego paliwa płaci sie co u nas mnie wiecej za 1,5 litra


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » wt mar 27, 2007 09:42

Tylko zrozum, że jakosć tego paliwa jest nieprównywalnie lepsza w USA.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt mar 27, 2007 09:59

BENITO pisze:Tylko zrozum, że jakosć tego paliwa jest nieprównywalnie lepsza w USA.
to oglnie jest wiadome, ale i u nas robią testy paliw na stacjach i jest tak że te
markowe i te z hipermarketów trzymają stosowne normy
ale teoretyzując czy paliwo na mało odwiedzanej stacji (a sa takie i sa tez sezonowe) w usa
gdzie pojawia sie z 5 samochodów na tydzień jest lepsze niż u nas z "hipermarketu"
możliwe że tak, ale wydaje mi się że Twój przypadek jest odosobniony + kilku jeszcze
zauważ też że na 100% tankujących ludzi w hipermarketach mało który z nich narzeka
weź zrób poświęć się chociaż na 1 dniową ankietę na takiej stacji i wyjdzie to co piszę :pub: :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » wt mar 27, 2007 14:02

Tylko że większość uludzi ma auta z komputerem wtryskowym, który w pewnych granicach automatycznie koryguje niedoróbki paliwa pobierając go odpowiednio więcej, z resztą jeżdżąc długo jeżdżąc na czymś takim różnica się stopniowo zaciera.

Dlatego na tej samej ilości dobrego paliwa po prostu pojedziesz dalej.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości