W trakcie jazdy na gazie przełącza się na benzynę

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

inverstate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 21, 2013 23:32

W trakcie jazdy na gazie przełącza się na benzynę

Post autor: inverstate » śr mar 05, 2014 10:47

Witam. Jestem posiadaczem Golfa IV 1.6 SR z LPG. Zakupiłem go z instalacją. Jest to najprawdopodobniej instalacja Just (w papierach nigdzie nie mogę znaleźć, jest tylko taka jakby ulotka po włosku z napisem GENIUS, gaz jak i sam samochód pochodzą z Włoch). Od jakiegoś czasu mam problem. Samochód normalnie odpala, po zagrzaniu przełącza się na gaz, a potem podczas jazdy potrafi się samoczynnie przełączyć na benzynę (tak jakby zabrakło gazu) tzn piszczy itd. Czasem wystarczy przełączyć guzik w pozycję benzyny i wrócić w pozycję gazu i od razu przełącza się na gaz, czasem trzeba odczekać kilka min. Byłem z tym w serwisie BRC, gość powiedział, że to czujnik temperatury i wymienił go na inny (jakiś używany). Przez miesiąc było ok, potem problem znowu powrócił. O ile wcześniej było to uciążliwe bo działo się tak praktycznie co chwilę, to teraz zdarza się rzadko. Zauważyłem też, że najczęściej dzieje się tak, gdy np. gwałtownie przyhamuję, albo przyśpieszę (wczoraj przy wyprzedzaniu i prędkości ok. 100 km/h się tak stało). Częściej dzieje się tak również podczas niskich temperatur, gdy jest ciepło zdarza się to bardzo rzadko. Co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam



inverstate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 21, 2013 23:32

W trakcie jazdy na gazie przełącza się na benzynę

Post autor: inverstate » wt mar 11, 2014 12:01

Nikt nie wie co może być przyczyną takiego zachowania auta i instalacji?



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

W trakcie jazdy na gazie przełącza się na benzynę

Post autor: jameess » wt mar 11, 2014 16:07

Nikt nie jest wróżką. trzeba się podłączyć do instalacji i wtedy można bez trudu znaleźć problem.

Jeżeli to instalacja sekwencyjna, a taka powinna być w tym aucie to przełączenie na benzynę może być spowodowane najczęściej za niskim ciśnieniem gazu w reduktorze, lub może coś nie łączyć itp.

Sprawdź na forum LPG : http://lpg-forum.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;, ktoś na pewno ci pomoże, bądź poleci jakiś warsztat.



FrankiS

W trakcie jazdy na gazie przełącza się na benzynę

Post autor: FrankiS » śr mar 12, 2014 14:53

może coś zalezy od niskich obrotów?



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

W trakcie jazdy na gazie przełącza się na benzynę

Post autor: jameess » śr mar 12, 2014 15:00

FrankiS ty zawsze dajesz takie bezsensowne rady?



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

W trakcie jazdy na gazie przełącza się na benzynę

Post autor: radzio01 » sob mar 15, 2014 09:59

A może filtry gazu są zapchane? U mnie było tak,że jak było mało gazu w butli i nagle przyspieszałem to się na benzynę przełączał. Wymieniłem filtry i jak ręką odjął.



Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

W trakcie jazdy na gazie przełącza się na benzynę

Post autor: sulekmk4 » ndz mar 16, 2014 12:50

U mnie jest podobnie tylko że u mnie dzieje się tak przy ostatniej zielonej dziodzie i czerwonej, jak dam mu buta to zaczyna piszczeć i przełącza na bynke, przejeżdżałem przez to 250 km, gazior wyjął mi reduktor, wstawił zastępczy, tamten wysłał na wymianę. Na tym zastępczym zrobiłem 340km na jednym tankowaniu przy zawsze załadowanym samochodzie w 5 ludzi. Dodam że reduktor nie miał ustawianych żadnych map bo nie warto na tydzień gdzie już niedługo mam dostać nowy z gwarancji.


Obrazek
Obrazek

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

W trakcie jazdy na gazie przełącza się na benzynę

Post autor: red_devil25 » pn mar 17, 2014 22:12

znaczy ,ze miales do bani juz reduktor i zwyczajnie nie trzymal cisnienia dlatego przelaczal na pb.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
KamylJS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: śr cze 22, 2011 17:16
Lokalizacja: Mazowieckie

W trakcie jazdy na gazie przełącza się na benzynę

Post autor: KamylJS » ndz kwie 06, 2014 17:04

Na wstępie wymien filtry gazu, koszt niewielki a moze problem wyeliminowac .



Awatar użytkownika
KamylJS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: śr cze 22, 2011 17:16
Lokalizacja: Mazowieckie

W trakcie jazdy na gazie przełącza się na benzynę

Post autor: KamylJS » ndz kwie 06, 2014 17:07

Na wstępie wymien filtry gazu, koszt niewielki a moze problem wyeliminowac .



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

W trakcie jazdy na gazie przełącza się na benzynę

Post autor: grandi » pn kwie 07, 2014 01:19

U mnie bylo podobnie z moich doswiadzczen powiem ze brc czy just czy blitz to smietnik , zmienilem elektronike na polska kme z Zgierza , i po sprawie , sam sie przel przy 20 stopniach , wiecej kilosów az o 60 robie na kme bingo s w porownaniu do blitza


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

inverstate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 21, 2013 23:32

W trakcie jazdy na gazie przełącza się na benzynę

Post autor: inverstate » śr kwie 09, 2014 13:24

Problem rozwiązany, jeden mały kabelek był praktycznie całkiem rozlutowany i to on zawinił :D Wystarczyło przylutować go od nowa.

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości