Montaż LPG do floty Golf IV

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Dam » czw gru 11, 2014 10:54

maroTdi pisze:Ja bym tam nie zakładał
Dokładnie, wystarczy spojrzeć na ten wrzut pod maskę jakiego dokonali w aucie kolegi Link.
Pół biedy że to BRC dlatego jeździ, w przypadku innej instalacji byłaby to już duża fuszerka.
viewtopic.php?f=37&t=556041&p=6617232#p6617232" onclick="window.open(this.href);return false; można ocenić samemu.

Wszystko wrzucone wierzchem bez przemyślenia, silnik niemal owinięty gazem (miedź przez cała komorę i wzdłuż pasa przedniego, węże gumowe na około silnika, widać że robione aby szybciej i żeby jak najmniej zdementować na aucie. No i wtryskiwacze obok silnika prostopadle do kolektora? Ciekawe jak nawierty. Ale tak jak mówię tylko BRC jest w stanie jeździć na takim montażu, w przypadku innej instalacji byłaby to już duża fuszerka, co nie zmienia faktu że auto zrobione na sztuke bez żadnego poczucia estetyki.

Wystarczy porównać:
Obrazek
i montaż do którego się przyłożono (znalezione w google)
Obrazek

Jak widać nie ma 3/4 kabli i węży idących niepotrzebnie wierzchem na około silnika i reduktor w optymalnym miejscu ( mega krótkie przewody wodne bo obok jest chłodnica oleju pod którą łatwo się wpiąć, mega krótkie węże do wtryskiwaczy). Można? Można!



Awatar użytkownika
Link
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:46

Re: Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Link » śr gru 17, 2014 23:30

No tak tylko że te zdjęcia i moje to są dwa zupełnie inne auta, inne motory. W jednym da się schować pod pokrywę w innym nie. Nie wiem czemu niektórzy tak napadają na tą moją instalację, ja jestem zadowolony. Działa poprawnie, oszczędności są więc jak dla mnie jest ok;)



Awatar użytkownika
Golf_Ekipa
GOLF BANDA
GOLF BANDA
Posty: 665
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:02
Lokalizacja: kraina KRA

Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Golf_Ekipa » pt gru 19, 2014 09:24

Wystarczy zestaw STAG 300 na wtryskiwaczach barracuda. BRC bardzo drogie w serwisie. Wtryskiacze niebieskie ( najsłabsze) to 210zł sztuka, a przy flocie to szybko nabijesz przebieg i będziesz musiał je wymienić. Reduktory nie są jakoś już strasznie drogie. Osobiście jako posiadacz BRC SQ 24 wymieniłem wtryskiwacze, na barracudy oraz wymieniłem membrane w reduktorze. Nie zmienia to faktu, iż ogólnie instalacja droga w montażu i serwisie (chociaż serwisuje od dawna już sam). Nie powiem, że instalka jest awaryjna ale... no właśnie w przypadku kilku aut koszty mogą być duże.


VW GOLF MK IV

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: red_devil25 » sob gru 20, 2014 09:07

Wtryski Barracuda robia dobra robote -sa lepsze niz awaryjne ostatnimi czasy Hany i nie wygorowane cenowo,Bardzo duzo osob je chwali .Dobry stosunek ceny do jakosci.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Malkon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 13, 2014 11:57

Re: Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Malkon » pn sty 05, 2015 16:15

Tak poczytałem wasze wpisy, widziałem montaż kolegi Link i nie za bardzo rozumiem co złego jest w tym Energy? Poczytałem kilkanaście wątków teraz przez święta o nich i sam nie wiem. Na forum VW ktoś gazował flotę Passatów FSI i Phaetona, kto inny Audi A6 ( tu montaż wygląda pięknie) flotę Fabii i każdy chwali ten warsztat. Nie twierdzę czy on jest zły czy dobry, ale zastanawia mnie czemu parę osób jest tak do nich źle nastawionych, montowaliście tam coś tak w ogóle?



Awatar użytkownika
Golf_Ekipa
GOLF BANDA
GOLF BANDA
Posty: 665
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:02
Lokalizacja: kraina KRA

Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Golf_Ekipa » czw sty 08, 2015 14:10

Skąd jesteś ?


VW GOLF MK IV

boloyang
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob sie 11, 2012 21:50

Re: Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: boloyang » ndz sty 11, 2015 11:34

Firma DCAUTO z chcynna dobrze zakłada instalacje gazowe gościu jest obeznany w tym konkretnie już 4 miesiąc jeżdzę na jego instalacji nic się nie psuje nic się niedzieje złego narazie jest ok pozatym gwaranacja jest na instalację, gościu rozkłada instalacje jak w serwisach wszystko na swoim miejscu i dobiera pod kontem silnika niepcha tych samych gratów do wszystkich silników .



Malkon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 13, 2014 11:57

Re: Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Malkon » śr sty 14, 2015 21:29

Golf_Ekipa pisze:Skąd jesteś ?
Z Warszawy



Malkon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 13, 2014 11:57

Re: Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Malkon » pn lut 02, 2015 20:35

To są jeszcze jakieś opinie czy na temat tego Energy czy nie, bo szczerze wam powiem że teraz po pytaniu jeszcze bardziej nie wiem gdzie montować i tak do końca co montować....



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: maroTdi » wt lut 03, 2015 18:07

ja polecam to http://www.lpg-montaz.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
a jak brc to tutaj http://lpg-brc.pl/index3_pokaz_m.php?name=0302" onclick="window.open(this.href);return false;



Malkon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 13, 2014 11:57

Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Malkon » czw mar 26, 2015 10:25

Dzięki za pomoc. Ale koniec końców zamontowałem w Egp.
Było troszkę zabawy bo miałem sporo do myślenia po waszych postach. Co wcale mi nie pomagało w wyborze ale jak zawsze pozostałem przy swoim. Czy warto czy nie warto? Dla mnie było warto i nie mam żadnego powodu do narzekania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości