zbiornik LPG firmy Bormech

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pi0treek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 10, 2015 13:31

zbiornik LPG firmy Bormech

Post autor: pi0treek » czw sie 18, 2016 12:34

Witam,
Nie wiem czy to istotne ale posiadam golfa 3, 1.6 AFT
W maju minęło mi 10 lat zbiornika i chciałbym wymienić go na nowy. Posiadałem zbiornik STAKO 600/190 39l.
Jako że z pieniędzmi się nie przelewa chcę zakupić tani zbiornik firmy BORMECH 600/190 41l.

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/bormech-wew-zbiornik-butla-600-190-600-41l-stako-i5957047637.html
Gazownik powiedział 100 zł za wymianę więc całość wyniesie mnie ok 370 zł.

Tutaj mam drobne pytania laika; wielkość zbiornika taka sama więc raczej nie będę musiał wymieniać wielozaworu?
Czy warto kupować zbiorniki tej firmy, czy nie jest to jakieś "dziadostwo"?
Czy mocowania nowego zbiornika mogą być inne niż w STAKO co prawdopodobnie wiąże się z dziurawieniem i tak już nie najlepszej podłogi?



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

zbiornik LPG firmy Bormech

Post autor: sebastian1901 » sob sie 20, 2016 19:04

Cześć.
Mam u siebie zbiornik Bormech 600/200 w MK4. Był zamontowany zaworem do przodu. Wykręciłem go przymierzyłem i wywierciłem nowe otwory w blasze przy zbiorniku i ustawiłem zaworem do tyłu tak jak powinien być. Jeździ już 3 rok. Te zbiorniki Bormecha są OK. Poki co bardziej miałem problem z wielozaworem tomasetto bo nie odbija od pewnego czasu przy tankowaniu do pełna.
Wielozawór u Ciebie będzie ok do nowego zbiornika możesz go zostawić. Wymienić tylko uszczelkę pod nim.
Pozdrawiam


Sebastian

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości