Sonda lambda - lpg

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Michal_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 14, 2016 10:44

Sonda lambda - lpg

Post autor: Michal_j » wt lip 26, 2016 09:50

Tak po likwidacji nieszczelności.
No to tak :)
Sonda wymieniona przy okazji wszystko ładnie wyczyszczone tzn. przepustnica, egr.
Wymiana była wczoraj, a dzisiaj rano błąd mnie wita :) Szyny podłogowe od foteli dalej się grzeją. Katalizator? Czy faktycznie instalacja LPG do sprawdzenia u innego niezależnego gaziarza? A może jedno i drugie



Michal_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 14, 2016 10:44

Re: Sonda lambda - lpg

Post autor: Michal_j » pn sie 01, 2016 11:53

Sonda wymieniona, wydech również tj, do środkowego tłumika (nowego) dorzuciłem nowy końcowy i kat został zastąpiony strumienicą. Druga sonda dostała emulator. Błąd cały czas się pojawia!!! Przynajmniej grzanie szyn zostało wyeliminowane.



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Sonda lambda - lpg

Post autor: jan1966 » pn sie 01, 2016 12:36

Bład ci wyskakuje prawdopodobnie z emulatora sondy , najlepiej zastosować katalizator zamiennik zamiast strumienicy i sonde zamiast emulatora , wtedy nie ma problemów z checkiem , no ale kazdy robi jak uważa i jak go stać



Michal_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 14, 2016 10:44

Sonda lambda - lpg

Post autor: Michal_j » pn sie 01, 2016 13:03

Kolego ten sam błąd pojawiał się przed wycięcim kata i przed wymianą sondy, po tym zabiegu pojawia się ponownie. Nic nowego co by wskazywało, że brakuje kata czy sonda zaemulowana nie pojawia się



Michal_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 14, 2016 10:44

Re: Sonda lambda - lpg

Post autor: Michal_j » czw sie 11, 2016 12:08

Witam ponownie Trochę to trwało, ale są jakieś pozytywne rezultaty oraz negatywne :) Rozwiercone dysze w listwie LPG na większe i wszystko śmiga aż miło. Problem pojawia się nowy! Auto pali pali i nie chce zapalić. Akumulator sprawny, ładowanie 14,14 rozrusznik kręci, a silnik chce wyskoczyć i nic. Dopiero za drugim razem po wciśnięciu pedału gazu odpala. Pojawia się błąd: wypadanie zapłonu :(



artur98337
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 24, 2016 18:58

Sonda lambda - lpg

Post autor: artur98337 » czw lis 24, 2016 19:22

witam u mnie blad sondy pojawia sie na benzynie po skasowaniu dwa dni i od nowa na lpg jest ok i tez nie wiem co robic



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości