[mk4] Skaczące obroty Golf 1.4 v16 2003 gaz BRC

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kulek93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 08, 2020 19:20
Kontakt:

[mk4] Skaczące obroty Golf 1.4 v16 2003 gaz BRC

Post autor: kulek93 » pt maja 08, 2020 19:47

Cześć,

Wrzucam temat, bo nie znalazłem nigdzie podobnego problemu. Otóż auto jeździło jak złe. Ostatni raz było użytkowane kila dni temu, w deszczu, dojechałem pod dom bez żadnych objawów (poza awarią przerywacza kierunkowskazów, który przestał działać a zaczął wydawać bzyczący dźwięk zamiast tego). Po 2 dniach na parkingu odpaliłem samochód i się zaczęło.

Auto po włączeniu dławi się i gaśnie na wolnych obrotach. Mogę go utrzymać przy życiu dodając mu gazu, ale obroty latają powiedzmy do 2 tysięcy (mniej więcej w takiej pozycji trzymam pedał gazu) i jak tylko do tych 2 tysięcy dobiją to spadają od razu do tysiąca i jak spadną to znowu do 2k i tak w kółko (pedał gazu cały czas w tej samej pozycji). Jak w ten sposób silnik trochę się rozgrzeje to przy okazji przełącza się na gaz i daje rade ustabilizować te 2 tysiące (dalej jednak +/- 100). Jakakolwiek zmiana pozycji pedału gazu momentalnie "rozregulowuje" obroty i znowu latają w tę i na zad. Po kilku minutach walki zaświeciła się kontrolka EPC (założyłem, że to od przerywacza kierunków). Chciałem zobaczyć czy jak go rozgrzeję do 90 to zacznie chodzić normalnie (bo przed awarią dojechałem normalnie do domu). Jazda po parkingu to był majstersztyk operowania sprzęgłem. Po przejechaniu około 50 metrów zaświeciła się kontrolka Check Engine i zrezygnowałem z dalszych prób (w trakcie jazdy obroty też skakały jak dzikie). Jak się trochę rozgrzeje to nie gaśnie na jałowym, ale dalej się trochę dusi.

Podjęte próby naprawy:
-> otworzenie maski i poważne patrzenie na silnik - nie pomogło
-> wyjęcie i wyczyszczenie przepustnicy - nie pomogło

Niestety odpowiedzią na wszystkie pytania pt. "kiedy było wymieniane" odpowiedź będzie taka sama - "dawno".
Ostatnie działania to wymiana butli na nową około 2 tygodnie temu i wymiana lampy przedniej.

Jakby bardzo było potrzeba mogę wrzucić filmik, na którym widać jak wskaźnik obrotów lata od ~1,2k do 2k obrotów w tę i na zad, ale nie wiem czy to coś wniesie.

Z góry dzięki za wszystkie wskazówki.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Skaczące obroty Golf 1.4 v16 2003 gaz BRC

Post autor: marcin7x5 » pt maja 08, 2020 21:02

Oj było to już poruszane nie jeden raz. Skoro jest lpg to zaczynamy od zakręcenia zaworu na butli tak aby silnik pracował tylko na pb. Jak dalej będzie falować to odepnij wtyczkę od zaworu egr. Jak się nie poprawi to szukaj nieszczelności w dolocie, szczególnie w okolicach podpięcia odmy do kolektora ssącego oraz odpowietrzenie pod korkiem wlewu oleju.
Poczytaj forum bo jest o tym sporo, o czujniku w kolektorze ssącym również. Dobrze jakbyś odczytał kody błędów.



Zablokowany

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości