Gaśnie przy zejściu z wysokich obrotów.

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kaczorekbw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 18, 2014 23:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Gaśnie przy zejściu z wysokich obrotów.

Post autor: kaczorekbw » śr mar 19, 2014 00:18

Witam.
Ostatnio zakupiłem golfa z tytułu który był określony jako uszkodzony z powodu jednego problemu.
Oto co się dzieje: Odpala normalnie na benzynie, przy dodaniu gazu z automatu przełącz się na gaz, obroty utrzymuje poprawnie. Kiedy na luzie dodaje się obrotów pulsacyjnie (czy to aby go rozgrzać czy dla tego ze silnik ładnie brzmi) pierwszy raz można zauważyć że coś jest nie tak, otóż obroty skaczą między 1000 a 350-400 i po około 5-9 sekundach wszystko się uspokaja.
Przy ruszaniu nadal jest ok (trochę długie sprzęgło ale nie ma problemu), w momencie zmiany biegu z 1 na 2 jeśli za długo to się robi to potrafi zgasnąć (utrzymuje gdzieś 2tyś obrotów i nagle sprzęgło). Odpalamy i jedziemy dalej. Na skrzyżowaniu (nie ważne z jakiego biegu) sprzęgło, hamulec i auto gaśnie, chyba że odpowiednio szybciej doda się trochę obrotów.
Poprzedni właściciel mówił coś o bocznym powietrzu, jednak to pierwszy samochód jaki mam z gazem wiec nie wiem o co chodzi.
Czy ktoś mógłby mnie trochę poprowadzić zanim zajadę do warsztatu?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie przy zejściu z wysokich obrotów.

Post autor: Paweł Marek » śr mar 19, 2014 01:15

Kolego trzeba podać typ silnika, typ instalacji gazowej, oraz opisać czy coś takiego dzieje się tylko na LPG czy na benzynie też.
Ale podejrzewam że masz silnik AGG lub ADY, do tego instalację II generacji ( powinna raczej być sekwencja). Jeśli taki masz zestaw i na benzynie jest ok to winna będzie tylko w zużytym reduktorze lub niewłaściwej regulacji instalacji gazowej, czyli proste sprawy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kaczorekbw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 18, 2014 23:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Gaśnie przy zejściu z wysokich obrotów.

Post autor: kaczorekbw » śr mar 19, 2014 08:06

Dopiero zaczynam z VW i nie wszystko jeszcze pojmuje.
Nie mam jeszcze pełnej dokumentacji pojazdu, czekam na papiery LPG, jeśli chodzi o sam samochód to Golf III GTI 2.0 85kW (150KM). Tyle jestem w stanie odczytać z dowodu. Problem pojawia się na benzynie i gazie. Jeśli mogło by to pomóc to mogę podesłać zdjęcia.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2826
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Gaśnie przy zejściu z wysokich obrotów.

Post autor: bioly05011 » śr mar 19, 2014 09:44

85kW czyli 115 kucy silnik krokowy do czyszczenia zawiesza się wyjm go zalej benzyną na noc i spróbuj małym pędzelkiem w środku gdzie się da wyczyścić musi być zasyfiały i dlatego tak się dzieje


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie przy zejściu z wysokich obrotów.

Post autor: Paweł Marek » śr mar 19, 2014 20:00

2E, AGG, ADY - wpisz te typy silików w google porównaj fotki i będziesz wiedział co masz. 95 to już raczej nie 2E tylko ktoryś z tych dwóch pozostałych nowszych. Chodzi o lewe powietrze, czyli nieszczelność doloru szczególnie chodzi o odcinek od przepływomierza do wtrysku plus odma serwo i wężyki podciśnieniowe do klapki regulującej pod filtrem powietrza.
Ale póki sie uszczysz samochodu - najlepiej zmień najwy żej sam świece i kable o ile tego nie robiłeś a potem podjedź do speca. Czyszczenie silnika krokowego (niemasz go ale tak potocznie zwię się nastawnik przepustnicy) to raczej nie jest temat dla początkującego amatora, zresztą na 99 procent nic nie da.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kaczorekbw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 18, 2014 23:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Gaśnie przy zejściu z wysokich obrotów.

Post autor: kaczorekbw » pt mar 21, 2014 01:11

Ciężko wyczuć mi różnicę między zdjęciami tych silników.
Dlatego wysyłam zdjęcia mojego silnika do identyfikacji.
ObrazekObrazek



kaczorekbw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 18, 2014 23:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Gaśnie przy zejściu z wysokich obrotów.

Post autor: kaczorekbw » pt mar 21, 2014 11:39

Zauważyłem jeszcze że im dłużej się jedzie (nie ważne czy benzyna czy gaz) tym lepiej mu idzie. Jednak nie ma to związku z temperaturą silnika gdyż na ciepłym na początku jazdy też gaśnie.



ahmed06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 04, 2014 10:46

Gaśnie przy zejściu z wysokich obrotów.

Post autor: ahmed06 » pt kwie 04, 2014 11:14

silniczek krokowy do czyszczenia albo wymiany tylko nie pomyl go z tym od gazu



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości