Drogi na Litwie, Łotwie i Estonii- reaktywacja tematu.

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » ndz kwie 11, 2010 18:47

calbaleth pisze:Planuje namówić 2 kolegów by pojechać do Rygi i może bym się skusił i przejechał wzdłuż wybrzeża, to by było coś.
Radzę od razu wybrać się do Tallina, a potem promem do Helsinek, Tallin i Helsinki są bardzo blisko siebie, więc najcześciej tam się jeździ od razu jak się jest w Tallinie.
Ryga to bardzo ładne miasto, stara zabudowa w stylu niemiecko-skandynawskim, a wieczorami jest tam dużo rozrywek i tabuny pijanych Skandynawów i Brytyjczyków :grin:
Ostatnio zmieniony śr maja 12, 2010 13:53 przez henio8, łącznie zmieniany 1 raz.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kurczepieczone » pn cze 14, 2010 19:52

henio8, czy mógłbyś przybliżyć nieco koszty podróży? Wybieram się w te wakacje do Finlandii (Rovaniemi) i interesują mnie takie sprawy jak ceny noclegów, paliwa, jedzenia, biletów na prom z Tallina (czy trzeba je wcześniej rezerwować). Po finlandii też jeździłeś trochę samochodem czy tylko zrobiłeś sobie wycieczkę promem do Helsinek? W Finlandii drogi też nie są płatne?

A artykuł bardzo ciekawy i pełen informacji :) . Muszę się przyznać, że, szczególnie o Litwie i Łotwie, myślałem bardzo stereotypowo, jako o państwach byłego Związku Radzieckiego, w których panuje bieda, bałagan i przestępczość (cóż za ignorancja :oops: )



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » pn cze 14, 2010 20:42

Estonia to kraj wielkiego porządku, jednen z najmniejszych na świecie współczynników korupcji (o wiele niższa korupcja niż w Polsce), i dobrze rozwinięty. O wiele wyższy poziom rozwinięcia kraju od Polski. Litwa i Łotwa to poziom Polski, ale chyba trochę lepiej niż w Polsce. I spokałem wielu Łotyszy co myśleli to samo o Polsce co ty myślałeś o Litwie i Łotwie. Na Litwie i Łotwie byłoby tak jak w Estonii gdyby nie ogromna mniejszość słowiańska. Ale generalnie Litwa i Łotwa to poziom Polski, a nawet lepiej.
Ceny w tych krajach są podobne jak w Polsce za wyjątkiem Estonii, a właściwie raczej chodzi tu o Tallinn gdzie jest znacznie drożej niż w Polsce. W Finlandii jest jeszcz drożej niż w Polsce. Ceny promu Tallinn- Helsinki- zależy od linii, pory, czasu rezerwacji itd. około 200 zł. Ja rezerwowałem.
Ostatnio zmieniony wt cze 15, 2010 10:44 przez henio8, łącznie zmieniany 7 razy.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kurczepieczone » pn cze 14, 2010 22:06

Możesz mi jeszcze napisać z jakim wyprzedzeniem rezerwowałeś prom? cena od osoby? Jeśli jedzie więcej osób i auto to nie ma jakiegoś biletu grupowego?



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » pn cze 14, 2010 23:12

kurczepieczone pisze:Możesz mi jeszcze napisać z jakim wyprzedzeniem rezerwowałeś prom? cena od osoby? Jeśli jedzie więcej osób i auto to nie ma jakiegoś biletu grupowego?
Jest wiele linii promowych Tallinn- Helsinki- Silja Line, Viking Line, Tallink. Ja rezerwowałem tydzień przed, ale może jest możliwość kupna biletu na miejscu, tego nie wiem. Myślę, że są jakieś zniżki grupowe i promocje, ale to trzeba poczytać na stronach przewoźników.
Ostatnio zmieniony pn cze 14, 2010 23:13 przez henio8, łącznie zmieniany 1 raz.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » wt cze 15, 2010 19:09

http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.p ... 3bb41405b5 echhhh Henio wszystko skopiujesz z innych for na nasze :crazy:



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » śr cze 16, 2010 08:31

Fox_00 pisze:echhhh Henio wszystko skopiujesz z innych for na nasze :crazy:
Spójrz na daty postów na naszym forum i na tamtym.... :bajer:

[ Dodano: Sro Cze 16, 2010 8:37 am ]
To samo tyczy się tematu o Apartheid'zie, w którym henia zjechaliście :|



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » śr cze 16, 2010 09:31

Więc chciałem oficjalnie ogłosić: Nie kopjuje żadnych tematów! Wszystkie tematy założone tu przezemnie są moje, oczywiście niektóre są też na innych forach !!!!!!!

Castillo20 zostawiłem Ci wiadomość na tamtym forum, teraz możesz być pewien, że jestem jej autorem. Temat jest też na wielu innych forach, jak chcesz to też zostawie Ci wiadomość tam :grin: :
http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=56369&start=40

Zobacz póki usuną post, bo mogą go uznać za OT w tamtym wątku.
Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 09:53 przez henio8, łącznie zmieniany 5 razy.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości