Pompa paliwa a zasilanie LPG

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Pompa paliwa a zasilanie LPG

Post autor: herbu » czw lut 11, 2016 23:32

Krótkie pytanie - czy w czasie jazdy, jeśli padnie pompa paliwa (pompa, bezpiecznik, lub przekaźnik), to jest możliwe, że auto podczas jazdy na lpg również zgaśnie? Pytam, bo właśnie miałem dziwną sytuację - jadę sobie z górki i nagle auto przestaje reagować na dodawanie gazu. Jakby nie docierało paliwo do silnika. Że było z górki, to przełączyłem ba benzynę, ale tu dalej to samo. Auto nie jedzie. Zgasło i już nie chce zapalić. Pompę paliwa słychać, choć czasami pracuje jakby dłużej, innym razem jej nie słychać... Jest głównym podejrzanym (lub przekaźnik), ale czy jest możliwe, że awaria pompy podczas jazdy na LPG spowoduje, że silnik straci zasilanie?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
rudyadam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 04, 2016 00:01

Re: Pompa paliwa a zasilanie LPG

Post autor: rudyadam » czw lut 11, 2016 23:59

Instalacja LGP jest niezależna także tutaj problemu bym nie szukał.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Pompa paliwa a zasilanie LPG

Post autor: herbu » pt lut 12, 2016 08:28

rudyadam pisze:Instalacja LGP jest niezależna także tutaj problemu bym nie szukał.
A jak twierdzą niektórzy, niekoniecznie. Pozwolę sobie zacytować z LPG forum:
"jak jest podłączony ,,plus po stacyjce,, pod bezpiecznik, obwód pompy paliwa, to tak jak u Ciebie to nawet powinno się stać. Często jest tak podłączana instalacja gazowa. Mozna to poznać po zachowaniu się przełącznika gazu ,jak po włączeniu tylko zapłonu świeci tylko kilka sekund i gaśnie to jest podłączona ,,pod pompę pb,, jak nie gaśnie i świeci cały czas to jest podłączona prawidłowo."


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
rudyadam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 04, 2016 00:01

Re: Pompa paliwa a zasilanie LPG

Post autor: rudyadam » pt lut 12, 2016 10:16

@herbu

Wiesz już co musisz sprawdzić na początek.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Pompa paliwa a zasilanie LPG

Post autor: herbu » pt lut 12, 2016 10:49

Właśnie pojechałem po auto tam gdzie je zostawiłem i oczywiście, jak można było przewidzieć, zapalił od dotknięcia i działa idealnie. Przyjechałem do domu i mam zagwozdkę? Ba nawet odpalałem na LPG i też działa. Więc co mu było wczoraj? Zwłaszcza, że już takie akcje dwie miał, że nie chciał zapalić, po czym po kilku godzinach odpalał idealnie. Tak myślę - może pompa paliwa po dłuższej pracy zaczyna mieć dość?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Pompa paliwa a zasilanie LPG

Post autor: herbu » sob lut 13, 2016 20:58

Dzisiaj zauważyłem, że objaw występuje po przejechaniu około 20 km. Silnik zaczyna, czy to na gazie, czy na benzynie (choć na benzynie w mniejszym stopniu) nierówno pracować, przy mocniejszym wciśnięciu gazu na biegu jałowym dławi się, obroty nieco falują. Do tego przy mocniejszym wciśnięciu gazu na biegu jałowym, mocno dymi. Żadnych płynów nie ubywa. Jak zgaśnie, to już nie chce odpalić, aż ostygnie.
Podłączyłem auto pod kompa i wywalił błąd zaworu N80. Fakt - słychać go było dość głośno - takie cykanie. Może to jego wina?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości