Problem z usunięciem rdzy

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Mascrime
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: pn sie 22, 2011 23:31
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Problem z usunięciem rdzy

Post autor: Mascrime » pn kwie 30, 2012 11:19

Witam

Kupiłem felgi bbs 16' na jednej z felgi znajduje się nalot prawdopodobnie powstał w wyniku tarcia metalu o metal. W rdzy jest cały bęben oraz ramiona felgi, byłem na myjni, która posiada różne kwasy do usuwania brudu, ale niestety nie pomogło. Jeżeli jest ktoś w stanie mi pomóc z góry dziękuje

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Problem z usunięciem rdzy

Post autor: jhosef » pn kwie 30, 2012 11:34

Jeśli to nalot rdzy to usunie go fosol (kwas ortofosforowy) ale najpierw próba czy nie uszkadza lakieru. Na normalnym akrylu sprawdzałem i nie zauważyłem negatywnego oddziaływania. Ale lepiej dmuchać na zimne i sprawdzić w mało widocznym miejscu.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Problem z usunięciem rdzy

Post autor: Shmatan » pn kwie 30, 2012 11:59

Mascrime pisze:byłem na myjni
I na tym mogłeś skończyć wypowiedź. Zacznij od dobrego wyczyszczenia felgi firmowymi środkami z pędzelkiem, potem zastosuj ironX i glinkę i dopiero wtedy okaże się czy felga jest zardzewiała



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Problem z usunięciem rdzy

Post autor: TAZ » pn kwie 30, 2012 13:24

Glinka nic nie da. Na felgach było jeżdżone zimą i nikt felg nie mył. Z klocków nalot z opiłkami metalu leciał na felgi i tam już został. Niezwykle ciężko będzie to usunąć. Ja kwasem do mycia felg przykrywałem kilka razy i nie usunąłem 100% nalotu. Można rozrobić roztwór w wodzie kwasu i zanurzyć felgę na dzień lub dwa ale czy to nie wsiąknie w felgę to nie wiem. Zazwyczaj jak nie zmyjesz kwasu i zaschnie to nacieki wgryzają się w lakier i już tak zostają.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Problem z usunięciem rdzy

Post autor: Shmatan » pn kwie 30, 2012 14:11

Dlatego przed glinką IronX - on potrafi wyjadać takie opiłki wbite w lakier ;]



Awatar użytkownika
Mascrime
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: pn sie 22, 2011 23:31
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Problem z usunięciem rdzy

Post autor: Mascrime » śr maja 02, 2012 08:29

próbowałem różnymi kwasami już i praktycznie nic to nie pomogło, w przyszłym tygodniu felgi oddam do piaskowania i lakierowania ; P



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Problem z usunięciem rdzy

Post autor: TAZ » śr maja 02, 2012 09:17

Jak lakier jest ładny to bym tego nie piaskował tylko papierami starł rdzę aż do gradacji 400, na to umyć jeszcze raz kwasem, odtłuścić i lakierować. Piaskowanie zawsze niszczy aluminium.



Awatar użytkownika
Mascrime
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: pn sie 22, 2011 23:31
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Problem z usunięciem rdzy

Post autor: Mascrime » śr maja 02, 2012 10:22

Racja, dziś jadę po odbiór tej felgi no i zobaczymy jak mi znajomy to zrobił, mówił ze starł to trochę i mówi ze prysnął to farbą proszkową żeby tego nie było widać. Malować to będę je na pewno przed zimą tylko nie wiem na jaki kolor , okaże się to w jakim kolorze kupie następne mkIV. Dzięki za rady

Temat do zamknięcia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości