Jak zidentyfikować instalację gazową?

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

case
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 03, 2016 12:03
Lokalizacja: Warszawa

Jak zidentyfikować instalację gazową?

Post autor: case » śr sie 03, 2016 12:38

Witam,

To mój pierwszy post, jeśli coś nie na temat, nie w tym miejscu lub coś podobnego, proszę o wyrozumiałość ;)

Mam problem. Od kilku dni auto zaczęło mi spalać OGROMNE ilości gazu (około 24l/100, przy normie dotychczasowej góra 12-12,5/100). Silnik 2.0 115KM, Golf 3 Variant, 1996 rok.
Tematem rozwiązania tego problemu zajmę się oczywiście gdzie indziej (znaczy, w innym temacie/dziale/poczytam archiwum), natomiast mam
kłopot natury podstawowej - nie mam bladego pojęcia, jaka to instalacja. To znaczy wiem, że dosłownie 2-letnia, nowoczesna i sekwencyjna, ale z papierów mam tylko świadectwo homologacji butli.

Gdzie mogę szukać informacji o rodzaju i modelu instalacji?
Na dobry początek nawet nie bardzo wiem, z czego ona się składa, jeździłem kiedyś autem z instalacją I gen, tam było prosto - butla, elektrozawór, parownik, mikser, po drodze nawet silnika krokowego nie było tylko śruba do ręcznej regulacji.
Tutaj - nie wiem nawet, czego szukam...

Z góry dzięki za pomoc


Golf Mk3 Variant, 2.0 115KM + LPG, 1996 rok, 340kkm.

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2826
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Jak zidentyfikować instalację gazową?

Post autor: bioly05011 » śr sie 03, 2016 18:01

sprawdź sterownik...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Jak zidentyfikować instalację gazową?

Post autor: pinstonvw » czw wrz 08, 2016 20:38

Zrób kilka fotek całego ustrojstwa i po tym dojdziemy co masz zamontowane (skoro nie posiadasz dokumentacji). Tak więc gdzieś pod maską powinieneś mieć przymocowany sterownik LPG z wychodzącą od niego wiązką (zrób foto), potem zlokalizuj reduktor/parownik (zrób foto), następnie listwa wtryskiwaczy (foto). Myślę, że w ten sposób uda się dojść do ładu. Ogólnie sprawdź czy do reduktora wchodzą jakieś podciśnienia i czy nie są spękane.
Napisz czy śmierdzi gazem jak odpalisz silnik?


...

kaziek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 14, 2016 10:44

Jak zidentyfikować instalację gazową?

Post autor: kaziek » śr gru 21, 2016 10:02

Ja trochę z innej beczki. Kumpel wspomniał coś, że VW prowadzi akcję serwisową samochodów z napędem na gaz ziemny. No i radził mi sprawdzić, czy mój też podlega. Sprawdziłem na http://cnginfo.volkswagen.com/pl/pl_vwo/home no i okazało się, że tak. I tak się teraz zastanawiam czy muszę, czy może nie jest to konieczne. Czy ktoś z Was miał może już do czynienia z tą akcją?



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak zidentyfikować instalację gazową?

Post autor: zilog » śr gru 21, 2016 15:58

Komputer gazowy to z reguły metalowa srebrna puszka. Dochodzi do niego spora wiązka przewodów. Dodatkowa jest krótki około 15-20cm kabelek z wtyczką do interfejsu diagnostycznego. Wtyczka z reguły jest z tych hermetycznych.

Mozna długo opisywać, nalepiej wrzuć zdjęcie tego co jest pod maską. Inaczej to można tak opisywać i naprowadzać Ciebie na trop do lata.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości