Chorwacja 2010

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Code
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lut 23, 2009 09:24
Lokalizacja: Wrocław

Chorwacja 2010

Post autor: Code » ndz lut 21, 2010 10:15

Wybieram się w tym roku z dziewczyną na wakacje do Chorwacji. Byłem kiedyś w Puli ale to było z 10 lat temu i z rodzicami :grin: Kto zna tam jakieś ciekawe miejsca, noclegi gdzie można by tam zostać?

I zastanawiam się nad sprzętem do nurkowania.
Chcę kupić jakąś amatorszczyzne. Co potrzebne? Tylko butla tlenowa i automat oddechowy. Bo takie rzeczy jak maska, płetwy czy pianka to oczywiste. :okej:



Awatar użytkownika
danielos87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 11, 2009 17:47
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: danielos87 » ndz lut 28, 2010 21:36

www.cro.pl tu znajdziesz wszystkie informacje :grin:

Lub napisz tutaj info@chorwacja.home.pl o przesłanie ci na twój adres domowy darmowych informacji o chorwacji :grin:
Ostatnio zmieniony ndz lut 28, 2010 21:39 przez danielos87, łącznie zmieniany 1 raz.


ZBIERAM NA GOLFA MK IV :-)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 28, 2010 23:16

Code, na jeden wyjazd sprzęt będziesz kupował? W każdym ośrodku nadmorskim tam znajdziesz jakiś klub gdzie pożyczysz, poza tym nic nie piszesz co już potrafisz, nurkowanie z butlą nie jest umiejętnością wrodzoną. A miejsc ciekawych jest tam cała masa. Zależy co lubisz. Są zabytki, parki narodowe z trasami od takich do pokonania na bosaka po wspinaczkowe. I praktycznie wszędzie jest pieknie i przyjaźnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
FlorekGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:04
Lokalizacja: WSC

Post autor: FlorekGTI » pn mar 01, 2010 16:35

ile trza zabrać za taki wyjazd na 10 dni kasy nie licząc paliwa jeżeli zamierzam zabrać dość spory zapas własny jadła ale też tak żeby coś tam pozwiedzać i ogólnie nacieszyć się Chorwacja?? :chytry:
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 16:36 przez FlorekGTI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn mar 01, 2010 20:22

100 zł na osobe na dzien to takie minimum, chyba ze nic na miejscu nie bedzie kupowal, ani ogladal



Awatar użytkownika
FlorekGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:04
Lokalizacja: WSC

Post autor: FlorekGTI » pn mar 01, 2010 20:42

jak już jechać taki kawał drogi to nie tylko żeby na piachu leżeć to teraz może ktoś podpowie jakieś ciekawe miejsca oglądałem już fotorelacje na forum ale może jeszcze ciekawsze miejscowości?? :bigok:



buforek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 22, 2010 00:26
Lokalizacja: warszawa

Info

Post autor: buforek » czw mar 04, 2010 00:30

Byłem kilka razy na Bałkanach swoim VW. Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia, Macedonia.
W Chorwacji polecam południe czyli Trsteno (około 20 km przed Dubrovnikiem). Jest malowniczo. Średnie koszty pobytu 10-12 dniowego z wynajęciem apartamentu jedzeniem paliwem na dwie osoby kształtowały się na poziomie 3-3,5 tyś. (oczywiście przy rozsądnym gospodarowaniu kasą, ale z dobrym apartamentem przy samym morzu). W Czarnogórze jest mniej malowniczo, ale trochę taniej. Zawsze jeżdżę w ciemno i czegoś szukam na miejscu i zatrzymuję się tam gdzie mi się podoba.
Spędzając wakacje na południu Chorwacji warto wybrać się do Mostaru w Bośni.



Code
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lut 23, 2009 09:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Code » pt mar 05, 2010 13:31

A jak szukasz tam noclegów? Jeździsz i pytasz w każdym domu czy mają jakieś wolne pokoje?



buforek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 22, 2010 00:26
Lokalizacja: warszawa

Noclegi

Post autor: buforek » pt mar 05, 2010 14:08

Dokładnie tak, chodzę od domu do domu pytam się, oglądam kwaterę czy mi się podoba, jeśli jest to czerwiec lub wrzesień to się targuję. Wybieram te miejsca, które są naprawdę ładne. Czasami warto trochę zapłacić więcej aby mieć udane wakacje. W ostanie wakacje spędziłem tydzień w Chorwacji w okolicach Gradac i płaciłem w lipcu około 50 Euro za apartament dwuosobowy w malowniczej zatoczce 20 m do wody, a więc z podwórka wychodziło się bezpośredni na plażę. Warunki były przyzwoite, kuchnia w pełni wyposażona. W Trsteno miałem 200 m do plaży, w okolicach Slano 10 m do plaży, w okolicach Baru w Czarnogórze 10 m do morza. Aby znaleźć dobrą kwaterę to należy przyjechać około południa.



Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: mateo86 » pt mar 05, 2010 17:12

Wczoraj kumpel mi mówil że, zeby móc nurkować w Chorwacji z butla trzeba wykupić tam na miejscu pozwolenie które kosztuje ok 1-1,5tyś na polskie.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » pt mar 12, 2010 15:54

Et...
W każdej miejscowości są firmy zajmujące się organizowanie nurkowania. Owszem - tanio nie jest ale nie znowu jakieś tam astronomiczne kwoty o których piszesz... Chyba że dot. to tylko jakichś grup turystów organizujących sobie takie rzeczy na własną rękę, wtedy może faktycznie chcą jakichś sporych opłat (zaporowych dla ochrony własnego, lokalnego biznesu)
Dobra rurka, maska i płetwy które zabierzesz z sobą starczają w zupełności :)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pasażer » pt mar 19, 2010 21:37

Code pisze:A jak szukasz tam noclegów? Jeździsz i pytasz w każdym domu czy mają jakieś wolne pokoje?
W sezonie ciężko coś znaleźć jadąc w ciemno, szczególnie w tych najbardziej obleganych miejscowościach jak np. Primosten czy Brela. Co lepsze kwatery - blisko morza i tanie mają komplet już w lutym. Są też wioski, do których jeżdżą stali wczasowicze, przedpłatę na następny rok zostawiają w dzień odjazdu.
W ciemno - bez rezerwacji ma wiele zalet jak Cro nie znasz, bo widzisz co bierzesz i możesz się potargować, ale to najlepiej jak jesteś na Rivierze rano, bo wieczorem lipa, wiadomo - nie będziesz spał w aucie.
Musisz się zdecydować czego szukasz? Wioski z czystą wodą (ja wolę) lub tłocznego miasta z imprezami. Na lądzie czy na wyspie? Na wyspę dolicz koszt za prom.
Rezerwacja kwatery nie jest trudna. Chętnie pomogę lub udzielę wskazówek.

Co do nurkowania w Cro.
Gratis można z maską i fajką. Mi to wystarczy.
Na nurkowanie ze sprzętem potrzeba zezwolenia, które wydaje Chorwacki Związek Nurkowy. Bez nie polecam, bo kary wysokie i konfiskata sprzętu. Dodatkowo bezpieczeństwo, dlatego lepiej w grupie. Zgłosić się do bazy i tam Ci wszystko wyjaśnią.
Na przykład tu > http://www.priscapac.eu/

Z bazy od 20-35e za nura w tym opłata roczna 100k ( liczona od dnia wystawienia).
Niektóre obszary Chorwacji objęte są całkowitym zakazem nurkowania, więc jak stać Cię na wykupienie indywidualnego pozwolenia to warto zapoznać się ze wszystkimi przepisami gdzie wolno nurkować, na jaką głębokość... itd.

Srdacan Pozdrav :grin:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » sob mar 20, 2010 09:36

pasażer pisze:W sezonie ciężko coś znaleźć jadąc w ciemno, szczególnie w tych najbardziej obleganych miejscowościach jak np. Primosten czy Brela.
Powiedziałbym nawet że w każdej mniejszej lub większej miejscowości czy mieścince są z tym problemy. Nie to że nie ma miejsc ale nie chcą wynajmować na 1 czy 2 noce. Sami chcieliśmy w ub. roku na 2 noce dla 4-ki osób wynająć to pomimo na prawe wielu osób oferujących "apartmani" nikt nie chciał wynająć na tak krótki okres. Odniosłem wrażenie że wolą nie wynająć 2-3 dni nawet żeby złapać klientów co pojechali w ciemno i szukają na tydzień od razu... Bo im bliżej Dubrovnika tym wyższe ceny na campingach/polach namiotowych. W 2009r za namioty + auto 100km od Dubrownika płaciliśmy więcej niż w 2008 chcieli za 4-ro osobowy domek z gorącą wodą i wiatą na samochód w okolicach Rijeki...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pasażer » sob mar 20, 2010 10:34

Piasek pisze:...nie chcą wynajmować na 1 czy 2 noce.
Nawet w Zakopanym (w ferie) trzeba się naprosić. Prosta sprawa. Ty weźmiesz na dwa dni, a w tym czasie trafi się klient co by na tydz czy dwa zamieszkał. Może w tym czasie nikt się też nie trafi ale właściciel ma swoje zasady i woli zaryzykować.
W Cro jeszcze dwa lata temu mogłem zarezerwować od wtorku. Wyjazd w poniedziałek, by uniknąć ewentualnych korków... Rok temu Chorwaci (do których jechałem) wprowadzili rezerwacje od sob/niedz do sob/niedz. Każda doba cenna. Za apartament 4/5osobowy trzeba wyłożyć 60-100euro (zależy od miejsca i położenia), więc w sezonie każdy dzień cenny by zarobić na cały rok.
Pozdrav

[ Dodano: 20 Mar 2010 09:56 ]
Nurkowanie w Cro > http://www.diving-hrs.hr/index.htm (dokumenty pozwolenia adresy)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości