[MK4] nietypowe pytanie

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

kapsel88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 06, 2009 18:49
Lokalizacja: Gorzów wlkp

[MK4] nietypowe pytanie

Post autor: kapsel88 » ndz mar 03, 2013 17:23

witam
nie wiemdzialem w jakim dziale umiescic swoje pytanie ale postanowilem tutaj
w sierpniu chcem sie wybrac na wakacje do wloch a dokladnie do Pizy, planowalem samolotem ale koszt biletu w duzym sezonie jest przerazajacy, a jeszcze z lotniska trzeba sie dostac do miejsca wypoczynku, nie spominajac ze jeszcze do lotniska trzeba dojechac lub ktos ma zawiesc,
wiec pomysl padl by pojechac samochodem :kac:
ale pozyczac auto nie zabardzo chcem, slyszalem ze wlosi nie uwazaja zbytnio na drodze i drobne otarcia sa u nich normalne
zastanawiam sie wiec nad swoim golfikiem, w miesiacu robie nim prawie 2tys km podroze po polsce nie sa dla mnie czyms sprasznym, zalewam go do pelna , pompuje powietrze w kola sprawdzam czy jest olej i jade

ale za granice juz sie boje bo w polsce mysle ze latwiej znajde pomoc i bedzie mnie to taniej kosztowalo

nie wiem jak ocenic stan swojego golfa
jest to MK4 z grudnia 98r
silnik ALH 90KM
ma przejechane 254000km z czego 80 zrobilem sam, wszystkie usterki wykonuje na biezaco, oleje na czas filtry jak ksiazka pisze, cos sie zuzywa wymieniam lub naprawiam
we wrzesniu robilem logi dynamiczne przeplywki, turbiny to tylko turbina miala lekie przeladowanie ale kolega italiano mi doradzil jak tym sie zajac

wiec pytanie moje jest takie jak sprawdzic auto by miec byc chodz troche pewnym ze zrobie te 3tys km bez jakis niespodzianek?

najbardziej boje sie o turbine czy sie nie rozpadnie na trasie, bo jak by mi padla dwumasa to na tym mozna jakos dokulac sie do domu ale na turbinie walnietej juz nie



Awatar użytkownika
Koyot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 22:47
Lokalizacja: GST
Kontakt:

[MK4] nietypowe pytanie

Post autor: Koyot » ndz mar 03, 2013 23:17

Skoro wykonujesz na bieżąco wszystkie naprawy to sądzę, że bez problemu objedziesz te włochy. Robisz trasy po Polsce to i tam będzie ok. Jeżeli boisz się o ewentualną pomoc możesz wykupić ubezpieczenie ADAC, często widać stoiska na stacjach benzynowych (polacy) koszt nie jest duzy, nie pamiętam ile.
Co do turbiny to jedna najwazniejsza zasada: Nigdy po zjechaniu z trasy nie gaś od razu silnika! odczekaj 60 sek i wtedy zgaś a turbinka posłuży.
Tez mam mkIV 98r i trzy razy objechałem Niemcy ( w 1 stronę 1000km) Niekiedy widac na trasie takie auta, że strach patrzeć, a dają radę. A Golf IV to twarde auto. Opowiem Ci mój przypadek. Na kilka dni przed wyjazdem do niemiec, zauwazyłem że auto lekko sciąga ale zabrakło czasu żeby to spr. Po dojechaniu okazało się, że guma na wachaczu naderwana. Jeżdziłem tam 2 miesiące i na tej samej gumie wróciłem. A silniczek 1.8 t 150 km daję jednak trochę pracy tym gumom :) Opinia o stylu jazdy Włochów jak najbardziej prawdziwa ( mam samochód sprowadzony z włoch i miał dookoła otarcia)
Także powodzenia:) Może niech jeszcze inni się wypowiedzą...


Wszędzie dobrze ale w VW najlepiej :)

kapsel88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 06, 2009 18:49
Lokalizacja: Gorzów wlkp

[MK4] nietypowe pytanie

Post autor: kapsel88 » pn mar 04, 2013 20:41

ubezpieczenie napewno wykupie, tak naprawde mozna sie wystkiego spodziewac nawet lozysko moze sie tak zatrzec ze momentalnie rozgrzac piaste do czerwonosci, tak myslalem nie przejmowac sie i poprostu jechac bo jak bede sie zamartwial to nie dozyje wyjazdu :kac:

do wymiany rozrzadu zostalo mi 20tys wiec nie bede szalal i wymienial wczesniej,
turbine nie katuje, robie 1,5tys km miesiecznie do pracy wiec jezdze ekonomicznie, a turbina jest zwykla bez zmiennej geometrii lopatek

moj znajomy z anglii seatem z rozwalona dwumasa dojechal do polski, dojechal przespal sie 2 godz i zabral sie za wymiane jeszcze tego samego dnia mial nowe czesci wstawione :los2: sa wariaci :)



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

[MK4] nietypowe pytanie

Post autor: iigAlisArr » pn mar 04, 2013 20:53

kapsel88 pisze:jak bede sie zamartwial to nie dozyje wyjazdu
Pozytywne myślenie jest bardzo ważne.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

kapsel88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 06, 2009 18:49
Lokalizacja: Gorzów wlkp

[MK4] nietypowe pytanie

Post autor: kapsel88 » ndz mar 24, 2013 12:11

termin ustalony, hotel zarezerwowany teraz zostaje czekac do sierpnia
mam pytanie to jest moja planowana trasa przejazdu

http://maps.google.pl/maps?saddr=Gorz%C ... ls&t=m&z=5" onclick="window.open(this.href);return false;

czy macie moze jakas propozycje co po drodze mozna obejzec ciekawego?
juz jeden cel mam zaplanowany

http://museo.ferrari.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&gs_rn= ... JMBEPwSMAA" onclick="window.open(this.href);return false;

delikatnie trzeba bedzie zjechac z trasy ale nie mozna przejechac obojetnie bedac tak blisko :)
jak macie jakies propozycje innych ciekawych miejsc piszcie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości