czechy

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

czechy

Post autor: genLODOWAmk2 » wt maja 25, 2010 22:45

Witam

po zlocie w Nysie chce wjechac do czech...
w zwiazku z tym pytanka :
1/ co polecacie zwiedzic i ile mniejwiecej wolaja za nocleg ??
czas pobytu w czechach to od rana do poznego wieczora.. niby czasu niewiele ale zawsze coś...

co oni tam wymagają w pojezdzie ?? prawko,OC i cos jeszcze ? kamizelka gaśnika bezpieczniki żarówki ...
jak tam u nich z kultura jazdy ??


był golf 2 1.3.....

Awatar użytkownika
WojaSdst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 16:59
Lokalizacja: Strzelin

Re: czechy

Post autor: WojaSdst » czw maja 27, 2010 10:49

genLODOWAmk2 pisze: co oni tam wymagają w pojezdzie ?? prawko,OC i cos jeszcze ? kamizelka gaśnika bezpieczniki żarówki ...
jak tam u nich z kultura jazdy ??
No wymagają tyle samo co u nas. Kultura jazdy wg mnie jest większa niż w Polsce, i drogi też niczego sobie są. Co do cen hoteli, to ostatnio zdecydowanie skoczyły w górę, taki 3gwiazdki od 100zł za dobę wychodzi.



genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: genLODOWAmk2 » czw maja 27, 2010 18:36

a z alkoholem jak to tam jest ?? bo czytalem rozne artykuly na temat ilosci..
i ile mozna przewiezc ??
chodzi tylko o piwo... ;)


był golf 2 1.3.....

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt maja 28, 2010 20:47

genLODOWAmk2 pisze:a z alkoholem jak to tam jest ?? bo czytalem rozne artykuly na temat ilosci..
i ile mozna przewiezc ??
chodzi tylko o piwo... ;)

wewnatrz uni 90 litrow na osobe



calbaleth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 18, 2007 14:18
Lokalizacja: Powiat Radomszczański

Post autor: calbaleth » pn maja 31, 2010 14:12

Ja wróciłem z Czech wczoraj w nocy. Byłem moim wysłużonym VW, ogólnie co do dróg to jest dużo kontrastów, bardzo ładne gładkie i proste autostrady i drogi ekspresowa oraz bardzo kręte, niezwykle "dziurawe leśni drużki", dużo krętych drug, dla mnie osoby mieszkającej na wyżynie gdzie pagórki to są raczej nie za wysokie to było niecodzienne jeździć po górach, częste podjazdy pod górę, zjazdy w dół, ostre zakręty i brak barierek, trzeba jeździć ostrożnie do tego niestety padał deszcz. Czesi wg mnie dobrzy kierowcy, ale po tych górach i dołach to szybko gnają, często wyprzedzają w niebezpiecznych miejscach. Co do policji to widziałem może 2 razy ale nigdzie nie stali, fotoradarów nie widziałem żadnych chyba nie stosują.
Co do alkoholu to ja kupiłem masę piwska powiedział bym że hurtową ilość, ale kupowałem w supermarketach bo tam to jeszcze taniej. Za 10 piw zapłaciłem 100KĆ czyli jakieś 16zł. I to nie było piwo "produkowane dla supermarketu" tylko normalny browar. Co do zwiedzania to ja byłem w Opavie, Ołomuńcu, Bouzov, Sternberg. Oto strony do zamków:
http://www.hrad-sternberk.cz/en/tours.html
http://www.hrad-bouzov.cz/
Jak masz jakieś pytania to pisz na pw.



Awatar użytkownika
roberttbu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 15:42
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: roberttbu » pn cze 07, 2010 23:22

ja byłem teraz w sobote w Kownie na Litwie na zlocie Vw garbusa:) Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn cze 07, 2010 23:25 przez roberttbu, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości