[Bora][2.3]

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sylwek_90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 10:51
Lokalizacja: Pszczółki

[Bora][2.3]

Post autor: Sylwek_90 » pn sty 23, 2017 22:20

Witam.
Nie dawno kupiłem Bore 2.3 AGZ Variant z gazem Stag Highline 1999 rok.
Chciałbym poprosić was o pomoc w diagnostyce gdyż mój gazownik ma terminy zawalone.
Ostatnio sciągałem tylni zderzak ponieważ robiłem zaprawki na tylnym nadkolu i malowałem no i wlew od gazu odkrecałem ze zderzaka. Wszystko poskładałem działało ale nie tankowałem gazu do pełna tylko do połowy bo zimno ;p. Dzisiaj zatankowałem do pełna gazu z rana i pojechałem do pracy postawiłem auto na 8 godzin i gdy wsiadałem do auta po pracy poczułem gaz w aucie. Dodam, iż dwa wężyki od wtrysków gazu miały wyczuwalny luz więc je troche mocniej spiąłem ale nie dawałem nowych opasek.
Podpowiedzcie mi gdzie mam szukać wycieku czy od butli gaz dostawałby się do srodka? na logikę to przez nawiewy czyli przez jakiś nieszczelny wężyk.
Dodam, iż wtryski mam czerwone chyba valeo dokładnie się nie znam ale gazownik powiedział, że radzi mi je wymienić bo auto zdecydowanie lepiej przyspiesza na benzynie.
Ostatnio profilaktycznie wymieniłem kable świece i cewkę na nowe wszystko firmy NGK. Trochę kosztowało ale przy gazie nie może być lipy ;p
Na benzynie idealnie przyspiesza natomiast na gazie ma takie wachania mocy.
Jutro chce podłubać przy tym i poszukać ponieważ mam kanał itp warsztat na podwórku tescia ale z gazem mamy mało do czynienia.
Co myślicie?
Na co zwracać uwage przy tym silniku i jakie wtryski i reduktor byście polecili?



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

[Bora][2.3]

Post autor: psilos1 » wt sty 24, 2017 08:35

Wyciek mozesz mieć w każdym możliwym miejscu-sprawdz dokładnie.Co do instalacji-zakładał ją zapewne kowal czerwony valtek to najtańsze badziewne wtryski nie nadające sie do tego silnika.Jaki tam masz parownik?



Sylwek_90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 10:51
Lokalizacja: Pszczółki

[Bora][2.3]

Post autor: Sylwek_90 » wt sty 24, 2017 08:44

To samo powiedział mi moj gazownik.
Generalnie grubo zastanawiam się czy nie założyć tam nowej instalacji bo wykonanie jej i estetyka jest na poziomie kowala a chce pojezdzic autem.
Nie wiem dokladnie jaki parownik musze w papiery spojrzec.
Moj gazownik powiedział mi że jeżeli chce włożyć do bory calkowicie nowy gaz to bdzie kosztowac 5 tysiecy z tym że facet jest konkretny i 4 auta mi robil i zadnych problemow nie bylo.
zaproponował mi również ewentualna wymianę wtrysków ale powiedział ze to taki szwedzki remont bo węże też by powymieniał.

Reasumując kupiłem te auto bardzo okazyjnie, ma zdrowe blachy w jednym miejscu była lekka korozja silnik na benzynie ładnie chodzi, wersja highline z navi mfd no i kombiak. Pali wedlug mnie malo aczkolwiek dojezdzam do pracy 80 km to trasa generalnie i nie dzikuje zbytnio.
W środę będę w domu to rozpisze co tam jest. wiem jeszcze ze jest butla bodajże Ellia o ile sie nie myle



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości