WCZASY - CHORWACJA !!!

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » pt cze 12, 2009 09:16

danielos87 pisze:Jak z wtyczkami do prądu, takie same jak u nas
Dokładnie takie same...

[ Dodano: 12 Cze 2009 09:21 ]
manik01 pisze:ja tego tez nie moglem zrozumieć, że nie chcą faktury z zagranicy, ale takie są przepisy wewnętrzne w zakładzie, że innej niż polska nie uznają. w takim razie pozostaje biuro podróży...
Do księgowania faktur innych niż polskie wymagany jest euro-nip i niezbędne jest wysyłanie odpowiednich deklaracji... A nikt nie będzie wypełniał deklaracji względem jednej faktury...
Jedyna opcja - dogadaj się z kimś kto jedzie na wczasy do Polski i weźmie fakturę na Twoją firmę... Ale żadna kwatera prywatna nie wystawi Ci faktury VAT ani nawet rachunku... 90% obrotu jest na lewo a oni rozliczają się na zasadzie jakiegoś dziwnego ryczałtu...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
manik01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 19, 2009 20:49
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Post autor: manik01 » pt cze 12, 2009 15:47

dzięki za info



rokoski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt cze 20, 2008 17:10
Lokalizacja: S-ec

Post autor: rokoski » wt cze 16, 2009 08:55

Witam.
Z fakturami może być ciężko ale nie za paliwo. Mając karty euroshella tankując zagranicą przychodzi zbiorcza fakturka za cały miesiąc w której są pozycje tankowań zza granicy.

Zastanawialem się czy zalożyć oddzielny temat ale skoro wszyscy zainteresowani Cro siedzą tutaj to po co ;)

Mam zaplanowany wyjazd w nocy 11i 12 lipca do około 30 lipca. Jadą dwa auta z grupy vag ;P. Przejedziemy całą Chorwację, Czarnogórę, do tego dochodzi Albania, Serbia i Bośnia da grupy która zostanie dłużej.
Jeżeli ktoś w tych terminach będzie jechał na Cro niech napisze info zawsze jest lepiej wiedzieć, że ktoś jest pod ręką. Obydwa auta mają CB.

Pozdrawiam
rokoski
Ostatnio zmieniony wt cze 16, 2009 08:55 przez rokoski, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » wt cze 16, 2009 10:13

SoftRM pisze:Jeśli macie ochotę to wyślijcie meila na ten adres
info@chorwacja.home.pl

wystarczy poprosić o aktualne prospekty dotyczące Chorwacji a GRATIS wam to prześlą :bajer:
oczywiście trzeba podać adres na jaki mają wysłać
Jest meil do Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej
Potwierdzam info kolegi SoftRM. Napisałem do nich jakieś 2 tyg temu i wczoraj przyszła cała koperta wyładowana katalogami, mapami, przewodnikami, ulotkami (w tym aktualna baza noclegowa: campingi, pola namiotowe, kwatery prywatne i hotele z cenami na 2009r w euro). Wszystko po polsku za wyjątkiem jednego obszernego katalogu w j. angielskim. Szkoda że nie miałem tego w ub. roku bo ominęliśmy kilka wartych zobaczenia rzeczy, które to mieliśmy dosłownie pod nosem a w przewodnikach albo nie było nic wspomniane albo opisali to w taki sposób że uznaliśmy iż nie warto tam jechać... W każdym bądź razie masa zdjęć, opisów i itp... Warto to mieć.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
danielos87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 11, 2009 17:47
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: danielos87 » wt cze 16, 2009 17:47

Piasek pisze:
SoftRM pisze:Jeśli macie ochotę to wyślijcie meila na ten adres
info@chorwacja.home.pl

wystarczy poprosić o aktualne prospekty dotyczące Chorwacji a GRATIS wam to prześlą :bajer:
oczywiście trzeba podać adres na jaki mają wysłać
Jest meil do Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej
Potwierdzam info kolegi SoftRM. Napisałem do nich jakieś 2 tyg temu i wczoraj przyszła cała koperta wyładowana katalogami, mapami, przewodnikami, ulotkami (w tym aktualna baza noclegowa: campingi, pola namiotowe, kwatery prywatne i hotele z cenami na 2009r w euro). Wszystko po polsku za wyjątkiem jednego obszernego katalogu w j. angielskim. Szkoda że nie miałem tego w ub. roku bo ominęliśmy kilka wartych zobaczenia rzeczy, które to mieliśmy dosłownie pod nosem a w przewodnikach albo nie było nic wspomniane albo opisali to w taki sposób że uznaliśmy iż nie warto tam jechać... W każdym bądź razie masa zdjęć, opisów i itp... Warto to mieć.


Ja dostałem to właśnie dzisiaj!! :grin:


ZBIERAM NA GOLFA MK IV :-)

rokoski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt cze 20, 2008 17:10
Lokalizacja: S-ec

Post autor: rokoski » śr cze 17, 2009 12:09

SoftRM pisze:Piasek, danielos87, ciesz się że skorzystaliście z mojej rady :grin: :bigok:
no jeszcze 2 dni i może zrobie relacje z Chorwacji na żywo :grin: :chytry:
Jeżelibyś mógł to ja bym prosił ;) na katalogi też czekam. SoftRM napisz kiedy wracasz i czy zdąrzę przeczytać zanim sam wyjadę 11 lipca.
Relacje na żywo rozwiązują problem ;)



Awatar użytkownika
danielos87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 11, 2009 17:47
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: danielos87 » czw cze 18, 2009 20:25

SoftRM, Czekam z niecierpliwością na tą relacje!!! :grin:


ZBIERAM NA GOLFA MK IV :-)

jaruhna
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sty 16, 2008 18:17
Lokalizacja: Dąbrowa górnicza

Post autor: jaruhna » sob cze 20, 2009 07:14

a takie pytanko czy do Chorwacji jest wjazd na paszport czy dowod wystrczy???


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/337][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/337/3/2[/img][/url]

rokoski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt cze 20, 2008 17:10
Lokalizacja: S-ec

Post autor: rokoski » sob cze 20, 2009 08:00

jaruhna pisze:a takie pytanko czy do Chorwacji jest wjazd na paszport czy dowod wystrczy???
do Chorwacji wjedziesz na dowód ale konsulat zaleca paszport,
mimo ze Chorwacja nie jest w Uni to poszła sama sobie na rękę i zniosła obowiązek paszportowy dla krajów Uni



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » pt cze 26, 2009 08:46

SoftRM pisze::bigok: melduje się z CRO
Takiemu to dobrze... ;)
A u nas leje od tygodnia... :(

Miłego wypoczynku życzę i również czekam z niecierpliwością na fotorelacje ;)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
danielos87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 11, 2009 17:47
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: danielos87 » pt cze 26, 2009 20:04

Czekamy na foto relacje :grin: Ja jeszcze miesiąc i też śmigam do cro :grin:


ZBIERAM NA GOLFA MK IV :-)

Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

Post autor: Polak » śr lip 08, 2009 02:47

Witam.Tak sobie czytam tą waszą fotorelacje do późna w nocy i widze ,że dobrze zrobiliśmy ze znajomymi że wybraliśmy Chorwacje.Jedziemy 1 sierpnia z biura turystycznego "oskar" na 11 nocy wychodzi nas za samo spanie 1050 zł bez jedzenia. Ciężko było to wszystko pogodzic bo jedzie nas 12 osób (6 par) i cieżko było ulokowac sie wszyscy razem w jednym domku ale po wielkich trudach udało się :grin: Zastanawia mnie tylko czy dobre miejsce wybralismy...Jedziemy do Makarskiej.Był ktoś tam ?? Nastawiamy się głównie na imprezowanie i życie nocne a w dzień plaża.Jak oceniacie to miasto ?? Aha i jaką trase polecacie przez Słowacje ,Austrie,Słowenie i Chorwacje (podobno można ominąc jakoś tą drogą autostrade) czy przez Słowacje,Węgry i Chorwacje.Która trasa lepsza?? Jedziemy na 3 samochody.Dzięki za wszystkie rady.Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » śr lip 08, 2009 10:13

Polak pisze:jaką trase polecacie
cofnij 2-3-4 strony - wiele było o tym pisane kto którędy jechał i co poleca...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
danielos87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 11, 2009 17:47
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: danielos87 » pn lip 13, 2009 20:10

Coś się cicho zrobiło w tym temacie :chytry: Żadnej fotorelacji :grrr:


ZBIERAM NA GOLFA MK IV :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości