FILMIK Po założeniu LPG GOLF 3 Pracuje na benzynie jak ZETOR

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

viktorion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 12:06

FILMIK Po założeniu LPG GOLF 3 Pracuje na benzynie jak ZETOR

Post autor: viktorion » pt lis 27, 2015 17:45

Witajcie!
Mam problem,
Mój samochód to GOLF 3 AEA - Monowtrysk. 1.6 8v 75 KM
instalację gazową mam ok. tygodnia czasu, na zimnym silniku samochód pracuje jak zetor, obroty rosną schodkowo a nie płynnie po dodaniu gazu. Silnik cały się trzęsie, nigdy się tak nie robiło przed zamontowaniem instalacji nawet w najgorsze mrozy!

Dodam tylko, że dzieję się to na BENZYNIE! na gazie jest wszystko okej...
Uszczelka od monowtrysku została sprawdzona - jest szczelna.

Filmik: " onclick="window.open(this.href);return false;

Instalacja Gazowa to LOVATO, sterownik KME Bingo-M. Gaz montowany był u renomowanego instalatora - polecanego na kilku forach tematycznych, więc nie rozumiem dlaczego tak się robi.
POMOCY!!!!!



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

FILMIK Po założeniu LPG GOLF 3 Pracuje na benzynie jak ZETOR

Post autor: Hubi14 » pt lis 27, 2015 22:09

skoro robi się tak po montażu LPG to ja bym pojechał do gazownika, bo może coś sknocili



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2826
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

FILMIK Po założeniu LPG GOLF 3 Pracuje na benzynie jak ZETOR

Post autor: bioly05011 » pt lis 27, 2015 22:21

zrób kreskę na aparacie zapłonowym ,poluzuj śrubki i przyspiesz lub opóźnij mu zapłon,zobacz jak będzie chodził,dodatkowo sprawdź przewody podciśnienia z tyłu mono wtrysku...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

swampshark
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt lut 15, 2011 23:23
Lokalizacja: Biłgoraj

FILMIK Po założeniu LPG GOLF 3 Pracuje na benzynie jak ZETOR

Post autor: swampshark » ndz lis 29, 2015 21:52

Standardowy objaw. Zrób reset ECU i to minie, ale do następnego przełączenia na gaz. Przyczyną jest rozjechanie się mapy benzynowej w ECU podczas jazdy na gazie. Należy zmienić rodzaj emulacji sondy na "MASA" i zastosować reset ECU po wyłączeniu zapłonu czyli odpięciu stałego zasilania od sterownika i puszczenie go przez przekaźnik, który będzie podawał + z aku tylko po włączeniu zapłonu, a po zgaszeniu silnika odcinał zasilanie. Będzie to powodowało kasowanie korekt mapy. Temat wielokrotnie poruszany.



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

FILMIK Po założeniu LPG GOLF 3 Pracuje na benzynie jak ZETOR

Post autor: mka 3 » sob gru 12, 2015 13:53

viktorion,taki urok słabej instalaji gazowe. sterownik się uczy nowych nastaw do gazu i potem na bezynie nie chc chodzic bo gaz ma więcej oktanow niż bezyna . reset ECU pomoze ale czy warto tak auto ma jezdzic na gazie wiec zbędne to, za każdym razem sterownik będzie się uczył a co idzie ze będzie więcej palić .



bolek175
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 12:10
Kontakt:

Re: FILMIK Po założeniu LPG GOLF 3 Pracuje na benzynie jak Z

Post autor: bolek175 » ndz gru 20, 2015 10:42

Tu chodzi o to że na przykład mój przełącznik do lpg nie ma możliwości odpalania na lpg. W tym przypadku jest problem z jakimkolwiek odpaleniem na benie bo nie można wkręcić motoru nawet na 2tys obr żeby przełączył się na lpg.
Pomaga zwykły przekaźnik tylko taki co ma 5 styków. Trzeba tak połączyć aby na benzynie sonda była połączona tym przekaźnikiem. Na gazie przewód od sondy od strony kompa ma się przełączać na masę samochodu.
Reset ecu czyli odłączanie kompa nie jest potrzebne .
Sprawdzone. Ja tak sobie zamontowałem i już rok jeżdżę bez problemów.



swampshark
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt lut 15, 2011 23:23
Lokalizacja: Biłgoraj

FILMIK Po założeniu LPG GOLF 3 Pracuje na benzynie jak ZETOR

Post autor: swampshark » pn gru 21, 2015 10:36

bolek175 pisze:sondy od strony kompa ma się przełączać na masę samochodu.
Reset ecu czyli odłączanie kompa nie jest potrzebne .
Sprawdzone. Ja tak sobie zamontowałem i już rok jeżdżę bez problemów.
Tylko że kolego Bingo ma tą funkcję wbudowaną i po przełączeniu na gaz automatycznie puszcza masę na przewodzie sondy do ECU (przynajmniej tak powinno być ustawione w sterowniku lpg przez instalatora) a sam korzysta z sygnału regulując mieszankę. Także ten przekaźnik nic nie zmieni. W mk3 trochę inaczej pracują sterowniki niż w mk2 i bywają problemy z emulacją na masę. Po wykryciu zwarcia masy wywala błąd i zmienia mieszankę, przez co go zalewa benzyną ale nie modyfikuje kąta zapłonu przez co na gazie pracuje normalnie. Przerabiałem ten problem u siebie to wiem. Jeżeli nie ma opcji odpalania tylko na gazie to tylko przekaźnik do resetu ECU.
mka 3 pisze:viktorion,taki urok słabej instalaji gazowe. sterownik się uczy nowych nastaw do gazu i potem na bezynie nie chc chodzic bo gaz ma więcej oktanow niż bezyna .
A co mają oktany do tego? Może kaloryczność.
mka 3 pisze:reset ECU pomoze ale czy warto tak auto ma jezdzic na gazie wiec zbędne to, za każdym razem sterownik będzie się uczył a co idzie ze będzie więcej palić .
Będzie palić normalnie ponieważ dawkę gazu ustala sterownik silnika Bingo M a ECU silnika nie ma na nią wpływu



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości