Cewka a instalacja lpg

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grubby21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 20:37

Cewka a instalacja lpg

Post autor: grubby21 » wt wrz 27, 2016 21:21

Witam. Posiadam vw golf4 1.6 sr z instalacją gazową którmam już 2 lata. Przez ten okres nie miałem z nią problemów aż do obecnej chwili. Strzeliła mi cewka. Wymieniłem cewkę, przewody oraz świece i wszystko się zaczeło. Instalacja wariuje, kontroli od gazu mrygają, gaz się rozłącza sięi przerzuca na benzynę, kiedy mu się podoba i przy tym szarpie samochodem. Teraz pytanie do was czy jest taka możliwość że nowa cewka jest felerna i przeskakuje iska( napięcie) na instalacje i zakłóca jej prace?? Dodam że na samej benzynie nie ma problemu. Instalacja gazowa to NEVO :https://kme.eu/product,products,68.html



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Cewka a instalacja lpg

Post autor: jameess » czw wrz 29, 2016 15:43

Najpierw trzeba zobaczyć jakie błędy w ecu, no i oczywiście trzeba zdiagnozować instalkę gazową, bo może to przypadek że w tej samej chwili jakiś element w niej padł.

Jak będą błędy w ecu to je skasować zrobić rundę na benie i sprawdzić czy się nie pojawiły, jak się nie pojawią to możesz zrobić to co napisałem poniżej:

Przy zgaszonym aucie wyjąć bezpiecznik przy aku od zasilania kompa gazowego na 2 min i włożyć go z powrotem, odpalić auto, przełączyć na gaz. Już kilkakrotnie spotkałem się z sytuacją że komp gazowy się "zwiesil" zazwyczaj było to spowodowane słabym stykiem tego bezpiecznika oraz słabymi stykami z akku na tym przewodzie gdzie masz bezpiecznik od LPG.

Jak to nie pomoże to do gazownika...


Jakiej firmy kupiłeś cewkę i przewody? ( jedno i drugie powinno być BERU) bo jak masz jakieś janmory czy inne badziewie to wszystko się może zdarzyć...



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości