opony bieżnikowane Markgum

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

lukasznysa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 23:53

Re: opony bieżnikowane Markgum

Post autor: lukasznysa » śr mar 14, 2012 12:31

Przerobiłem 4 komplety opon bieżnikowanych.
Za pierwszym razem miałem włoskie NEWMIRAL na lato w MK2, sprawowały się dobrze, przejechałem na nich 55 000 km, prowadził się dobrze, generalnie najlepszy komplet jaki miałem
Drugie były firmy TARGUM zimówki, dwójeczka szła po śniegu aż było miło, przejeździłem dwa sezony i razem z autem sprzedałem.
Później kupiłem wynalazek firmy MARKGUM na lato do MK3, jednej się nie dało wyważyć ale została wymieniona na nową, na suchym były nawet niezłe ale na mokrym trzeba było uważać, szybko się starły, wytrzymały 35 000 km.
W tej chwili użytkuje w Passacie B5 zimówki firmy TARGUM 195/65 r15 i jestem zadowolony. W prowadzeniu i właściwościach jezdnych bardzo podobne do nowych SAWA które kolega ma założone do identycznego auta. Nigdy nie miałem problemów z odklejającym się bieżnikiem ani z wystrzałem na oponie nalewanej co mi się zdarzyło na zimówkach firmy FULDA, opona miała 3 lata i 5,5 mm bieżnika, po prostu wypaliła, moje szczęście że przy prędkości 70 km/h.
Do tego w Seacie Ibiza brat pozakładał letnie nalewki firmy PNEUS, made in France, jeździ na nich dwa tygodnie. Podczas montażu zero problemów, z wyważeniem ok, prowadzi się podobnie jak na nowych oponach klasy budżetowej. Więc moim zdaniem jeśli nalewka to sprawdzonej firmy a nie będziemy narzekać. Generalnie MARKGUM nie polecam, za to nijaki TARGUM jest ok, tak samo jak zagraniczne nalewki
Pzdr.


V.2009 - I. 2011 - MK2 1.8 90 km
I.2011 - II 2012 - MK3 1.9 TD AAZ
II.2012 - Passat Variant B5TDI AFN

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

opony bieżnikowane Markgum

Post autor: inż. Mk2_marcin » wt mar 27, 2012 13:29

JA dzisiaj zakupiłem oponki 2 sztuki bieżnikowane w lepszej firmie i jak narazie bez problemu wyważone zostały i nie nawet nie są głośne


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości