włochy-sycylja....jak jechać

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
kazik2920
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr paź 14, 2009 13:40
Lokalizacja: WZY :))
Kontakt:

włochy-sycylja....jak jechać

Post autor: kazik2920 » pn gru 28, 2009 19:09

witam wszystkich zainteresowanych tematem:

chciałbym wybrać sie swoim golferem do Włoch a konkretnie na Sycylję, może ktoś z was był w tych okolicach, interesuje mnie wszystko: którędy jechać, ceny paliw ON,ceny autostrad, itp......ciekawe miejsca po drodze, a może jakiś nie drogi nocleg, myslę że vw maniacy byli wszędzie, więc czekam na jakieś podpowiedzi :grin:



pion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 21:03
Lokalizacja: lublin

Post autor: pion » ndz sty 03, 2010 01:15

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=83107 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=223340
jak będę miał czas to napiszę więcej byłem dwa razy pozdro
Ostatnio zmieniony ndz sty 03, 2010 01:18 przez pion, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kazik2920
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr paź 14, 2009 13:40
Lokalizacja: WZY :))
Kontakt:

Post autor: kazik2920 » ndz sty 03, 2010 12:52

pion pisze:jak będę miał czas to napiszę więcej
stary:) dzięki za linki,jak będziesz miał czas to napisz jak ogarnąć prom z włoch na sycylje
czy jest tam ktoś kto mnie pokieruje na który mam wjechać , bo nie wiem czy, można płynąc razem z autokarami i TIR-ami, czy są np. promy dla samych osobówek, aaaa no i jaka cena i jak sie tam z nimi kurna dogadać, czy ogarniają trochę Angielski?? bo przyznam że z Włoskim u mnie CIEEEEENNNIUTKO :goof:



Awatar użytkownika
GROSZEK_VW
...
...
Posty: 155
Rejestracja: czw gru 27, 2007 00:02
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: GROSZEK_VW » ndz sty 10, 2010 14:27

kazik2920 pisze:bo nie wiem czy, można płynąc razem z autokarami i TIR-ami,
jak naj bardziej mozesz i lepiej bo prom szybko zostanie załadowany naj lepiej płynac (tzw. trageto) co 30min do godzinki promy państwowe zadko pływaja! cena z roku na rok rosnie oststnio w jedna strone (andata) kosztowało 25eu za passata (a jechałem vito) :grin: wiecej później lub na pw


ZAPRASZAM NA OFICJALNE FORUM VW SKIERNIEWICE www.vag-skierniewice.pl

Awatar użytkownika
kazik2920
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr paź 14, 2009 13:40
Lokalizacja: WZY :))
Kontakt:

Post autor: kazik2920 » ndz sty 10, 2010 21:14

GROSZEK_VW i inni koledzy piszcie

bo wszystkie informacje są dla mnie cenne :bigok:



Awatar użytkownika
GROSZEK_VW
...
...
Posty: 155
Rejestracja: czw gru 27, 2007 00:02
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: GROSZEK_VW » czw sty 14, 2010 15:28

kazik2920, a co by Cie interesowało konkretnie? postaram się na dniach przybliżyć opłaty od samego Cieszyna do Catani (już na Sycylii) bądź z powrotem! :grin: (masz w planach taki wyjazd?)


CZY WARTO JECHAĆ DO WŁOCH

[ Dodano: 25 Lut 2010 14:42 ]
wiec tak nie bede pisał Ci o cenie paliwa bo ja jechałem na gazie! jezeli chodzi o winiety i opłaty autostradowe to :

pierwsza winieta 7mio dniowa (nie ma krótszych) Czechy ok 10 euro

później Austria ok 9 euro

włochy maja płatne za przejechanie km od bramki do bramki

możesz lecieć autostrada szybko i zapłacić ok 50-60euro tak :

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s ... 076172&z=4

LUB tak minąć troszeczkę autostradę

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s ... 538086&z=5

jak mijasz autostradę od Wenecji do Terni naj dalej lub wcześniej Arezzo w głównej mirze jedziesz ekspresówka typu katowicka, ale o wiele lepszej nawierzchni i zaoszczędzasz ok 30 euro co przełoży się na spalanie bo częściej będziesz zwalniał i przyspieszał o ile nie będzie innych utrudnień, ale więcej zobaczysz!

jak już dojedziesz do Villa San Giovanni to musisz udać się na prom, polecam tzw. tragetto kursuje co godzina od 3lub4 do 1lub2 maja ok 2 godziny przerwy tylko lub jak jest wysoka bardzo fala! prom kosztuje Cię ok 30euro (włosi nie mogą doczekać się mostu łączącego Sycylię z lądem )

na pewno będzie Ci potrzebna szczegółowa mapa (papierowa) i nie licz w 100% na navi bo potrafi wywieść w pole (np. jechaliśmy miastem i kazał nam wjeżdżać po schodach, była tam wcześniej ulica, ale była tak stroma ze przerobili ja na schody)

przejazd mnie wynosił ze gazem i wszystkimi opłatami ok 340-370euro (zawsze po przekroczeniu granicy Austriacko-Włoskiej obowiązkowo w przydrożnym barze jest kupowany cornet i latemakiato)

moja rodzina będzie leciała ta trasa w połowie marca :grin:

powodzenia życzę w drodze i bezawaryjności bo Włoch potrafi skasować np. za wężyk od chłodnicy nawet 20euro , które przez wysoka temp. potrafią i lobią pękać!

jak byłem kilka razy Passatem b3 musiałem demontować termostat bo czesto mi sie gotował, ale to już inna bajka :jezor:
Ostatnio zmieniony sob lut 06, 2010 10:46 przez GROSZEK_VW, łącznie zmieniany 2 razy.


ZAPRASZAM NA OFICJALNE FORUM VW SKIERNIEWICE www.vag-skierniewice.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości