Szarpie i strzela na LPG i PB - zapalony Check

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

molibden01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 16, 2016 09:01

Szarpie i strzela na LPG i PB - zapalony Check

Post autor: molibden01 » ndz lut 19, 2017 20:11

Witam.

Od razu chciałbym sprostować, że podobnego tematu z tyloma przypadłościami nie znalazłem.
Posiadam Golfa MK4 1.4 z instalacją LPG Stag 200. Po rozgrzaniu silnika zaczyna szarpać i kichać na gazie, na benzynie bardzo rzadko ale czasem tez przerwie. Wszystko się raczej dzieje pomiędzy 1000-2000 obrotów, powyżej nie nasila się to, lecz nie tak często. Dodatkowo mam zapalonego checka. Po sprawdzeniu na kompie, wykazał błędy bardzo niewielkie - jakąś poduszke, coś z oświetleniem. Błędu sondy nie wykazał. Po skasowaniu błędów również szarpie ale rzadziej. Po przejechaniu 300-400km znów się zapala.

Nie wiem gdzie szukać problemu. Czy to zapłon? Szukać w świecy, przewodach, kopułce. Czy to coś z sondą - może ona takie błedy robi.
U gazownika byłem na przeglądzie w grudniu to wyminił tylko filtry, wgrał nowy soft na instalacje, wykasował błedy i wg niego jest ok. pupa nie gazownik.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szarpie i strzela na LPG i PB - zapalony Check

Post autor: zilog » ndz lut 19, 2017 21:52

Klasyka,
-- układ zapłonowy CAŁY do przejrzenia albo wymiany
-- zła regulacja instalacji lpg
-- uszkodzone wtryskiwacze lpg
-- zły montaż instalacji lpg
-- źle dobreane podzespoły gazowe do tego silnika



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości