LPG do Golf IV 2.8

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kalipso2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 23, 2015 02:01

LPG do Golf IV 2.8

Post autor: Kalipso2000 » czw kwie 23, 2015 02:04

Moi drodzy, mam Golfa IV 2.8 z 2000r. Ma przejechane 150 000 km. Planuję go zagazować bo szukam oszczędności. Jeden warsztat zaproponował mi takie coś

Sterownik: Zenit Pro
Wtryskiwacze: Herkules
Reduktor: Gurtner srebrny 250KM

Co sądzicie o takim zestawie?



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

LPG do Golf IV 2.8

Post autor: maroTdi » czw kwie 23, 2015 15:49

zakladaj cos bardziej sprawdzonego..
chyba, ze chodzi o reklame zenit :chytry:



Kalipso2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 23, 2015 02:01

Re: LPG do Golf IV 2.8

Post autor: Kalipso2000 » sob kwie 25, 2015 11:09

Spoko, ale powiedz jaki zestaw powinienem zamontować, bo taka rada to żadna rada :)



larssonx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw kwie 09, 2015 16:18

LPG do Golf IV 2.8

Post autor: larssonx » pt maja 08, 2015 08:43

Witaj, ja z kolei jeżdżę od jakiegoś czasu na BRC i nie mogę narzekać. Tutaj masz poglądowe zdjęcie podobnej instalacji tylko BRC Sequent 56 http://www.lpg-brc.pl/galeria/indexm.php?name=59" onclick="window.open(this.href);return false;. Tylko jak już będziesz się decydował na instalację pamiętaj o wyborze sprawdzonego zakładu. Pozdrawiam



niezalogowany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 20, 2012 11:18

LPG do Golf IV 2.8

Post autor: niezalogowany » sob maja 09, 2015 22:25

Akurat foty z linku powyżej na korzyść brc i "fachowców" z CZakramu, nie przemawiają.



larssonx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw kwie 09, 2015 16:18

Re: LPG do Golf IV 2.8

Post autor: larssonx » ndz maja 10, 2015 19:43

Nie bardzo rozumiem co Ci tutaj nie pasuje? Wiadomo,że każdy ma swój patent ale najważniejsze żeby klient był zadowolony i nie miał żadnych zmartwień.



niezalogowany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 20, 2012 11:18

LPG do Golf IV 2.8

Post autor: niezalogowany » pn maja 11, 2015 08:30

Nie bardzo rozumiem co Ci tutaj nie pasuje?
Wtryskiwacze poziomo, a powinny być pionowo (cewkami do góry) w tedy się tak nie zasyfiają, ciszej pracują, poza tym jest cos takiego jak grawitacja, która w połączeniu z mocą v-ki, może trochę zakłócać pracę leżących wtryskiwaczy. Akurat w vr6 da się tak gaz założyć, że przed i po montażu nie ma różnicy pod maską. Nie potrzebna ta listwa wtryskowa, trzeba było dać wtryskiwacze pojedynczo, były by bliżej kolektora ssącego, a zarazem bliżej wtrysków benzynowych....chyba nikt by nie chciał aby mu tak cofnąć "od cylintrów" wtryskiwacze czy to z diesel-u czy benzynie. Ponadto gdyby były zamontowane pojedynczo, przy kolektorze ssących, silnik w każdych warunkach pracowałby lepiej, łatwiej byłoby go wystroić, dłużej trzymałby ustawienia i co najważeniejsze szybciej przechodziłby na gaz bo pojedyncze wtryski byłyby osłoniete od wiatry, bo jak widzisz na listwie wtryskowej jest czujnik temperatury gazu na wtryskach, który jest pieknie chłodzony powietrzem-skutek.....dłużej jedziemy na benzynie, a jak już przez kompa po róznego rodzaju korektach przyspieszymy przejście na gaz, to w zimie przy większych mrozach gaz może przymarzać we wtryskach, samochód może szarpać i skraca się czas żywotności wtrysków. Dodatkowo mam wątpliwości czy wszystkie wężyki idące od listwy wtryskowej mają jednakową długość, ale jedno jest pewne.....długość to mają....i to niezłą.

No i miejsce na sterownik........bez komentarza.

To tak na szybko......po obejrzeniu dwóch pierwszych zdjęć.



larssonx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw kwie 09, 2015 16:18

LPG do Golf IV 2.8

Post autor: larssonx » wt maja 12, 2015 19:15

Witaj, zerknąłem u siebie. Faktycznie wygląda to inaczej i jak porównałem ze zdjęciami to masz sporo racji. Co nie zmienia faktu, że ja ze swojej instalacji BRC jestem bardzo zadowolony i nigdy nie przysporzyła mi żadnych problemów. Zdjęcie w linku było jedyne poglądowe:) jakie znalazłem na szybko, aby wysłać dla Kalipsoo2000. No i napisałem, że ważny jest dobry warsztat. Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości