WCZASY - CHORWACJA !!!

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 02, 2009 19:26

jaruhna pisze:przecież węgry są w Unii co ich
nie wiem widocznie się czują ważni bo to jedyna granica, albo był to przypadek. Trzepali Polaków wracających z Chorwacji, całe auto wykładali na beton - trochę niesmaczny widok w dzisijszych czasach.
Za to w Tribunj Siublina kołoo Starigradu przed Zadarem gdzie byłem na kampingu i okolicach miło spokojnie i przytualnie. Byłem po 15 sierpnia, kampingi pustawe, plaże pustawe. Cena na kampingu za 5 osób 2 namioty plus auto ok 200 kun za dobę, przy czym byłem 8 dób a policzyli za 6. Kto jedzie z dziećmi i nastawiony jest głównie na plażowanie i kąpiel - to szczerze polecam. Minus: poza plażowaniem nie bardzo jest co robić. Zadar nieciekawy, pozostaje Park Paklenica na jednodniową wędrówkę ew. opcjonalna wycieczka na Kornati.
I pierwszy raz przejechałem całe tysiąc kilometrów w obie strony na samym LPG
Ostatnio zmieniony śr wrz 02, 2009 19:27 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » czw wrz 03, 2009 08:32

Paweł Marek pisze:Tribunj Siublina kołoo Starigradu przed Zadarem gdzie byłem na kampingu i okolicach miło spokojnie i przytualnie. Byłem po 15 sierpnia, kampingi pustawe, plaże pustawe. Cena na kampingu za 5 osób 2 namioty plus auto ok 200 kun za dobę, przy czym byłem 8 dób a policzyli za 6
Uroki Chorwacji północnej... Nie zepsutej (jeszcze) komercją...
W ogóle nawet mieszkańcy... Ci z południa mają zupełnie inne nastawienie. Są uparci, chamscy itp. Przykład: z góry wąską drogą jedzie kamper, powolutku zjeżdża na dół do campingu i nagle z bocznej wyjeżdża Chorwat jakimś małym gównem pod górę. Widział dobrze ze tamten zjeżdża, pomimo tego władował się na drogę i zatarasował przejazd. Stanął i *#cenzura#* łapami że on nie wie co zrobić i że ten z kampera ma się cofać... Pod taką górę że szok. Po 2 min stania i udowadniania kto tu jest boss w końcu skapitulował na widok Policji która zainteresowała się paraliżem komunikacyjnym blisko połowy miejscowości.
I takich sytuacji było na prawdę sporo... Widać - udzieliło im się od Włochów, którzy turystów traktują jak złotą kurę którą trzeba na każdym kroku skubać i permanentnie mieć w d ... głębokim poważaniu...
Ostatnio zmieniony czw wrz 03, 2009 09:07 przez Piasek, łącznie zmieniany 1 raz.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Trynity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 24, 2006 00:24
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

Post autor: Trynity » czw wrz 03, 2009 15:04

powiem szczerze, że miejscowi byli bardzo mili, nie spotkałam się z jakimś nieuprzejmym traktowaniem itd. jak poszłyśmy kupić winiacza swojskiego to małzeństwo, które sprzedawało, dało nam spróbować wszystkich rodzajów (dużo tego było) i potem wracałyśmy tak :partyman: potem jeszcze rakije popróbowałyśmy itd. z parkowaniem to jest jakieś nieporozumienie - to racja. ale jeździliśmy na plaże FKK pomiędzy Tucepi a Podgorą i był parking w lasku oliwek i baaardzo przemiły pan, który starał się jak mógł, żeby dla nas było miejsce i kubeczek rakiji przed plażą. kobita, która wynajęła nam apartament też była miła i uprzejma i starała się odpowiedziec na każde nasze pytanie :) w restauracjach tez był luzik. i wyczytałam tutaj, żeby koniecznie mieć maskę i rurkę - i to prawda. z wody praktycznie nie wychodziłam. moje łowy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 03 Wrz 2009 15:53 ]
oczywiscie wszystkie żyjątka wróciły do wody :)


[url]http://obrazki.elektroda.pl/4669469100_1409159995.png[/url]

Awatar użytkownika
danielos87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 11, 2009 17:47
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: danielos87 » czw wrz 03, 2009 16:46

jaruhna pisze:danielos87, sprawdzali paszporty??

Sprawdzali, i w jedna i w drugą strone.


ZBIERAM NA GOLFA MK IV :-)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 04, 2009 18:37

Piasek, może jednak miałeś pecha i trafiłeś na takie niemiłe sytuacje. Dwa razy byłem w orasacu, to jest tuż przed Dubrownikiem, było bardzo miło, a własciciel kampingu nawet nauczył się sporo po polsku. 3 razy byłem za Makarską koło Igrane, poza tym że drogo - co wynika chyba z niedostatku kampingów w tej okolicy i braku konkurencji - nie mam złych wrażeń.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » sob wrz 05, 2009 09:04

Może to był swego rodzaju "szok" po na prawdę lajtowej części północnej... Nie wiem... Tam - cisza i spokój w analogicznym okresie, tutaj tłumy nieprzebrane... Makarska powinna zmienić nazwę na Masakra (tyle ludzi tam było) Nie sposób nawet zdjęcia zrobić bo cały czas tabuny ludzi się przewalają w każdym kierunku, samochody parkowane były już na drodze nr 8 i stamtąd ludzie pieszo szli do centrum bo w centrum miejsc parkingowych nie było... Po prostu uwierzyć nie mogliśmy jakie tłumy ludzi tam są wieczorami... W miasteczkach części północnej panował spokój, cisza, przyjemny klimacik na wpół pustych knajpek, gdzie kelner siedział sobie przy filiżaneczce kawy i czytał spóźnioną poranną gazetę... Tu zaś przed każdym ogródkiem knajpianym tłum ludzi czyhających na każdy zwalniający się stolik aby dosłownie rzucić się na niego... No co to za wczasy, co to za wypoczynek... Oblężenie budek z tandetą (butami do pływania itp śmieciami) za 3x wyższą cenę niż dosłownie 2 ulice dalej... Podobnie z knajpami...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » wt wrz 08, 2009 09:41

ja byłem w Lokvie ok 25km od Makarskiej w stronę Splitu i powiem Wam że było super, cisza i spokój ludzie bardzo mili i uprzejmi, blisko było do Baski Vody (dla mnie taka mała Makarska) i do Omis'a - no ale tam to już ludu pełno



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » wt wrz 08, 2009 09:52

Mnie męczy Mołdawia na przyszły rok...
Trochę przeraża łapownictwo urzędników (celnych i policji) ale kusi wino...
Wszak to największy na świecie producent wina... w brew temu co wszyscy twierdzą że jest nim Francja... Nic bardziej mylnego...
Tylko gdzieś by trzeba było Mercedesa W123 w dieslu skołować na taki wyjazd...
Bo to jedyny pojazd będący w stanie wytrzymać tamtejsze drogi i tamtejsze paliwo...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » wt wrz 08, 2009 09:53

Piasek pisze:Tylko gdzieś by trzeba było Mercedesa W123 w dieslu skołować na taki wyjazd...
to żaden problem, jak się dobrze rozejrzysz to nawet 124 2.0D za 3klocki kupisz



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » wt wrz 08, 2009 10:19

Fabian LDZ pisze:124 2.0D za 3klocki kupisz
za takie pieniądze to obawiam się że to W124 do granicy Polskiej by nie dojechało... :)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » wt wrz 08, 2009 12:58

za takie pieniądze to obawiam się że to W124 do granicy Polskiej by nie dojechało... :)
oj byś się zdziwił, 2.0D stoją bardzo nisko ale nie o tym temat



jaruhna
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sty 16, 2008 18:17
Lokalizacja: Dąbrowa górnicza

Post autor: jaruhna » pt wrz 11, 2009 22:49

Właśanie wróciłem z wycieczki z Chorwacji
dystans 1250km czas przejazdu 11h30m (razem z postajami na tankowanie i jakiś szybki posiłek)
Droga:Dąbrowa Górnicza- Cieszyn - Zilina -Bratysława - Csorna - szombathley - Nagykanizsa - Zagrzeb - Sibienik i do celu Grabestica.

Troche sie obawialem takiej trasy jak niektórzy twierdzili ze 14h to minimum, Powiem ze jakby nie dłuższe postoje zajechało by sie w 11h. Wyjazd był o 6.30 rano.
Drogi bardzo dobre. polecam tą trase bo w gruncie rzeczy wineta na Węgry jest zbędna.
Pozatym było super pogoda miód, co warto zobaczyć to KRK wodospady (troche liczą za to) Rafting ( super wspomnienia ze spływu po rzece Cedina i stosunek ceny do wrażeń OK), jeziora plitwickie (podobno jeszcze lepsze niż wodospady KRK ale może następnym razem) i oczywiście miasta SPLIT na 4- za to Sibienik na 5, i okoliczne Primosten 4+.


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/337][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/337/3/2[/img][/url]

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » sob wrz 12, 2009 13:59

ja jestem obecnie w Makarskiej i pada deszcz :(



Awatar użytkownika
danielos87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 11, 2009 17:47
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: danielos87 » pn wrz 14, 2009 20:31

daaroo pisze:ja jestem obecnie w Makarskiej i pada deszcz :(

Wkońcu to już wrzesień więc nie ma co się dziwić za bardzo :crazy: Ja byłem w sierpniu a dokładnie 5 dotarłem na miejsce, po wieczornej rozmowie z włąścicielem kampingu dowiedziałem się że od 5 tygodni nie padał tam deszcz :grin:


ZBIERAM NA GOLFA MK IV :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości