Przegląd, a ważność butli

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Przegląd, a ważność butli

Post autor: herbu » pt sie 12, 2016 08:55

Cześć.
Mam pytanie, gdyż nie byłem jeszcze w takiej sytuacji i nie wiem, jak na to patrzeć. Chodzi o to, że 10 września kończy się przegląd mojego mk2. Auto jest z LPG, butla ma ważność do 18 września, czyli 8 dni po przeglądzie kończy się jej legalizacja. Czy jeśli pojadę 10 września na przegląd, to diagnosta ma prawo nie zaliczyć przeglądu ze względu na kończącą się tydzień później legalizację butli? Czy też powinien brać stan na dzień, czyli że butla jest w dniu przeglądu ważna?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Przegląd, a ważność butli

Post autor: Maszan » pt sie 12, 2016 09:19

Ja robiłem 25 lipca a butla ważna do marca 2017 - podbił ale mówi że w marcu butle muszę zmienić. Więc u Ciebie może być analogicznie- przy przeglądzie masz ważną, ale i tak będziesz musiał zmienić za te kilka dni.No chyba że czepliwy będzie to Ci da tydzień na wymianę.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

niezalogowany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 20, 2012 11:18

Przegląd, a ważność butli

Post autor: niezalogowany » pt sie 12, 2016 15:18

Zmieniałem butlę jakiś czas temu, daty z przeglądu i legalizacji butli nie pokrywały sie, więc pytałem wcześniej na stacji. Butla musi być ważna w dniu przeglądu i tyle, nie ważne czy będzie ona miał pierwszy dzień legalizacji czy ostatni.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Przegląd, a ważność butli

Post autor: herbu » pt sie 12, 2016 15:20

No to elegancko, choć wiadomo, że to Polska i dużo może zależeć od humoru (bądź jego braku), diagnosty. Na szczęście mam w okolicy SKP, gdzie nie są zbyt czepialscy, więc mam nadzieję, że się uda.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości