falujące obroty

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PanGolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob mar 21, 2015 18:33

falujące obroty

Post autor: PanGolf » śr lip 08, 2015 14:28

Witam, pojazd to golf 4 1.6sr 8v 1999r LPG STAG4plus.
Na benzynie pracuje poprawnie natomiast na gazie obroty falują, tylko na niskich czyli + - 900 coś na wzór minimalnego dodawania gazu i odpuszczania, została wymieniona lambda co pomogło tylko na chwilę, parametry gazu są poprawnie ustawione, lubi się nawet zdarzyć że gdy zbliżam się do skrzyżowania zwolnię do minimum ( sprzęgło wciśnięte) aby zredukowac czuję opór kierownicy patrzę samochód zgasł. Byłem u gaziorza podpiął nic nie wybadał, powiedział że ciągnie lewe powietrze ( podał nazwę elementu której nie pamiętam, nie chodzi o przepustnicę) stwierdził że musi mi to naprawić mechanik i 50 nie moje za 5 min roboty i nie naprawienie także spoko. Przepustnicę czyściłem, kolega coś sprawdzał z tym EGR czy jakoś tak jednak bez zmian, nie wiem czy ma to coś wspólnego ale nie mam wolnych obrotów tzn kiedy puszczam gaz to autem szarpnie tak jak po zachamowaniu a kiedy chce jechac pomału bez gazu auto zaczyna się ksztusić i szarpie nim tak jakbym go schamował za bardzo. Właściwie napisałem już wszystko co wiem w tej sprawie, proszę szanownych kolegów o wypowiedz w tej sprawie



PanGolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob mar 21, 2015 18:33

falujące obroty

Post autor: PanGolf » pn lip 13, 2015 08:31

Panowie chętnie wysłucham każdej rady, poszlaki. Na tą chwilę zamierzam wymienić filtr węglowy, mój oryginalny z 99 może juz nie wydala, piszcie, byłoby niezmiernie miło pozbyć się tego durnego falowania



PanGolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob mar 21, 2015 18:33

falujące obroty

Post autor: PanGolf » wt lip 14, 2015 17:02

zauważyłem że przewód podciśnienia serwo jest uszkodzony, myślę że wymiana załatwi sprawę, można wyrzucić temat do śmieci bo i tas każdy ma to gdzieś



misterbociek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 26, 2015 22:14

falujące obroty

Post autor: misterbociek » pt lis 06, 2015 19:00

Witam!
Mam podobny problem. Golf 4 1.4 16V 1998r gaz sekwencja. Na benzynie wszystko jest dobrze ale jak auto działa na LPG to na luzie bez dodawania gazu niskie obroty falują, często nawet światła falują(przygasają). Ostatnio zmieniłem czujnik temperatury bo był zepsuty i nadal to samo. Nawet jak auto osiągnie 90 stopni.
Zdarzyło mi się że auto zgasło ale to się dzieje jak włączę gaz na zimnym silniku.
Co do szarpania podczas puszczania gazu to winna jest poduszka skrzyni. Jak mam luz to mogę silnikiem ruszać a w innych autach(BMW HONDA) silnikiem nie jestem w stanie ruszyć.

Wie ktoś co może być przyczyną? Dodam że często na luzie jak dodam delikatnie gazu to obroty nie falują ale słychać z rury wydechowej takie pierdnięcia, jakby jedna świeca w cylindrze nie działała.



slodky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 11:07
Lokalizacja: STARY KONTYNENT / TARNÓW

falujące obroty

Post autor: slodky » wt lis 24, 2015 13:03

Przyczyn może być wiele ale skoro odczuwasz falowanie tylko na gazie to może być niewłaściwa mieszanka (zazwyczaj uboga) lub nierównomierne dawkowanie wtryskiwaczy.
Jeżeli jednak falowanie w mniejszym stopniu występuje na benzynie to szukaj nieszczelności na kolektorze ssącym oraz sprawdź czystość przepustnicy.Można też sprawdzić układ zapłonowy.



misterbociek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 26, 2015 22:14

falujące obroty

Post autor: misterbociek » pt lis 27, 2015 00:07

Trochę się bliżej przyglądnąłem. Rano jak odpala, zimne auto to silnik pracuje na 1,2tyś obrotach, równiutko, idealnie. Po paru minutach zaczyna się nagrzewać i obroty spadają do 800rpm i jak dodam lekko gazu słychać takie pierdnięcia i przerywanie silnika. Jak już się zagrzeje dobrze włączam gaz i raz falują obroty a raz nie, jak dodam leciutko gazu też słychać przerywanie.
Coś mi się wydaję że to sonda lambda.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości