WCZASY - CHORWACJA !!!

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

radzius666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 23, 2009 21:44
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: radzius666 » sob lip 18, 2009 23:33

ja jade 07.08 na 10 dni....znaczy plan jest na 10 dni.....jak starczy kaski to dluzej:) zabierzemy troche proiwantu, wody no ogolnie co sie da:) jedzimy w 2 osoby z okolic wroclawia...czy mzoe ktos ma plan wyjazdu w podobnm terminie??? mozemy wystartowac 08.08:) gg: 4504578



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » ndz lip 19, 2009 22:47

Ja 2.08 chce jechac w ciemno. Chociaz w miare liczenia kasy coraz bardziej mam mieszane uczucia ;)



Freyu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:11
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Freyu » pn lip 20, 2009 16:00

SToRM pisze:Ja 2.08 chce jechac w ciemno. Chociaz w miare liczenia kasy coraz bardziej mam mieszane uczucia ;)
A skąd i w jaki rejon?
Podstawa to zabrać jak najwięcej swojego jedzenia a nawet wodę. Tam jest w tej chwili drogo dla nas. Nie wiem jak w północnej i środkowej części ale jak ja byłem na półwyspie Peljesac to tam standardowa w sumie cena za kwaterę to 10Eur za noc za osobę.
No i zależy jak daleko i skąd jedziesz. Ja miałem w jedną stronę 2k km więc sama podróż mnie kosztowała mimo że mam lpg. Łącznie zrobiłem ponad 5k km. Niestety winieta w AU i płatna autostrada w Cro, ale tak jest po prostu szybko choć nie tanio.



jaruhna
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sty 16, 2008 18:17
Lokalizacja: Dąbrowa górnicza

Post autor: jaruhna » pn lip 20, 2009 16:42

jakby ktoś z okolic śląska i zagłębia sie wybieral 1.09 to możemy sie skumać właśnie wtedy mam zaplanowany wyjazd na cro okolice splitu - dalmacja dokladnie miejscowosc grabestica, mam zamiar leciec przez słowację i węgry głównie w nocy w sumie 2 auta


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/337][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/337/3/2[/img][/url]

Awatar użytkownika
danielos87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 11, 2009 17:47
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: danielos87 » pn lip 20, 2009 20:59

Ja lecę w okolice Splitu 04.08.2009 na jakieś dwa tygodnie. Jak by ktoś był w tym czasie i chciał się spotkać to mój tel 792-019-815.

Druga sprawa, jak wygląda tuning w Cro???? Często można spotkać jakieś auta po tuningu??? Jakieś zloty lub spoty można spotkać???


ZBIERAM NA GOLFA MK IV :-)

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn lip 20, 2009 21:54

ja lece 11.09 do Makarskiej na dwa auta.



Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

Post autor: Polak » wt lip 21, 2009 17:40

my ze znajomymi wyjezdzamy 1 sierpnia do Makarskiej na 3 samochdy.Wiecie może czy mozna ominac tą płatną autostrade na Słowenii ??Czy lepiej może jechac przez Słowacje Węgry i na Chorwacje ?? Wyjeżdzamy z Trzebini 30 km od Krakowa

Ps: przepraszam teraz patrze i znalazłem instrukcje jak ominąc tą aplatną 8 km autostrade :) Tylko moje drugie pytanie jest dalej aktualne któredy lepiej jechac ??
Ostatnio zmieniony wt lip 21, 2009 17:50 przez Polak, łącznie zmieniany 1 raz.



Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

Post autor: Polak » wt lip 21, 2009 19:49

My chyba raczej pojedziemy prez Słowacje i Austrie tak jak Ty.Widziałem twoją relacje świetna !! a powiedz jak Ci się spodobała Makarska bo pisałeś że byłeś tam... ?? My nastawiamy się głownie na imprezowanie i opalanie choc planujemy wybrac się do Dubrovnika, na wyspe Hvar i Do Bośni Hercegowiny napewno. My w Makarskiej wynajęliśmy apartamenty z biura turystycznego choc było ciężko bo jedzie nas 12 osób i nam się nie udało że będziemy w jednym domu bo chcielismy 6 pokoi 2 osobowych
Ostatnio zmieniony wt lip 21, 2009 19:50 przez Polak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kkaarrrooll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt paź 03, 2008 13:05
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Post autor: kkaarrrooll » śr lip 22, 2009 19:29

:bajer: Witam wszystkich , czytając te wszystkie posty :helm: razem z ekipą postanowiliśmy jechać i my. Plan jest taki jechać pod namiot i zabrać bagaż swojego jedzenia bo tak chyba wyjdzie najtaniej :bajer: , Wyjazd na ok 10 dni i cel jest zobaczyć co się da zaczynając od wodospadów w KrK aż do Dubrovnik , i takie mam pytanie do was jak tam jest z campingami , i cenami ropy po drodze (gdzie najlepiej tankować )
Wyjazd planowany 7-8 sierpnia z Ełku . może ktoś też wybiera się w tym czasie to fajnie by było jechać na kilka samochodów :grin: , jest troszkę czasu to można się zgadać :helm:


[img]http://img142.imageshack.us/img142/4662/new1wj9vr2.gif[/img][img]http://img4.imageshack.us/img4/5159/3971792064889a94cc8567.gif[/img]

nomark
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 21, 2009 23:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: nomark » śr lip 22, 2009 22:56

Zamierzamy jechać w okolice splitu, makarskiej
30 lipca około 14-15 z Katowic.

Jezeli ktos preferuje mniej wiecej te same godziny wyjazdu i te samą trase lub przejazdu z katowic ew(cieszyna) to razem rażniej.

Trasa jest optymalną z minimalnymi kosztami za winiety i autostrady jedynie 10E slowacja ew. autostrady w Chorwacji.

Jezeli ktos preferuje mniej wiecej te same godziny wyjazdu i te samą trase z katowic ew przejazdu cieszyna to razem rażniej.

Mam mniej wiecej opykaną trase.
Trasa to:
-Katowice-
-Cieszyn(przejazd krotkim odcinkiem niewymagającym winietki przez czechy do słowacji)-

-mostyjablunkowa potem dojazd na autostrade w kierunku Brtatysławy winieta miesieczna (10E)
- potem odbijamy na węgry gdzie jedziemy trasa nr 86(nie wymagajaca winiety) kierująca sie na szombatechly i dalej ta sama trasa jedziemy na poludnie przekrazajac granice -słowenska gdzie przejezdza sie malutki odcinek (nieplatny).
w chorwacji tez bede sie starał jechac odcinkami nieplatnymi - ale roznie to bywa ...
-Z granicy słowensko chorwackiej kierujemy sie w keirunku zagrzebia z zagrzebia jedziemy na karlowac i mam nadzieje gdzies gdzies w tych okolicach lub wczesniej na krotka 2 godzinna drzemkę lub odpoczynek. i tankowanie.
Potem starą jedynką w strone Makarskiej ... (przez góry i okolice plitwickich o swicie).
podroz bedzie wynosila mniej a wiecej 16 godzin do okolic karlowaca 11godz a z karlowaca stara jedynka 6 godzin (ew autostradą 4 godziny).

cala podroz przewiduje na ok 17 godzin.

Trase odbywam z czwartku na piatek aby uniknac weekendowych korkow na granicach i chorwackich drogach biegnacych nad 'more'...

Jedziemy granatowym MK3 3d rejestracja SK. (narazie 1 autem).
Wybaczcie błędy ale skupilem sie na opisie trasy a nie poprawnosci.



No tak (nie dopisałem) całą droge mi tyle zajmie - optymistycznie - nie liczac postojów ok 3-4 godz...
Ostatnio zmieniony pt lip 24, 2009 13:35 przez nomark, łącznie zmieniany 4 razy.



Freyu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:11
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Freyu » czw lip 23, 2009 14:07

No powiem że przy tak długiej podroży jednak polecam autostradę. Fakt że kasy pójdzie nieco (ja zapłaciłem w obie strony od początku do końca w Cro 260 zł) ale znacznie szybciej i wygodniej. Co do paliwa to ja tankowałem LPG i nie czułem jakoś różnicy w mocy czy coś.



Awatar użytkownika
kkaarrrooll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt paź 03, 2008 13:05
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Post autor: kkaarrrooll » czw lip 23, 2009 14:42

Freyu pisze:No powiem że przy tak długiej podroży jednak polecam autostradę. Fakt że kasy pójdzie nieco (ja zapłaciłem w obie strony od początku do końca w Cro 260 zł) ale znacznie szybciej i wygodniej. Co do paliwa to ja tankowałem LPG i nie czułem jakoś różnicy w mocy czy coś.
:hmm: Oooo to troszkę sporo a przez jakie płatne autostrady jechałeś .
A tak poza tym to jak tam jest z grillem :helm: , będą miejsca w samej Cro i po drodze żeby ustać rozpalić zjeść i pojechać dalej :food: , i przy okazji wyczytałem ze na campingach jest zakaz rozpalana ognisk , a jak to ma się do grilla ?? też jest zakaz


[img]http://img142.imageshack.us/img142/4662/new1wj9vr2.gif[/img][img]http://img4.imageshack.us/img4/5159/3971792064889a94cc8567.gif[/img]

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » czw lip 23, 2009 15:49

SoftRM pisze:
kkaarrrooll pisze:A tak poza tym to jak tam jest z grillem , będą miejsca w samej Cro i po drodze żeby ustać rozpalić zjeść i pojechać dalej , i przy okazji wyczytałem ze na campingach jest zakaz rozpalana ognisk , a jak to ma się do grilla ?? też jest zakaz
nie ma szans aby tam przy drodze rozpalić grilla oni są na tym punkcie bardzo wyczuleni chodzi o pożary
grillować można tylko w grillach stacjonarnych przy niektórych apartamentach
No ja też uważam że nie ma co przesadzać... To że przymrużą czasami oko na spanie gdzieś "na dziko" nie upoważnia nas do organizowania pikniku bo się zaraz rozpęta narodowa kampania chorwackiej policji przeciwko "nielegalnym" biwakowiczom z Polski i będą ganiać i karać wszystkich bez wyjątku...
My w ub. roku 2 noce biwakowaliśmy na dziko, centralnie na plaży ale poza autem były tam tylko dwa małe iglo-namioty. Podejrzewam że gdyby jeszcze stał grill i jakieś inne "pozostałości" ze stołowizny czy żarcie - zaraz by nas wygarnęli stamtąd...
Nie wystawiajmy sobie opinii takiej jakiej byśmy mieć nie chcieli...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
kkaarrrooll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt paź 03, 2008 13:05
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Post autor: kkaarrrooll » czw lip 23, 2009 15:58

:helm: To z grilla rezygnujemy


[img]http://img142.imageshack.us/img142/4662/new1wj9vr2.gif[/img][img]http://img4.imageshack.us/img4/5159/3971792064889a94cc8567.gif[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości