2.0 apk szarpie na LPG i przełancza sie na benzyne przy wyso

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Miętus89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 626
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 14:18
Lokalizacja: Oleśnica

2.0 apk szarpie na LPG i przełancza sie na benzyne przy wyso

Post autor: Miętus89 » pn lis 26, 2012 13:10

Witam.

Moje auto na benzynie sprawuje się bez zarzutów, (bora 2.0apk 2000r)

natomiast gorzej jest z instalacją LPG (stag sekwencja)

-na niskich obrotach (szególnie w jeździe miejskiej) auto strasznie szarpie , najbardziej jak jadę na drugim biegu bez gazu.

-na wyższych obrotach (szczeglnie przy redukcji przy wyprzedzaniu) instalacja włancza ten dźwięk że niby gaz sie skończył i przełancza sie na benzyne (mimo tego że wskaźnik pokazuje że jeszcze jest zbiornik pełny)

- na wyższych prędkościach 130km.h w górę też ta kontrolka zaczyna mrugać i przełancza na benzynę

-przy rozpędzaniu auta jak mocniej wcisnę pedał gazu też tak szarpie jakby chwilowo przestał dostawać gaz ale jak ruszam delikatnie naciskając na pedał gazu to jedzie normalnie.

instalacja jest na gwarancji ale byłem już kilka razy w tym warszatcie podłanczali instalacje pod komputer i mówili że z instalacją jest wszystko ok i kazali mi wymienić przewody zapłonowe, świece i cewke. Bo niby to przez to sie dzieje bo instalacja lpg jest bardzo delikatna


Proszę o pomoc.

nie rozumiem dlaczego miałbym wymieniać te rzeczy skoro na benzynie auto sprawuje się bez zarzutów i niema takich problemów.


2008-2010 mk3 AAZ
2010-2011 mk3 2E
2011-2012 mk2 NZ
2011-... bora APK
2018-2019 mk3 AHU

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

2.0 apk szarpie na LPG i przełancza sie na benzyne przy wyso

Post autor: feniks » pn lis 26, 2012 15:38

Miętus89, jeśli dzieję się tak przy powiedzmy do 1/3butli, to sprawdź czy butlę masz w dobrą stronę zamontowaną(zaworem do tyłu auta)


Obrazek

koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

2.0 apk szarpie na LPG i przełancza sie na benzyne przy wyso

Post autor: koz3r » pn lis 26, 2012 22:02

Miętus89 pisze:kazali mi wymienić przewody zapłonowe, świece i cewke. Bo niby to przez to sie dzieje bo instalacja lpg jest bardzo delikatna
tu akurat mają troche racji - wyzej wymienione rzeczy m,oga wystąpić jak wypada zapłon, takze jak dawno swiec kabli itd niezmieniales to trzeba by sie zastanowic. ALE problemy te moga miec tez inna przyczyne - np spadki cisnienia na źle dobranym reduktorze do twojego auta badz zlej listwie wtryskowej. Trzeba by nagrać oscyloskop w programie od ecu LPG z jazdy kiedy wystepuja te problemy i go dokladnie przeanalizować.


Obrazek

kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

2.0 apk szarpie na LPG i przełancza sie na benzyne przy wyso

Post autor: kasztanek » ndz gru 02, 2012 12:18

Niech zgadnę - podłączyli pod interfejs jak wjechałeś do garażu, może fachmen dodał trochę gazu i stwierdził, że wszystko ok. Trzeba wziąć lapka w ręce i sprawdzać w trakcie jazdy co i jak - tylko w taki sposób można sprtawdzić co w instalacji "piszczy".



Awatar użytkownika
Miętus89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 626
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 14:18
Lokalizacja: Oleśnica

2.0 apk szarpie na LPG i przełancza sie na benzyne przy wyso

Post autor: Miętus89 » ndz gru 02, 2012 21:24

wczoraj wymieniłem świece i przewody zapłonowe i wyżej wymienione problemy zniknęły.jedna świeca to w ogóle nieprawdiłowo podpięta pod przewód

teraz nie widać różnicy w pracy silnika na pb i lpg . jest sukces silnik pracuje bez zarzutów, jazda znowu stała sięprzyjemnością.


a swoją drogą sprawdzili instalacje oscyloskopem w trakcje jazdy i wykryl ize reduktor ma jakies widełki za słabe i wymienią mi w tygodniu na nowy i mocniejszy na szczęśćie wszystko jest jeszcze na gwarancji.


2008-2010 mk3 AAZ
2010-2011 mk3 2E
2011-2012 mk2 NZ
2011-... bora APK
2018-2019 mk3 AHU

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości